Ronaldo „Jacare” Souza, który miał zmierzyć się z Uriah Hallem na dzisiejszej gali UFC 249 w Jacksonville na Florydzie, jak wykazało badanie przeprowadzone przez UFC jest zakażony koronawirusem.

UFC które natychmiast wycofało z gali walkę 40-letniego Souzy z Hallem poinformowało również, że dwóch trenerów z narożnika „Aligatora” też jest zakażonych COVID-19.

„Zespół medyczny organizacji UFC przebadał Souzę oraz dwie osoby z jego narożnika i stwierdził, że są oni zakażeni koronawirusem. Cała trójka przechodzi zakażanie bezobjawowo lub nie wykazywała żadnych objawów” – napisano w oświadczeniu.

Zgodnie z protokołami bezpieczeństwa UFC, Souza wraz z narożnikiem opuścili hotel dla zawodników i będą izolowani w innym miejscu w którym zespół medyczny UFC będzie zdalnie monitorować ich stan zdrowia i zapewni niezbędną pomoc w leczeniu.

Souza który mieszka i trenuje na Florydzie, przyjechał do Jacksonville w środę i na miejscu poinformował pracowników UFC o członku swojej rodziny, który mógł zostać zarażony koronawirusem. W tym momencie zgodnie z protokołem bezpieczeństwa UFC, Souza został natychmiast przetestowany oraz monitorowano stan jego zdrowia. Zawodnik w piątek rano wziął udział w oficjalnym ważeniu oraz spotkaniu twarzą w twarz z zachowaniem dystansu ze swoim przeciwnikiem Uriah Hallem zanim potwierdzono pozytywne wyniki w piątek po południu.

Według organizacji UFC, wszyscy pozostali zawodnicy którzy mają wziąć udział w gali UFC 249 otrzymali wynik negatywny. Organizacja UFC po naradzie z komisją sportową State Boxing Commission na Florydzie zdecydowała, że sobotnia gala mimo problemów „Jacare” się odbędzie.

„W tym tygodniu przeprowadziliśmy 1200 testów na 300 osobach” – powiedział prezydent UFC Dana White. „Nie jest niespodzianką, że jedna osoba uzyskała pozytywny wynik. To znak, że system działa jak należy. To co jest w tym dobrego, to wiemy teraz, że Jacare uzyskał pozytywny wynik i będzie robić to co powinien a my jeśli będzie tego potrzebować jesteśmy w stanie mu pomóc.”

Prezydent UFC, Dana White w rozmowie z ESPN dodał, że sytuacja nie będzie miała wpływu na kolejne wydarzenia organizacji UFC, które odbędą się zgodnie z planem 13 i 16 maja na Florydzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.