W środku wielgachny wywiad z mistrzem (jeszcze) UFC Seanem Sherkiem. Enjoy !!!!

Eric Shapiro: Pokonałeś Hermesa Franca, który ma wyśmienite umiejętności Jiu-Jitsu, czy uważasz że umiejętności Jiu-Jitsu B.J. Penna są lepsze ?

Sean Sherk: Tak myślę, wiesz B.J. zdobył mistrzostwo świata i wiem że jego Jiu-Jitsu będzie najlepsze z jakim się dotychczas spotkałem.

Eric Shapiro: Co myślisz o B.J. w wadze do 155 funtów zamiast 170 jako welterweight. Czy uważasz że straci on trochę siły z powodu zejścia do niższej wagi ?

Sean Sherk: Zawsze uważałem że jest lepszym zawodnikiem w 155 niż 170. Myślę że ma lepszą kondycję, jest bardziej zwinny, szybszy i ogólnie uważam że jest lepszym fighterem walcząc w 155. Zawsze tak o nim twierdziłem.

Eric Shapiro: Czy z powodu walki z B.J. podczas treningów bardziej niż zazwyczaj skupiasz się na walce parterze ?

Sean Sherk: Trenuje wszystkie aspekty walki. Boksuje już od naprawdę długiego czasu, uprawiam zapasy całe życie. Trenuje Jiu-Jitsu od bardzo dawna a teraz na dodatek mam świetnych ludzi z którymi mogę trenować Jiu-Jitsu. Prawdopodobnie sprowadzę więcej zawodników Jiu-Jitsu z którymi będę trenować

Eric Shapiro: Przypuszczając że Matt Huges pokona Matta Serre w finale TUF, kto wg. Ciebie zwycięży w walce Hughes – Georges St. Pierre ? Znasz ich dobrze bo walczyłeś z nimi oboma jako welterweight

Sean Sherk: Więc, to jest walka rewanżowa i jeśli Hughes może sprowadzić ją na ziemie to myślę że ma całkiem niezłe szansę. Ale to jest wielkie „jeśli”. Wiesz że GSP potrafi się bronić przed obaleniami i jest fenomenalnym atletą więc jeśli Hughes może sprowadzić walkę do parteru to ma przewagę ale jeśli walka będzie toczyć się w stójce to przewagę będzie mieć Georges St. Pierre.

Eric Shapiro: Matt Hughes powiedział podczas programu TUF że robi się coraz starszy i że prawdopodbnie będzie walczył jeszcze 2-3 razy zanim przejdzie na emeryturę. Skoro obaj jesteście w tym samym wieku to czy planujesz już emeryturę ?

Sean Sherk: Czy planuje przejść na emeryturę w najbliższym czasie? W żadnym wypadku. Mam zamiar walczyć tak długo jak to będzie możliwe. Kocham to co robię i nie ma nic innego czym wolałbym się zajmować. Kiedy zacznę przegrywać walki to będzie to czas aby odejść ale dopóki wygrywam nie mam zamiaru kończyć kariery.

Eric Shapiro: Przypuszczając że pokonasz w walce B.J. Penna kto jeszcz został Seanowi Sherkowi do pokonania ?

Sean Sherk: No więc.. ,ta dywizja jest zapchana zawodnikami a nowi goście cały czas do niej dołączają. Joe Stevenson jest na fali zwycięstw, Frankie Edgar wygrał parę walk, Kenny Florian wygrał też parę razy z rzędu.

Eric Shapiro: Czy masz ochotę na kolejną walkę z Kennym Florianem ?

Sean Sherk: Czemu nie ? Pokonałem go ostatnio. Nie przejmuje się tym. Będę walczył z każdym kogo postawią na przeciwko mnie.

Eric Shapiro: Więc jeśli chodzi o przeciwników to nie wybierasz ich sobie ?

Sean Sherk: Wiesz co, kiedy przejdę na emeryturę to chce wiedzieć że walczyłem z najlepszymi z najlepszych. Nie chce aby były jakieś znaki zapytania na końcu mojej kariery mówiące : „Czy walczyłem z najlepszymi ? Czy byłem najlepszym fighterem ?” Jeśli chcesz być najlepszy to musisz pokonać najlepszego, a więc postaw najlepszego gościa przede mną a ja będę z nim walczył

Eric Shapiro: Przypuszczając że dokonasz wszystkiego co możliwe w 155 czy rozważasz powrót do wagi welterweight ?

