W środku wielgachny wywiad z mistrzem (jeszcze) UFC Seanem Sherkiem. Enjoy !!!!

Eric Shapiro: Pokonałeś Hermesa Franca, który ma wyśmienite umiejętności Jiu-Jitsu, czy uważasz że umiejętności Jiu-Jitsu B.J. Penna są lepsze ?

Sean Sherk: Tak myślę, wiesz B.J. zdobył mistrzostwo świata i wiem że jego Jiu-Jitsu będzie najlepsze z jakim się dotychczas spotkałem.

Eric Shapiro: Co myślisz o B.J. w wadze do 155 funtów zamiast 170 jako welterweight. Czy uważasz że straci on trochę siły z powodu zejścia do niższej wagi ?

Sean Sherk: Zawsze uważałem że jest lepszym zawodnikiem w 155 niż 170. Myślę że ma lepszą kondycję, jest bardziej zwinny, szybszy i ogólnie uważam że jest lepszym fighterem walcząc w 155. Zawsze tak o nim twierdziłem.

Eric Shapiro: Czy z powodu walki z B.J. podczas treningów bardziej niż zazwyczaj skupiasz się na walce parterze ?

Sean Sherk: Trenuje wszystkie aspekty walki. Boksuje już od naprawdę długiego czasu, uprawiam zapasy całe życie. Trenuje Jiu-Jitsu od bardzo dawna a teraz na dodatek mam świetnych ludzi z którymi mogę trenować Jiu-Jitsu. Prawdopodobnie sprowadzę więcej zawodników Jiu-Jitsu z którymi będę trenować

Eric Shapiro: Przypuszczając że Matt Huges pokona Matta Serre w finale TUF, kto wg. Ciebie zwycięży w walce Hughes – Georges St. Pierre ? Znasz ich dobrze bo walczyłeś z nimi oboma jako welterweight

Sean Sherk: Więc, to jest walka rewanżowa i jeśli Hughes może sprowadzić ją na ziemie to myślę że ma całkiem niezłe szansę. Ale to jest wielkie „jeśli”. Wiesz że GSP potrafi się bronić przed obaleniami i jest fenomenalnym atletą więc jeśli Hughes może sprowadzić walkę do parteru to ma przewagę ale jeśli walka będzie toczyć się w stójce to przewagę będzie mieć Georges St. Pierre.

Eric Shapiro: Matt Hughes powiedział podczas programu TUF że robi się coraz starszy i że prawdopodbnie będzie walczył jeszcze 2-3 razy zanim przejdzie na emeryturę. Skoro obaj jesteście w tym samym wieku to czy planujesz już emeryturę ?

Sean Sherk: Czy planuje przejść na emeryturę w najbliższym czasie? W żadnym wypadku. Mam zamiar walczyć tak długo jak to będzie możliwe. Kocham to co robię i nie ma nic innego czym wolałbym się zajmować. Kiedy zacznę przegrywać walki to będzie to czas aby odejść ale dopóki wygrywam nie mam zamiaru kończyć kariery.

Eric Shapiro: Przypuszczając że pokonasz w walce B.J. Penna kto jeszcz został Seanowi Sherkowi do pokonania ?

Sean Sherk: No więc.. ,ta dywizja jest zapchana zawodnikami a nowi goście cały czas do niej dołączają. Joe Stevenson jest na fali zwycięstw, Frankie Edgar wygrał parę walk, Kenny Florian wygrał też parę razy z rzędu.

Eric Shapiro: Czy masz ochotę na kolejną walkę z Kennym Florianem ?

Sean Sherk: Czemu nie ? Pokonałem go ostatnio. Nie przejmuje się tym. Będę walczył z każdym kogo postawią na przeciwko mnie.

Eric Shapiro: Więc jeśli chodzi o przeciwników to nie wybierasz ich sobie ?

Sean Sherk: Wiesz co, kiedy przejdę na emeryturę to chce wiedzieć że walczyłem z najlepszymi z najlepszych. Nie chce aby były jakieś znaki zapytania na końcu mojej kariery mówiące : „Czy walczyłem z najlepszymi ? Czy byłem najlepszym fighterem ?” Jeśli chcesz być najlepszy to musisz pokonać najlepszego, a więc postaw najlepszego gościa przede mną a ja będę z nim walczył

Eric Shapiro: Przypuszczając że dokonasz wszystkiego co możliwe w 155 czy rozważasz powrót do wagi welterweight ?

