Aoki

Znany z swego kolorowego stroju Shinya Aoki (MMA 35-6) w sierpniu ma przystąpić do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa organizacji ONE FC w wadze lekkiej. Taką informacje zdradził Heath Sims, trener klubu Evolve MMA, w którym Japończyk ma przygotowywać się do kolejnej walki.

Posiadacz trofeów m.in. Shooto oraz Dream wzbogacił swoją kolekcję o pas ONE FC w kwietniu ubiegłego roku, gdy na ósmej gali azjatyckiej organizacji duszeniem zza pleców zmusił do odklepania Kotetsu Boku (MMA 21-10). Od tamtej pory zawalczył tylko dwukrotnie: na gali ONE FC 11 – Total Domination w październiku, gdzie zaliczył udany debiut w wadze piórkowej dzięki jednogłośnej decyzji sędziowskiej po trzyrundowej walce z Codym Stevensem (MMA 11-7). Drugie starcie z udziałem Aokiego odbyło się na sylwestrowej gali Inoki Bom – Ba – Ye 2013 i trwało zaledwie 49 sekund. Po złapaniu w duszenie trójkątne i dźwigni na staw łokciowy w matę odklepał Toshikatsu Harada (MMA 11-11). Sierpniowa walka będzie pierwszym pojawieniem się Japończyka w ringu w tym roku. Jak twierdzi Sims, Aoki ma podjąć decyzję o pozostaniu w obecnej kategorii wagowej, lub też ewentualnym zejściu do wagi piórkowej. Zgodnie z oceną szkoleniowca warunki fizyczne Aokiego pozwalają na swobodną redukcję wagi bez poważniejszych konsekwencji dla jego sprawności fizycznej oraz siły. Wybór należy do samego zainteresowanego.

Nieznane pozostają personalia ewentualnego pretendenta do tytułu. ONE FC ma zakontraktowanych takich zawodników wagi lekkiej jak: A Sol Kwon (MMA 18-8), Carlos Fodor (MMA 9-4), Eduard Folayang (MMA 14-4), Kamal Shalorus (MMA 9-3), Roger Huerta (MMA 21-7) oraz Vincent Latoel (MMA 15-14). Pozostaje kwestią czasu aż ONE FC zdradzi komu przypadnie szansa zdetronizowania Aokiego, jak również data i miejsce gali, na której miałoby do tego dojść.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.