Raphael Assuncao (MMA 26-5) szykuje się na powrót do oktagonu. Brazylijczyk jako potencjalnego rywala wybrał sobie Dominicka Cruza, z którym chciałby zawalczyć w czerwcu.

Wyzywałem go już w wielu wywiadach, ale nadal nie wiadomo kto będzie moim następnym przeciwnikiem. Moja walka z Cruzem musi się odbyć. On jest numerem 2 w rankingu, ja numerem 3. Takie zestawienie ma sens. Marlon Moraes i Jimmie Rivera są na niższych miejscach i walczą ze sobą, dlatego ja muszę spotkać się z Cruzem, ale on wciąż ucieka.

Dominick Cruz nie walczył od grudnia 2016 roku, kiedy to stracił swój tytuł na rzecz Cody’ego Garbrandta. Amerykanin miał powrócić do oktagonu kilka miesięcy temu na UFC 219, ale został zmuszony do wycofania się z pojedynku z Riverą z powodu złamanej ręki. Oto co na temat byłego mistrza sądzi Assuncao:

Myślę, że on próbuje jakichś strategii, typu wyczekiwanie aż któryś pretendent złapie kontuzję, a on wskoczy na jego miejsce. Uważam, że on właśnie tego chce. Trzeba jednak zestawić go ze mną, aby zobaczyć kto naprawdę zasługuje na walkę o pas.

Raphael Assuncao posiada aktualnie serię 3 zwycięstw z rzędu. Ostatni raz zawalczył w listopadzie ubiegłego roku, nokautując Matthew Lopeza w trzeciej rundzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.