Sean Sherk: Nie potrzebuje tego. Lubie 155, walczył 37 razy jako welterweight. Normalnie wazę około 175-180 funtów więc nie jest dla mnie problemem aby zrobić wagę do welterweight. Właściwie to muszę sporo schodzić na wadze aby zmieścić się w 155. W 155 czuje się tak samo jak w 170 co jest moją ogromną przewagą. Nie tracę nic ze swojej siły a moja kondycja jest lepsza, jestem szybszy, zwinniejszy po prostu lepiej przygotowany.

Eric Shapiro: Czy obecnie trenujesz na 100%

Sean Sherk: O tak, od lat trenuje na 100%.

Eric Shapiro: Czy w ogóle robisz sobie przerwy od treningu ?

Sean Sherk: Musiałem zrobić sobie wolne po mojej ostatniej walce, uszkodziłem sobie ramię zanim jeszcze walczyłem z Florianem . Miałem operację i wziąłem 6 tygodni wolnego na rehabilitacje.

Eric Shapiro: Czy masz jakąś strategie na walkę z B.J. Penn?

Sean Sherk: Po prostu go zamęczę. Nie obchodzi mnie jak to zrobię ale zmęczę go.

Eric Shapiro: Czyli uważasz że kondycja jest cały czas problemem dla B.J.Penna ?

Sean Sherk: Zawsze człowieku. Nigdy nie widziałem go nie zmęczonego w walce, więc to jest zawsze jego problemem.

Eric Shapiro: Wiec naprawdę uważasz że znowu opadnie z sił i będzie miał ten sam problem?

Sean Sherk: Pomyśl, jeśli nie masz etyki pracy to nie masz etyki pracy. Jeśli nie potrafisz się prawidłowo odżywiać i nie jesteś w stanie zaciągnąć swojego tyłka na trening przez 6 dni w tygodniu…..Chodzi mi o to że B.J. zrobi pewne rzeczy inaczej ale zdecydowanie nie będzie trenował tak ciężko jak ja. Obiecuje ci to.

Eric Shapiro: Jesteś wielkim nazwiskiem w UFC, teraz wszyscy cały czas mówią o tym co zrobił Randy Couture, co o tym myślisz ?

Sean Sherk: Myślę że Couture jest fenomenalnym człowiekiem, jest jednym z najlepszych gości jacy weszli do Octagonu. Tak jak powiedziałem wcześniej o sobie, myślę że Randy po prostu chce odejść z tego sportu wiedząc że walczył z najlepszymi. Teraz Fedor jest numerem jeden w wadze ciężkiej, każdy myśli że jest niepokonany a Randy chce z nim walczyć i to ma sens. Nie podoba mi się to że odchodzi z UFC ale to ma sens dla niego i będę go wspierać. Randy ma 44 lata, jest czterokrotnym uczestnikiem olimpiady, pięciokrotnym mistrzem UFC, chce walczyć z najlepszymi i zasługuje na to.

Eric Shapiro: Czy kiedykolwiek doświadczyłeś jakiś problemów z zarządem UFC o których mówił Couture ?

Sean Sherk: Osobiście nie widziałem nic takiego ale teraz na rynku są inne wielkie organizacje które chcą konkurować z UFC. UFC oczywiście jest największe i myślę że Randy odszedł tylko z powodu Fedora.

Eric Shapiro: Ludzie żartowali w przeszłości że skrót UFC oznacza Underpaid Fighters (źle opłacanych zawodników). Patrząc z twojej perspektywy czy jest w tym trochę prawdy ?

Sean Sherk: Wiesz co, UFC bardzo dobrze się mną zajmowało przez ostatnie parę lat, wypłaty zdecydowanie powinny być lepsze, nie będę Ci kłamać, ale oni bardzo dobrze się mną zajęli w innych sprawach, w UFC masz różnego rodzaju imprezy promocyjne oraz sponsorów, występy na różnych galach. itp

Eric Shapiro: Wielu gości w UFC włączając w to Ciebie jest sponsorowanych przez Xyience. Czy cały czas cię dobrze traktują ?

Sean Sherk: Nie. Nie jestem przez nich sponsorowany. Byłem kiedyś ale oszukali mnie na kupę kasy. Oszukali wszystkich. Wielu ludzi od nich odchodzi teraz.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.