Sean Sherk: Nie potrzebuje tego. Lubie 155, walczył 37 razy jako welterweight. Normalnie wazę około 175-180 funtów więc nie jest dla mnie problemem aby zrobić wagę do welterweight. Właściwie to muszę sporo schodzić na wadze aby zmieścić się w 155. W 155 czuje się tak samo jak w 170 co jest moją ogromną przewagą. Nie tracę nic ze swojej siły a moja kondycja jest lepsza, jestem szybszy, zwinniejszy po prostu lepiej przygotowany.

Eric Shapiro: Czy obecnie trenujesz na 100%

Sean Sherk: O tak, od lat trenuje na 100%.

Eric Shapiro: Czy w ogóle robisz sobie przerwy od treningu ?

Sean Sherk: Musiałem zrobić sobie wolne po mojej ostatniej walce, uszkodziłem sobie ramię zanim jeszcze walczyłem z Florianem . Miałem operację i wziąłem 6 tygodni wolnego na rehabilitacje.

Eric Shapiro: Czy masz jakąś strategie na walkę z B.J. Penn?

Sean Sherk: Po prostu go zamęczę. Nie obchodzi mnie jak to zrobię ale zmęczę go.

Eric Shapiro: Czyli uważasz że kondycja jest cały czas problemem dla B.J.Penna ?

Sean Sherk: Zawsze człowieku. Nigdy nie widziałem go nie zmęczonego w walce, więc to jest zawsze jego problemem.

Eric Shapiro: Wiec naprawdę uważasz że znowu opadnie z sił i będzie miał ten sam problem?

Sean Sherk: Pomyśl, jeśli nie masz etyki pracy to nie masz etyki pracy. Jeśli nie potrafisz się prawidłowo odżywiać i nie jesteś w stanie zaciągnąć swojego tyłka na trening przez 6 dni w tygodniu…..Chodzi mi o to że B.J. zrobi pewne rzeczy inaczej ale zdecydowanie nie będzie trenował tak ciężko jak ja. Obiecuje ci to.

Eric Shapiro: Jesteś wielkim nazwiskiem w UFC, teraz wszyscy cały czas mówią o tym co zrobił Randy Couture, co o tym myślisz ?

Sean Sherk: Myślę że Couture jest fenomenalnym człowiekiem, jest jednym z najlepszych gości jacy weszli do Octagonu. Tak jak powiedziałem wcześniej o sobie, myślę że Randy po prostu chce odejść z tego sportu wiedząc że walczył z najlepszymi. Teraz Fedor jest numerem jeden w wadze ciężkiej, każdy myśli że jest niepokonany a Randy chce z nim walczyć i to ma sens. Nie podoba mi się to że odchodzi z UFC ale to ma sens dla niego i będę go wspierać. Randy ma 44 lata, jest czterokrotnym uczestnikiem olimpiady, pięciokrotnym mistrzem UFC, chce walczyć z najlepszymi i zasługuje na to.

Eric Shapiro: Czy kiedykolwiek doświadczyłeś jakiś problemów z zarządem UFC o których mówił Couture ?

Sean Sherk: Osobiście nie widziałem nic takiego ale teraz na rynku są inne wielkie organizacje które chcą konkurować z UFC. UFC oczywiście jest największe i myślę że Randy odszedł tylko z powodu Fedora.

Eric Shapiro: Ludzie żartowali w przeszłości że skrót UFC oznacza Underpaid Fighters (źle opłacanych zawodników). Patrząc z twojej perspektywy czy jest w tym trochę prawdy ?

Sean Sherk: Wiesz co, UFC bardzo dobrze się mną zajmowało przez ostatnie parę lat, wypłaty zdecydowanie powinny być lepsze, nie będę Ci kłamać, ale oni bardzo dobrze się mną zajęli w innych sprawach, w UFC masz różnego rodzaju imprezy promocyjne oraz sponsorów, występy na różnych galach. itp

Eric Shapiro: Wielu gości w UFC włączając w to Ciebie jest sponsorowanych przez Xyience. Czy cały czas cię dobrze traktują ?

Sean Sherk: Nie. Nie jestem przez nich sponsorowany. Byłem kiedyś ale oszukali mnie na kupę kasy. Oszukali wszystkich. Wielu ludzi od nich odchodzi teraz.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.