Historia życia legendarnego i niepokonanego Ricksona Gracie zadebiutuje na platformie Netflix w drugiej połowie 2021 roku. Reżyserem projektu będzie współtwórca popularnego serialu Narcos, Jose Padilha.

Brazylijski mistrz jiu-jitsu, Jean Jacques Machado w rozmowie z portalem Sherdog.com ujawnił, że Netflix tworzy film oparty na historii życia Ricksona Gracie. Reżyserem filmu będzie Jose Padilha z Brazylii który stworzył takie filmowe produkcje jak dwie części Elite Squad, Robocop czy kilka odcinków popularnego w ostatnich latach serialu Narcos. Budżet filmu jaki przeznaczyła dla reżysera platforma Netflix to około 100 milionów dolarów a produkcja zostanie wydana w języku angielskim, portugalskim oraz japońskim. Film początkowo trafi do dystrybucji kinowej a następnie zostanie przeniesiony na wyłączność na internetową platformę Netflix.

Machado dodał, że Padilha codziennie trenuje z nim BJJ aby lepiej zrozumieć i przekazać w swoim filmie parterową sztukę walki. Brazylijski reżyser w swoim filmie będzie chciał pokazać pochodzenie Jiu-Jitsu oraz całej rodziny Gracie która od wielu lat popularyzuje ten sport na całym świecie.

W głównej roli w filmie zobaczymy popularnego w Brazylii, 39-letniego aktora Caua Reymonda który jest również posiadaczem czarnego pasa BJJ a sportami walki interesuje się od 1990 roku.

Poniżej świetny film dokumentalny „Choke” z 1999 roku pokazujący historię Ricksona Gracie:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.