Barao DIllashaw

Były mistrz wagi koguciej UFC Renan Barao (MMA 33-2, 1NC) uważa, że obecny król dywizji T.J. Dillashaw (MMA 11-2) nie reprezentuje za dobrze tytułu.

Barao podejmować będzie Dillashawa na UFC on FOX 16, 25 lipca w Chicago. Będzie to rewanż za pojedynek na UFC 173, w którym T.J. odebrał pas Renanowi po bardzo dominującej i jednostronnej walce. Zawodnicy mieli się już spotkać na UFC 177, lecz Brazylijczyk przed oficjalnym ważeniem zasłabł po wyjściu z wanny i musiał zostać zawieziony do szpitala. Wszystko miało to związek z nieumiejętnym ścinaniem wagi przez tego zawodnika. W związku z tym, Renan stracił prawo do rewanżu i za niego wszedł debiutant Joe Soto (MMA 15-3). Walka Barao z Dillashawem została przełożona na UFC 186, które odbyło się 25 kwietnia, jednak wtedy to T.J. złapał kontuzję żeber i kolejny raz starcie musiało zostać odwołane.

Obaj zawodnicy nie szczędzą sobie komentarzy, które podchwytują media. Dillashaw ostatnio rzekł o swym rywalu:

On jest za duży na tę kategorię wagową. Zmuszę go by poszedł wagę wyżej. Jestem za szybki dla niego.

Brazylijczyk odpowiedział na zarzuty o zbyt dużym ścinaniu wagi:

To nie jest problemem. Zmieniłem swoje przygotowania. Teraz jestem chudszy, odżywiam się zdrowo. Wszystko jest w porządku.

Renan odniósł się również do słów Amerykanina odnośnie bycia za wolnym na tę dywizję:

Powiedział, że nie jestem szybki, powiedział, że mam problemy z cięciem wagi. To moje życie. Dlatego on nie jest mistrzem, ponieważ by nim być, musisz być skoncentrowany na własnej karierze, a nie na mojej.

W konferencji dla mediów podczas promocji walki, Barao nie omieszkał wbić własną szpilę w Dillashawa, oraz wytłumaczył co powiedział TJ-owi podczas spotkania twarzą w twarz:

Popatrzyłem mu w oczy i powiedziałem 'skopię ci dupę’. Nie lubię go, ponieważ dużo gównianych komentarzy wypływa z jego ust. To nie jest mistrz – to jest błazen (…) T.J. Dillashaw miał jedną obronę pasa i myśli, że jest najlepszym mistrzem na świecie.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

21 KOMENTARZE

 1. Barało będzie żałował swoich słów wraz z 1 high kickiem który wejdzie w jego wielką głowę!
  WAAAAR T.J!!!!

 2. Barao chyba zapomniał jaki oszołomiony wychodził z oktagonu po laniu jakie zebrał od TJ. Mam nadzieję, że Dillashaw przypomni mu to z nawiązką.

 3. No ja mam tylko nadzieję, że będą w oktagonie takie emocje, jak w pierwszej walce, bo w wykonaniu TJ, była ona epicka.

 4. To jaki z niego był i może być mistrz, który daje się zdominować błaznowi i wielu to zapamięta. Rzadko ktoś tak zdominował mistrza w walce o pas.

 5. Wszyscy wiemy jak wyglądała tamta walka, wiec takie gadanie traci na mocy. No ale cóż chłopaki starają się trochę nakręcić hype na rewanż…

 6. Przez to zdrowe odżywiani padło mu już kompletnie na głowę. Nigdy Barao specjalnie nie lubiłem i po takich komentarzach na pewno nie polubię.

 7. Olos

  Czy Gadelhi i Barao ta sama osoba pisze kartki z której czytają kwestie?

  Możliwe. 😉 Trenują w tym samym klubie.

 8. Olos

  Czy Gadelhi i Barao ta sama osoba pisze kartki z której czytają kwestie?

  Wiem! Barao pisze Gadelhi, a ona jemu, żeby był dreszczyk emocji jak przy otwieraniu ciasteczka z chińską wróżbą.

 9. Po zjechaniu po raz kolejny przez TJ widzę tylko zmianę kategorii, no chyba że jego kariera ma się opierać jeden wpierdol trzy wygrane.

 10. Co za pierdoły. Jak ja to mogłem przegapić. Parę perełek:"Powiedział, że nie jestem szybki"Bo był od ciebie dużo szybszy."powiedział, że mam problemy z cięciem wagi."Bo masz. Ponad 30 zawodowych walk na koncie i podczas cięcie wagi na main event o pas mdlejesz."Dlatego on nie jest mistrzem, ponieważ by nim być, musisz być skoncentrowany na własnej karierze, a nie na mojej."On jest mistrzem, ponieważ skopał ci doszczętnie dupsko i zabrał twój pas. Tak to się odbywa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.