royce-gracie-mikrofon

(Fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Bellator coraz chętniej sięga po nazwiska kojarzone dotychczas z Ultimate Fighting Championship. Po zakontraktowaniu Quintona „Rampage” Jacksona (MMA 35-11), Tita Ortiza (MMA 17-11-1) oraz Stephana Bonnara (MMA 15-8) Scott Coker pozyskał dla organizacji jedną z najbardziej ikonicznych postaci MMA, Royce’a Graciego (MMA 14-2-3).

Spokojnie, premierowy członek galerii sław UFC nie wejdzie do okrągłej klatki celem kontynuowania swej legendarnej kariery. Royce będzie pełnił funkcję ambasadora organizacji, a do jego zadań będzie należało promowanie gal oraz samej marki Bellatora.

W swoim oświadczeniu opublikowanym na stronie organizacji Royce powiedział:

Znam Scotta już od dłuższego czasu i zawsze szanowałem jego umiejętności promotorskie oraz sposób, w jaki traktował zawodników oraz doceniał wartości przez nich prezentowane. Bellator oraz Viacom chcą oferować fanom interesujące walki, a samym zawodnikom możliwość rozwoju i co najważniejsze, utrzymywania swoich rodzin, czego chce być częścią. Przez ostatnich 20 lat UFC znakomicie poradziło sobie z zadaniem budowy wizerunku tego sportu oraz wyniesienia go do statusu dyscypliny znanej na całym świecie i jestem szczęśliwy, że mogłem brać w tym udział, ale teraz Bellator jest rozwijającą się organizacją do której chce przynależeć, a mając za sobą wsparcie i udział oddanych i utalentowanych współpracowników będziemy mogli kontynuować propagowanie mieszanych sztuk walki jako jednej z najważniejszych dyscyplin sportowych na świecie.

Scott Coker równiez wypowiedział się na temat nowo zawartego partnerstwa:

Nazwanie Royce’a legendą jest wielkim niedomówieniem. On, oraz reszta rodziny Gracie, są w pełni odpowiedzialni za stworzenie tego sportu i jesteśmy niezwykle szczęśliwi mogąc go powitać wśród członków rodziny Bellatora. Royce będzie nas reprezentował w wielu przedsięwzięciach i jestem w pełni przekonany, że nasi zawodnicy, pracownicy, a przede wszystkim fani z chęcią skorzystają z okazji do kontaktu z jedną z ikon tego sportu.

Pierwszym obowiązkiem Royce’a będzie pomoc w promocji gali Bellator 131, która odbędzie się już 15 listopada, konkurując z ofertami UFC oraz WSOF.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.