Po wycofaniu się z UFC 234 menadżer Roberta Whittakera wystosował w jego imieniu oświadczenie na profilu na Instagramie tłumaczące przyczyny anulowania pojedynku mistrza z Kelvinem Gastelumem, który miał odbyć się na gali w Melbourne.

W imieniu Roberta chcielibyśmy przekazać fanom informacje na temat jego stanu zdrowia. W nocy przed galą Robert zaczął doświadczać bólu brzucha, który został zgłoszony lekarzom UFC. Po kilku godzinach obserwacji Whittaker trafił do szpitala. Rob przeszedł operację jelita oraz przepukliny. Teraz będzie odpoczywał przez kilka dni. Chce dać znać fanom jak tylko będzie mógł. Rob był naprawdę załamany anulowaniem walki. Cały czas powtarzał, że jest gotowy walczyć, ale jeden cios w brzuch mógłby być nawet dla niego śmiertelny. Rob wróci mocniejszy i gotowy na kolejne wyzwania. Dziękujemy UFC, Kelvinowi oraz jego ludziom za profesjonalizm.

53 KOMENTARZE

 1. Jeden cios od śmierci? Cóż, Nate Diaz pokazał, że można być na skraju śmierci i mimo to wygrać :awesome:

 2. Jeden cios od śmierci? Cóż, Nate Diaz pokazał, że można być na skraju śmierci i mimo to wygrać :awesome:

  Ze zbieraczem monet? To się nie liczy, bo Nejt był 3x większy 😆

 3. Uwielbiam Roberta w octagonie, ale czy tylko mi wydaje się, że to oświadczenie jest z dupy wyjęte? Ciężko chyba dostać przepukline na saunie, bierzni czy podczas snu. No chyba że lubi z żoną na ostro. Mimo wszytko jestem ciekawy co i kiedy tak naprawdę się stalo, ze UFC 234 tak sie zjebalo.

 4. Gość latał po całej hali z pasem Cejudo i mówił, że to on jest mistrzem 😀

  strasznie frajerskie zachowanie, latał z tym pasem wszędzie, gdzie tylko mógł

  no i uważa się za prawilnego mistrza, cytując klasyka 'kim ty kurwa jesteś pedale?'

  UFC srogo schodzi na psy :no no:

 5. Uwielbiam Roberta w octagonie, ale czy tylko mi wydaje się, że to oświadczenie jest z dupy wyjęte? Ciężko chyba dostać przepukline na saunie, bierzni czy podczas snu. No chyba że lubi z żoną na ostro. Mimo wszytko jestem ciekawy co i kiedy tak naprawdę się stalo, ze UFC 234 tak sie zjebalo.

  Przepukline czyli przerwe w powieziach/miesniach mial prawdopodobnie od dawna ale nie  musial tego czuc. Objawy zaczynaja sie gdy jelitaa lub zoladek wsuwaja sie do przepukliny i dochodzi uwiezgniecia i niedokrwienia. Po kilku godzinach takiego niedokrwienia martwica i zapalenie otrzewnej, a czasami i trup.

 6. Uwielbiam Roberta w octagonie, ale czy tylko mi wydaje się, że to oświadczenie jest z dupy wyjęte? Ciężko chyba dostać przepukline na saunie, bierzni czy podczas snu. No chyba że lubi z żoną na ostro. Mimo wszytko jestem ciekawy co i kiedy tak naprawdę się stalo, ze UFC 234 tak sie zjebalo.

  Jest kilka albo nawet kilkanaście typów przepuklin. Nie trzeba dostać ataku w trakcie wykonywania jakiejś czynności. Przepuklina może „rozwijać się” w jelicie i uwolnić z czasem. Mógł nabawić się tego już jakiś czas temu.

  Wszystkim przepuklina kojarzy się z „nie dźwigaj tego bo dostaniesz przepukliny!” ale to niekoniecznie musi wyglądać w ten sposób.

