Końcówka bieżącego roku na froncie wschodnim była naprawdę ciekawa – byliśmy świadkami listopadowych gal spod szyldu M-1 czy finałów turnieju ProFC: Grand Prix Global. Grudzień uderza również mocnym akcentem. W nadchodzącą sobotę w Chabarowsku odbędzie się event zatytułowany Bitwa Imperiów, który organizowany jest przez rosyjską federację Pankration i przyniesie rywalizację między reprezentantami Federacji Rosyjskiej i Stanów Zjednoczonych. Wcześniej dalekowschodni promotorzy wspólnie z władzami Chabarowska z powodzeniem organizowali coroczne gale Puchar Mera (przyp. Major’s Cup), na których występowali m.in. Kevin Randleman, Douglas Evans, Gregory Babene czy Sean Salmon. Teraz Rosjanie również zadbali o bardzo solidną rozpiskę. Szczegóły poniżej.

W walce wieczoru w chabarowskiej Platinum Arenie dwukrotny zwycięzca turnieju Bellatora w wadze średniej, pochodzący z Omska Alexander Shlemenko (MMA 43-7, #21 w Rankingu MMA) stanie naprzeciw weterana KOTC i także mającego za sobą występy w federacji Bjorna Rebneya – doświadczonego Amerykanina Herberta Goodmana (MMA 19-11). Najlepszy rosyjski średni, zawodnik teamu RusFighters Sport Club od zeszłorocznej porażki w rywalizacji o pas z Hectorem Lombardem, nie przegrał ani jednej walki. Popularny Storm w 2011 r. nokautował swoich rywali na fińskim Fight Festivalu i rosyjskim Legaue S-70, wypunktował solidnego Bretta Coopera, ale największym sukcesem był triumf w turnieju średnim BFC (Shlemenko wyeliminował kolejno: Chorwata Zelga Galesica, Amerykanina Briana Rogersa i w finale Brazylijczyka Vitora Viannę). Z kolei rywal syberyjskiej burzy na tę chwilę bieżący rok kończy rekordem 3-2, w ostatniej walce wygrał przez dyskwalifikację Niemca Jonasa Billsteina. Whisper z Wisconsin w sierpniu 2010 miał okazję zmierzyć się z Lombardem, ale nie przetrwał z Kubańczykiem nawet minuty. Mimo to konfrontacja ze Shlemenką zapowiada się zacnie.

Również przyzwoicie prezentuje się główna karta. W kategorii królewskiej były mistrz UFC i zawodnik, którego mogliśmy zobaczyć na pierwszej gali MMA Attack – Amerykanin Ricco Rodriguez (MMA 47-14) z pewnością będzie chciał przerwać pasmo trzech porażek i przetestuje stawiającego pierwsze kroki w formule MMA – chabarowszczanina Bashira Yamilkhanova (MMA 3-1). Resztę main eventu stanowić będą atrakcyjne pojedynki w limicie półśrednim. Sparingpartner Shlemenki, agresywnie walczący Andrey Koreshkov (MMA 7-0) skrzyżuje rękawice z sędziwym i obytym na międzynarodowych galach Shonie Carterem (MMA 50-27-7), miejscowy Rustam Bogatirev (MMA 11-3) będzie chciał srogo ugościć pochodzącego ze stanu Sokolego Oka – Steve’a Carla (MMA 14-3), a w innej walce kolejny reprezentant gospodarzy – Gadji Zaipulaev (MMA 16-5) podejmie Kalifornijczyka Zacha Lighta (MMA 8-11).

Z undercardu warto zwrócić uwagę na występy fighterów, którzy swoje rekordy zbudowali we wschodnich klatkach federacji WAFC: wywodzącego się z Taekwondo, lekkiego Ormianina – Akopa Stepanyana (MMA 7-3), walczącego dotychczas tylko nad Amurem Evgeniya Zlivko (MMA 5-0) z Błagowieszczeńska, jego przeciwnika – niepokonanego Bagamę Nikobagamaeva (MMA 8-0) reprezentującego Władywostok czy perspektywicznego 19-latka o bazie z militarnych systemów walki wręcz – Alexeya Polpudnikova (MMA 5-1) z Chabarowska.

Walka wieczoru:

84 kg.: Alexander Shlemenko (43-7) vs. Herbert Goodman (19-11)

Główna karta:

Open.: Bashir Yamilkhanov (3-1) vs. Ricco Rodriguez (47-14)
77 kg.: Andrey Koreshkov (7-0) vs. Shonie Carter (50-27-7)
77 kg.: Rustam Bogatirev (11-3) vs. Steve Carl (14-3)
77 kg.: Gadji Zaipulaev (16-5) vs. Zach Light (8-11)

Pozostałe:

70 kg.: Alexey Polpudnikov (5-1) vs. Konstantin Kireev (3-4)
84 kg.: Genadiy Kovalev (2-0) vs. Rustam Yamashev (0-2)
70 kg.: Evgeniy Zlivko (5-0) vs. Bagama Nikobagamaev (8-0)
70 kg.: Akop Stepanyan (7-3) vs. Dmitriy Ushkanov (0-0)

Powyższa rozpiska jest podana na oficjalnej stronie organizatora, natomiast na innym portalu, prowadzącym statystykę gal odbywających się na terenie Rosji wygląd fightcardu nieco odbiega od całości. Mianowicie inni są rywale Rosjan. Widnieją walki: Alexander Shlemenko (MMA 43-7) vs. Jaime Jara (MMA 32-10), Andrey Koreshkov (MMA 7-0) vs. Chris Cisneros (MMA 13-4), Rustam Bogatirev (MMA 11-3) vs. Julio Paulino (MMA 17-4).

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

16 KOMENTARZE

  1. Niezły zamęt. Serwis Valetudo.ru podaje dla odmiany następujące pary: Shlemenko vs. Julio Paulino, Yamilkhanov vs. Rodriguez, Koreshkov vs. Kyacey Uscola, Bogatirev vs. Steve Carl, Gadji Zaipulaev vs. Jesse Juarez. Póki co zostawimy oficjalną rozpiskę, może na dniach ukaże się jakieś info o zmianach. Ewentualnie zobaczymy kto będzie na ważeniu (o ile Rosjanie opublikują rezultaty z wagi).

  2. Moglby ktos przyblizyc sytuacje z Billsteinem? Dlaczego zostal zdyskwalifikowany?

  3. "wschodnich klatkach federacji WAFC"

    WAFC niema nic wspolnego z Daliekowschodnia Federacja Pankrationu. Szef WAFC Georgy Kobylanski kiedys mial dopomagac organizatorom z Daliekiego Wschodu, ale w jego planach bylo wiecej chesi dzielienia sie zyskami, niz wspolorganizowanie gal, poszukiwaniem zawodnikow etc. Ale z tradycji wszystkie gali z Wladiwostoku i Chabarowska zwane jak WAFC

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.