ONE FC nadal agresywnie atakuje rynek azjatycki, gdzie liczba zawodników bez kontraktu znacznie wzrosła po oficjalnym końcu DREAM. Według różnych źródeł Victor Cui doszedł do porozumienia z dwójką mistrzów japońskiej organizacji – Shinyą Aokim (MMA 30-6, 1 NC) i Bibiano Fernandesem (MMA 11-3).

O podpisaniu Aokiego, który trenuje w blisko związanym z singapurską organizacją gymie Evolve MMA, poinformował nieoficjalnie portal bloodyelbow.com. 29-letni zawodnik z Shizuoki ma być uczestnikiem walki wieczoru na kolejnej gali ONE FC 31 sierpnia w stolicy Filipin, Manili. Będzie to zaledwie drugi występ na ógół bardzo aktywnego Aokiego w 2012 roku, w kwietniu w Cleveland przegrał przez TKO w pierwszej rundzie z Eddie’m Alvarezem na gali Bellatora co przerwało jego passę 7 wygranych.

Tymczasem oficjalnie już zakontraktowany Bibiano Fernandes szybko odnalazł się w ONE FC po nieudanych negocjacjach z UFC i również ma wziąć udział w sierpniowej gali. Najwyżej sklasyfikowany koguci poza UFC uzbierał przez trzy lata bilans 8-1 w DREAM walcząc w dywizjach piórkowej i koguciej.

Ponadto na galę w Manili został awizowany niezniszczalny Phil Baroni (MMA 14-15), który miał pierwotnie walczyć w Kuala Lumpur w miniony weekend ale Roger Huerta zażyczył sobie rywala nie po porażce.

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.