Renato Carneiro (13-1-1) kontynuuje świetną serię zwycięstw. Brazylijczyk już w pierwszej rundzie na gali UFC 227 poddał Cuba Swansona (25-10-0), zwyciężając piątą walką w największej organizacji MMA na świecie.

Obaj zawodnicy rozpoczęli walkę spokojnie, jednak już po chwili Carneiro atakował coraz odważniej. Amerykanin nie dał się sprowkować ani razu i cały czas ze spokojem podchodził do wymian w stójce. Bez większych problemów dało się zauważyć przeagę warunków fizycznych Brazylijczyka, który w pewnym momencie wypalił bardzo mocnym lewym prostym, ktorry posłał Swansona na deski. Tam doskoczył do niego „Moicano”, aby już po chwili znaleźć się za plecami rywala i tam zapiąć ciasne duszenie zza pleców.

https://twitter.com/UFCEurope/status/1025947576766410752

Dla „Moicano” było to już piąte zwycięstwo pod szyldem UFC. Carneiro w największej organizacji MMA na świecie odprawiał Toma Niinimakiego, Zubairę Tukhugova, Jeremy’ego Stephensa oraz Calvina Kattara. Jedyną porażkę Brazylijczyk poniósł w starciu z Brianem Ortegą, który poddał go duszeniem gilotynowym w trzeciej rundzie.

Dla Swansona jest to już trzecia porażka z rzędu. Po serii zwycięstw, w której pokonał Hacrana Diasa, Tatsuyę Kawajiriego, Doo Ho Choia oraz Artema Lobova, reprezentant JacksonWink MMA przegrał przez poddanie z Brianem Ortegą, a następnie decyzją sędziów z Frankiem Edgarem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.