  E: o widzę, że ktoś akurat nade mną też poruszył temat. Gdyby co to mamy @Wolek i @Gienek którzy mogą dorzucić kilka zdań od siebie.

 7. Przepukline czyli przerwe w powieziach/miesniach mial prawdopodobnie od dawna ale nie  musial tego czuc. Objawy zaczynaja sie gdy jelitaa lub zoladek wsuwaja sie do przepukliny i dochodzi uwiezgniecia i niedokrwienia. Po kilku godzinach takiego niedokrwienia martwica i zapalenie otrzewnej, a czasami i trup.

  Dzięki za merytoryczne wyjasnienie problemu, ale czy naprawdę przez caly okres przygotowawczy, pozniej zbijania wagi nic nie wyszlo? Robert wylatuje na kilka godzin przed walką, ciężko wtedy uratować ME bo do Australii nie latwo się dostać, nie mówiąc juz o aklimatyzacji.

  Moja wiedza z dziedziny medycyny jest mizerna, ale chcetnie poczytam wypocin kogoś, kto mógłby się odnieść

 8. Dlaczego w boksie nie ma takich jaj? Żeby mistrz wypadał z walki na godziny przed starciem…

  USADA

  i nie tyczy się to tylko Roba

 9. "dziękujemy Kelvinowi za profesjonalizm"

  Gość latał po całej hali z pasem Cejudo i mówił, że to on jest mistrzem 😀

  No właśnie jak widziałem w nocy to myślałem, że mi się z niewyspania przewidziało, że miał pas. Potem rano szukam informacji czy UFC się wkurzyło na Roberta i przyznała Kelvinowi, ale nic nie mogłem znaleźć. Dzięki za wyjaśnienie.

 10. Jest kilka albo nawet kilkanaście typów przepuklin. Nie trzeba dostać ataku w trakcie wykonywania jakiejś czynności. Przepuklina może „rozwijać się” w jelicie i uwolnić z czasem. Mógł nabawić się tego już jakiś czas temu.

  Wszystkim przepuklina kojarzy się z „nie dźwigaj tego bo dostaniesz przepukliny!” ale to niekoniecznie musi wyglądać w ten sposób.

  E: o widzę, że ktoś akurat nade mną też poruszył temat. Gdyby co to mamy @Wolek i @Gienek którzy mogą dorzucić kilka zdań od siebie.

  Na cohones mamy wielu specjalistów, którzy wiedzą lepiej że Robert to pizda i nic mu nie jest.

  :beczka:

 11. oświadczenie z dupy, żerujące na współczuciu, wypierdolić wreszcie tą USADA, bo ktoś umrze nie od cięcia wagi a od powikłań; może nawet Ronda wróci, niech robią testy na sterydy, ale specyfiki wspomagające cięcie wagi, kroplówka niech wrócą;

  w KSW wszystko można, a i tak pływają po tych cięciach wagi, co dopiero w UFC  :brainoverload:, ile razy mozna wałkować ten temat, i tak Whittaker jest byłym półśrednim, ale po tych wszystkich walkach w średniej, obozach przygotowawczych i kliku latach treningu pod tę kategorię to już jest duży średni…

 12. Tak jest. Koleś tlukl się 2x po 5 rund z potworem Romero, a teraz się obsrał przed otłuszczonym pośrednim.

 13. Na pewno Robert się przestraszył Kelvina, mając za sobą dwie wojny z potężnym kubanczykiem. :śmiech: cohones…

 14. Jedyne czego Robert mógł się wystraszyć u Gasteluma, to tych plam i wyprysków na ciele.

  Ja bym się wystraszył :scary:

 15. Meh, szkoda że walki nie było, ale ja nie będę hejtował/krytykował(zależy od danego przypadku) Whittakera. Szkoda będzie jak się posypie na amen jak Cruz, bo od czasów prime Silvy najlepszy średni, ma mega fajny styl do oglądania, nie jest narcyzem jak wielu mistrzow ostatnio. Gastelum ma karmę za wpadki z wagą w 77(szkoda mi go, ale jednak)

 16. Na pewno Robert się przestraszył Kelvina, mając za sobą dwie wojny z potężnym kubanczykiem. :śmiech: cohones…

  Wszelkie teksty o "obsraniu" są idiotyczne, jak to zwykle przy takich tematach.

