Raphael Assuncao kolejny raz ma zaplanowaną walkę z Kylerem Phillipsem. Jak informuje Marcel Dorff z Eurosport, zawodnicy, którzy mieli zmierzyć się ze sobą w lipcu 2021 roku, zostali ponownie ze sobą zestawieni. Do ich starcia ma dojść 11 marca na UFC Vegas 71 w UFC Apex w Las Vegas.

Phillips (10-2 MMA) wróci do oktagonu po wygranej z Marcelo Rojo przez poddanie. Obecny bilans 27-latka w oktagonie UFC wynosi 4-1. Jedyną przegraną zadał mu Raulian Paiva przez decyzję sędziowską. 7 z 10 zwycięstw w karierze zawodnik odnosił przez skończenia przed czasem.

Assuncao (28-9 MMA) w ostatnim pojedynku przerwał złą passę czterech przegranych i wygrał przez decyzję sędziowską z Victorem Henrym. 40-letni Brazylijczyk jest rekordzistą w kategorii koguciej UFC jeśli chodzi o wygrane właśnie przez werdykty sędziowskie (9). W przeszłości mierzył się z m.in. Robem Fontem, Marlonem Moraesem, Aljamainem Sterlingiem czy TJ Dillashawem.