foto SportsNavi

Zeszłoroczne Grand Prix Sengoku w wadze piórkowej sprawiło, że ta druga co do ważności Japońska organizacja stała się światowym potentatem, ustępującym tylko WEC, jeżeli chodzi kategorię do około 65 kilo. W dziesiątce naszego rankingu znajdują się wszyscy półfinaliści wygranego przez Masanori Kaneharę w dość kontrowersyjnych okolicznościach turnieju, a warto też pamiętać że dla S.R.C. walczyli (lub nadal walczą) jeszcze Koreańczyk Jung, mocny Yuji Hoshino czy Anglik Ronnie Mann. Ostatnie problemy finansowe i zmiany w organizacji raczej nie pozwolą na utrzymanie wszystkich klasowych piórkowych, przyjrzyjmy się jakie są plany poszczególnych zawodników na najbliższe miesiące.

Rozdający ostatnio ciężkie nokauty na lewo i prawo Marlon Sandro (MMA 16-1, 9 w rankingu MMARocks) po wygranej na wczorajszej Sengoku 12 wyzwał na pojedynek mistrza Masanori Kaneharę (MMA 16-7-5, 8 w rankingu MMARocks). Japończyk przyjął wyzwanie zawodnika Nova Uniao i wszystko wskazuje na to, że na Sengoku 13, 20 czerwca zobaczymy obu panów w pojedynku o pas.

Najwyżej notowany z tego grona piórkowy Michihiro Omigawa (MMA 9-8-1, 5 w rankingu MMARocks) wystąpi na pożegnalnej gali Hidehiko Yoshidy ASTRA, 25 kwietnia w Tokio przeciwko znanemu z WEC i Dream Micah Millerowi (MMA 13-3). Z uwagi na to, że były judoka, jest zawodnikiem J-Rock jego powrót do Sengoku jest wykluczony. Takahiro Kokuho zapowiedział kilka tygodni temu, że po ewentualnej kwietniowej wygranej Omigawa spróbuje swoich sił albo w WEC albo w Dream.

Na razie nieznane są plany Hatsu Hiokiego (MMA 20-4-2, 6 w rankingu MMARocks). Wiadomo tylko, że Shooto mocno stara się zestawić jego pojedynek ze swoim poster boyem Takeshim Inoue (MMA 18-3) na dużo majową galę The Way of Shooto 3. Zobaczymy jednak czy będą w stanie spełnić jego wymagania finansowe.

Na koniec młody Koreańczyk Chan Sung Jung (MMA 10-1), który rok temu kontrowersyjnie przegrał w ćwierćfinale Grand Prix z Kaneharą jest już zawodnikiem WEC. Jak informuje Sherdog.com Koreański Zombie podpisał sześcio-walkową umowę i zadebiutuje w USA najprawdopodobniej przeciwko Cubowi Swansonowi (MMA 14-3) na WEC 48: Aldo vs Faber, 24 kwietnia w Sacramento.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.