  O to to

 17. Jest kilka albo nawet kilkanaście typów przepuklin. Nie trzeba dostać ataku w trakcie wykonywania jakiejś czynności. Przepuklina może „rozwijać się” w jelicie i uwolnić z czasem. Mógł nabawić się tego już jakiś czas temu.

  Wszystkim przepuklina kojarzy się z „nie dźwigaj tego bo dostaniesz przepukliny!” ale to niekoniecznie musi wyglądać w ten sposób. którzy mogą dorzucić kilka zdań od siebie.

  Przepuklin jest kilka rodzajów, ale  definicja jest jedna – przesunięcie organów wewnętrznych przez niepraprawidłowe wrota.  Ludzię mogą latami chodzić np. z przepuliną wślizgową żołądka i nawet o tym nie wiedzieć – wy również. Problem się zaczyna jak wrota przepukliny zacisną się na organie prowadząc do niedokrwienia/niedrożności np. jelit. 

  Gwoli ścisłości – przepuklina nie rozwija się w jelicie, tylko w tkankach stanowiących 'pojemnik' na narządy wewnętrzne np. mięśnie , powięzie, kanały pachwinowe, udowe, rozwory przepony aortalny czy przełykowy. Problem dotyczy jelit dopiero wtedy jak do worka przepuklinowego się wpakują (mogą być tam wiele lat) i dopiero jak wrota się zacisną pojawia się problem.

 18. Tak jest. Koleś tlukl się 2x po 5 rund z potworem Romero, a teraz się obsrał przed otłuszczonym pośrednim.

  i było po kutasiarzach

 19. Kelvin jakiś psychiczny że się woził po tej gali jakby wygrał to starcie. Za co on ten pas dostał ? Wywołał przepuklinę siłą umysłu. WTF Szkoda Robercika.

 20. strasznie frajerskie zachowanie, latał z tym pasem wszędzie, gdzie tylko mógł

  no i uważa się za prawilnego mistrza, cytując klasyka 'kim ty kurwa jesteś pedale?'

  UFC srogo schodzi na psy :no no:

  Chciał zrobić wokół siebie szum i jak widać udało mu się

 21. Tak jest. Koleś tlukl się 2x po 5 rund z potworem Romero, a teraz się obsrał przed otłuszczonym pośrednim.

  na pewno sie nie obsral ale akurat ten otluszczony polsredni mial spore szanse by go pierdolnac

 22. Prawda jest taka, ze Gastelum odetchnal z ulgą. Popajacowal z pasem, porobil sobie zdjecia, a fakty sa takie, ze uniknął wpierdolu

 23. na pewno sie nie obsral ale akurat ten otluszczony polsredni mial spore szanse by go pierdolnac

  Jakieś tam może miał, ale umówmy się, dostał tę walkę tylko dlatego, że Robert z.Romero skosili całą dywizje i nie było kogo dać Robertowi.

 24. Strach przed Gastelumem rozjebał mu flaki. Fatality jeszce zanim doszło do walki. Kelvin mistrz.

  Brzuchality. Pasuje do Kelvina.

 25. Przepuklin jest kilka rodzajów, ale  definicja jest jedna – przesunięcie organów wewnętrznych przez niepraprawidłowe wrota.  Ludzię mogą latami chodzić np. z przepuliną wślizgową żołądka i nawet o tym nie wiedzieć – wy również. Problem się zaczyna jak wrota przepukliny zacisną się na organie prowadząc do niedokrwienia/niedrożności np. jelit.

