Robert Whittaker miał wystąpić w swojej ojczyźnie na UFC 234, kiedy to miał zaplanowaną obronę tytułu mistrzowskiego kategorii średniej przeciwko Kelvinowi Gastelumowi. W ostatniej jednak chwili przed galą zawodnik musiał wycofać się z pojedynku z powodu problemów zdrowotnych. Ostatecznie Whittaker musiał poddać się operacji, która wykluczy go z występów na jakiś czas. Menadżer The Reapera opowiedział ESPN.com kiedy Robert może wrócić do oktagonu UFC.

Myślę, że Robert będzie w stanie zawalczyć w okresie od czerwca do sierpnia, wszystko zależy od jego rehabilitacji. Mamy nadzieję, że będzie to bliżej czerwca.

Był to kolejny raz, kiedy Whittaker musiał wycofać się z pojedynku. Na UFC 221 miał on zawalczyć z Lukiem Rockholdem, lecz ostatecznie nie był w stanie wystąpić na gali. Zastąpił go Yoel Romero, który znokautował Amerykanina.

Nie wiadomo jeszcze jak UFC rozwiąże aktualną sytuację w kategorii średniej. Cały czas mistrzem jest Whittaker. Pretendentem był Kelvin Gastelum, lecz wygraną z Andersonem Silvą Israel Adesanya z pewnością zyskał w oczach organizacji. The Last Stylebender otwarcie nawołuje w mediach o walkę o pas – mógłby on nawet zmierzyć się z Gastelumem o pas, który miałby być odebrany Whittakerowi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.