Santiago vs Salmon

Niegdysiejsza ofiara brutalnych nokautów z rąk Rashada Evansa i Jorge’a Santiago Sean Salmon (16-8) w ostatnim ze swoich nieregularnych felietonów/pamiętników na mmajunkie.com zdobył się na niecodzienne wyznanie. Salmon, wspominając problemy rodzinne i nadużywanie alkoholu, dostał ofertę z Wolfslair by pomóc kilku tamtejszym fighterom w przygotowaniach. W ich trakcie miał wylot do Ohio na walkę z mało znanym Allanem Wieckertem (6-6), wylatując na nią został ostrzeżony, że jeśli odniesie kontuzję to nie ma po co wracać do Anglii. Według Salmona spokojnie wygrał pierwszą rudnę z Wieckertem, który zdołał go tylko rozciąć jednym łokciem. Bohater tego wpisu przeszedł na pełen tryb paniki i zaczął poważnie obawiać się o swoją pracę w Wolfslair, do tego stopnia, że szukał jak najszybszego wyjścia z klatki (albo ringu). W drugiej rundzie po obaleniu Salmon obronił balachę by zaraz, jak twierdzi, intencjonalnie dać się złapać w kolejną. By dokończyć historię Salmon i tak nie wrócił do Anglii, ponieważ camp Wolfslair zwinął się do Kolonii na UFC 99 i został na lodzie dopóki nie zaproponowano mu walki z Dante’m Riverą.

Problem polega na tym, że przez jego wyznanie, niemal wszędzie relacjonowane jako podłożenie się, sprawa została rozdmuchana do tego stopnia, że zainteresowały się nią ciała zarządzające MMA. Bernie Profato, szef komisji sportowej w Ohio, powiedział, że będzie domagał się sprostowania albo permanentnie zawiesi Salmona w tym stanie. Nick Lembo, szef w New Jersey, już poinformował promotora żeby szukał innego przeciwnika dla Rivery bo dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona Jersey uznaje dyscyplinarne zawieszenie zawodnika udzielone przez Ohio. Sam zainteresowany, zdając sobie sprawę z fatalnego położenia, próbuje jakoś naprawić szkody ale tłumaczenia Salmona są traktowane jako wycofywanie się z tego co napisał.

Z mojego punktu widzenia są dwa sposoby na podłożenie się – za pieniądze, jak Coleman z Takadą i za darmo z jakiegoś innego powodu jak Starnes („on bije za mocno”) z Quarry’m. Uważam, że Salmon należał do tej drugiej grupy ale teraz nie jest w nalepszej pozycji by się tłumaczyć. Zwłaszcza, że były zakłady na tą walkę i na Wieckerta był kurs 4,25 w porównaniu do mizernego 1,18 na Salmona.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

6 KOMENTARZE

  1. Jako młody fascynat MMA domagam się wyjasnienia o co chodzi w powyższych sprawach. Skąd wiadomo że Coleman podłożył się za pieniądze? Jakie „bije za mocno”?

  2. Domaganie się czegokolwiek raczej nie spowoduje, że będziemy się ścigać w wyjaśnieniach. Coleman się przyznał, a ze Starnesem poszukaj na naszej stronie.

  3. sprawe Stearnsa znam, z tym ze Coleman – szok. Gdzie mozna znalezc jakies info o podlozeniu sie Colemana, wyjasninia, wywiad?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.