  Gwoli ścisłości – przepuklina nie rozwija się w jelicie, tylko w tkankach stanowiących 'pojemnik' na narządy wewnętrzne np. mięśnie , powięzie, kanały pachwinowe, udowe, rozwory przepony aortalny czy przełykowy. Problem dotyczy jelit dopiero wtedy jak do worka przepuklinowego się wpakują (mogą być tam wiele lat) i dopiero jak wrota się zacisną pojawia się problem.

  Sam mam lekką przepuklinę pachwinową i kompletnie mi to nie przeszkadza. Za dużo biegałem chyba. Ostatnio w sumie samo jakoś wlazło do środka. Byłem u lekarza jakby co 😆

 26. Oczom nie wierzę. Ktoś jeszcze bierze na poważnie teksty o obsraniu, które pojawiaja się w ramach tradycji niemal pod każdym tematem dotyczącym anulowania walki? 😀

 27. Oczom nie wierzę. Ktoś jeszcze bierze na poważnie teksty o obsraniu, które pojawiaja się w ramach tradycji niemal pod każdym tematem dotyczącym anulowania walki? 😀

  Chyba tylko takie same dzbany w to wierza co autorzy tych tekstow.

 28. Jelita i przepukliny?

  Co w tym dziwnego?

  Jest kilka albo nawet kilkanaście typów przepuklin. Nie trzeba dostać ataku w trakcie wykonywania jakiejś czynności. Przepuklina może „rozwijać się” w jelicie i uwolnić z czasem. Mógł nabawić się tego już jakiś czas temu.

  Wszystkim przepuklina kojarzy się z „nie dźwigaj tego bo dostaniesz przepukliny!” ale to niekoniecznie musi wyglądać w ten sposób.

  E: o widzę, że ktoś akurat nade mną też poruszył temat. Gdyby co to mamy @Wolek i @Gienek którzy mogą dorzucić kilka zdań od siebie.

  @Bohddy merytorycznie wytłumaczył temat. Uwięźnieta przepuklina to stan nagły i zagrażający życiu, wiec natychmiastowa operacja jak najbardziej na miejscu…

 29. Co w tym dziwnego

  Zdziwiony, bo niedouczony.

  Myślałem, że  miał problem z przepukliną i dodatkowo wyszło Mu coś z jelitami.

 30. Zdziwiony, bo niedouczony.

  Myślałem, że  miał problem z przepukliną i dodatkowo wyszło Mu coś z jelitami.

  Cohones bawi i uczy.

 31. Od rana trabią, a dopiero teraz się dowiedzieliśmy, że prawie przeprawił się przez styks.

  :eddieconspiracy:

 32. oj bedo się bany sypać :korwinlaugh:

  Nie powinno się dawać banów za takie coś.

  Dla mnie to jest zajebiste. Emocje jeszcze bardziej rosną, ludzie są jeszcze bardziej zainteresowani.

  Nikt nikomu krzywdy nie robi.

 33. Nie powinno się dawać banów za takie coś.

  Dla mnie to jest zajebiste. Emocje jeszcze bardziej rosną, ludzie są jeszcze bardziej zainteresowani.

  Nikt nikomu krzywdy nie robi.

  No pewnie, też tak uważam.

  A jak zakląłem przedtem na głos :awesome:

 34. No pewnie, też tak uważam.

  A jak zakląłem przedtem na głos :awesome:

  Ja teraz już od dawna się nie nabrałem, ale jak dawali na początku, to łykałem jak pelikan.

 35. Nie powinno się dawać banów za takie coś.

  Dla mnie to jest zajebiste. Emocje jeszcze bardziej rosną, ludzie są jeszcze bardziej zainteresowani.

  Nikt nikomu krzywdy nie robi.

  Przecież kilka banów wywołałoby jeszcze większe emocje, w szczególności u zbanowanych:cmgkeepgoing:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.