Aoki
(fot. Taro Irei / Sherdog.com)

W miniony weekend oficjalnie potwierdzono, że jeden z najlepszych japońskich fighterów, Shinya Aoki (MMA 33-6) zadebiutuje w kategorii piórkowej na zaplanowanej na 18 października gali One FC: Total Domination w Singapurze. Pierwszym rywalem Aokiego w limicie do 66 kilogramów będzie Amerykanin Cody Stevens (MMA 11-5-1), który nigdy nie przegrał przez poddanie i w ostatnich pięciu walkach ma bilans 3-1-1. Dla Aokiego będzie to trzeci występ na gali singapurskiej organizacji, gdzie jest też mistrzem w wadze lekkiej. Dotychczas poddawał w One FC Arnauda Leponta i Kotestu Boku.

Dodatkowo, na gali w Singapore Indoor Stadium zobaczymy walkę o unifikację tytułów One FC w wadze koguciej między Bibiano Fernandesem (MMA 14-3) a Soo Chul Kimem (MMA 7-4). Standardowo, odbędzie się również szereg walk pomiędzy zawodnikami reprezentującymi kraje Azji Południowo-Wschodniej.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

5 KOMENTARZE

 1. A jak z pasem? Jednorazowy wypad do 145, czy go całkiem porzuca?  Myślałem że go zestawią o tytuł z Shalorusem albo Tynanesem, a tu taki myk. . 

 2. Aoki przechodzi do piórkowej i tylko jeden komentarz pod newsem? Nie mogę tego tak zostawić.

  Od ostatniego wystepu Japończyka czekałem na informacje z kim zawalczy Aoki w wadze nieżej. Przeciwnik taki sobie, ale mam nadzieję, że pozwoli to zobaczyć niezłe poddanie. Ogólnie jestem ciekawy jak Aoki będzie wyglądał w nowej wadze.

  @ Calo

  Z tego co się orientuję to pas będzie zwakowany, bo jest to dłuższy wypad do kat. piórkowej. No chyba, że będą jakieś problemy z cięciem wagi to pewnie Aoki wróci do lekkiej.

 3. krolik, jesteś pewny?

  Bo dziwnie to wygląda. Chciał pas, zdobył pas, nawet go nie obronił i jużby go wakował? Ciekawe kogo w takim razie zestawią o ten tytuł , kandydaci są. 

  Chyba ze chce zostać mistrzem dwóch kategorii  , a to całkiem możliwe patrząc na to że Oishiego to by raczej pokonał 

 4. No własnie to będzie z tym tak, że jeśli ze ścinaniem będzie ok to Aoki zostanie w niższej wadze, a jak coś bedzie nie tak to Japonczyk wróci i pasa nie zwakuję. Coś takiego czytałem zaraz po walce z Boku na fejsie ONE FC. Mój angielski tochę słaby, więc mogłem coś pomieszać.

 5. Może Aoki będzie sobie smigał w dwóch kategoriach wagowych z dwoma mistrzowskimi pasami 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.