DSC_9637

MMA Attack 2 oraz spora porcja gal w kraju i zagranicą wprowadziły zmiany w naszym rankingu polskich zawodników.

W wadze ciężkiej Damian Grabowski z Lutadores Opole umocnił swoją pozycję lidera dwoma zwycięstwami nad Eddiem Sanchezem i Dave’em Huckabą. Zwycięski na Ukrainie Daniel Omielańczuk z Nastula Team i przegrany na Łotwie Karol Celiński z Arrachionu zamieniają się miejscami piątym i szóstym.

Michał Fijałka z Berserkers Team mimo porażki z Hansem Stringerem utrzymuje pozycję wicelidera w wadze półciężkiej. Po zwycięstwie nad Igoerem Savelyevem w Rosji na pozycję piątą z ósmej awansuje Marcin Zontek. Do rankingu na miejsce siódme powraca też Krzysztof Piechota Akademii Sarmatii po wygranej z Mikhaile Buroshkinem.

W kategorii średniej na miejscu piątym pozostaje Marcin Naruszczka z Okniński MMA. Co prawda jego ostatni pojedynek z Mario Stapelem nominalnie odbywał się w wadze półciężkiej, jednak Marcin ważył niewiele ponad limit wagi średniej. Na miejsce zwolnione przez Krzysztofa Jotkę wskakuje Białogardzianin Rafał Lewoń, który zamyka dziesiątkę.

Wczorajsza błyskawiczna wygrana Roberta Radomskiego z Silesian Cage Club w Szwecji daje mu awans na najniższy stopień podium w wadze półśredniej. Na miejsce piąte wskakuje zwycięzca z MMA Attack 2 Krzysztof Jotko z Okniński MMA. Awans na miejsce siódme z dziewiątego notuje też kolejny zawodnik z Silesian Cage Club Mateusz Teodorczuk.

W wadze lekkiej na miejscu czwartym debiutuje Piotr Hallman z Migthy Bulls Gdynia po wygranej Cage Warriors Fight Night 5. Na miejsce dziewiąte do zestawienia powraca też Marcin Pionke z MMA Team Trójmiasto po efektownym nokaucie na Grzegorzu Waligórze. Zestawienie opuścił nieaktywny Wojciech Lech.

W wadze piórkowej nie zaszły żadne zmiany.

Ranking PL.

49 KOMENTARZE

 1. Żadnych kontrowersji nie widze jakoś. Hallman zasłużenie wysoko, bedzie z niego pociecha.

 2. Sporo zamieszania robia te skoki po wagach dwoch najlepszych zawodnkow Okninski MMA. Po ostatnim MMAA Jotko pewnie wroci do sredniej (no chyba ze ktos mu wytlumaczy sie z glowa zbijac 13 kg)

 3. Przyczepiłym się 4tej pozycji Mańkowskiego, ale wierzę, że ona się zmieni po jego ewentualnej wygranej nad Naruszczką.

  Zgadzam się z pozostałymi zmianami.

 4. A może by tak Sobotte zaprosić do rankingu. Chyba nie miałby nic przeciwko 🙂

 5. mam nadzije ze jocz niedlugo zawalczy z kims solidnym i jego pozycja sie ustabilizuje bo w tej chwili to w dużej mierze osiagniecia z MW daja mu 2 miejsce

 6. @turas <- podbijam

  W takim rankingu walka zakmknęła by się do 5 nazwisk chyba. Mój osobisty ranking P4P PL:

  1. Mamed Chalidow
  2. Damian Grabowski
  3. Michał Materla
  4. Marcin Held
  5. Jan Błachowicz

 7. Nie rozumiem jednej rzeczy. O ile mnie pamięć nie myli, to Jocz przed przejściem do WW był za Jotką w Waszym rankingu. Od tamtej pory Jotko pokonał Hadzovicia, a Jocz Mencla i… Jotko na miejscu 5. a Jocz na 2. Jeżeli pamięć mnie nie zawiodła co do pierwszej części, to na moje coś tu jest nie tak

 8. w innym temacie pojawilo sie kilka propozycji takiego rankingu, tylko co do Mameda wszyscy byli zgodni

 9. Jak dla mnie taki ranking wyglądałby tak:

  1. Chalidow

  2. Grabowski

  3. Błachowicz

  4. Materla

  5. Kita/Drwal

 10. Ja nawet troche podobnie do massimo bym ich poukladal ;d . Blachowicza bym tylko zamienil miejscami z grabowskim a na 5 miejscu bardziej widzialbym helda lub jewtuszke

 11. Peter pisał ze mną i mówił, że nie miałby nic przeciwko żeby być w tym rankingu, ale zrozumiałby gdyby było inaczej.

 12. ktos w SZSZSZ mowił że peter jest w niemieckim rankingu wiec dlaczego mialby być w polskim

 13. Damian Grabowski jest w rankingu Fight Matrix aż na 15 miejscu. Zaznaczam, że nie sugeruje, iż powinien się tam znaleźć tylko pytam z ciekawości – jak dużo mu brakuje by dostać się do rankingu redakcji? Około którego miejsca aktualnie oscyluje Waszym zdaniem?

 14. @ShmegeRage Błachowicz nie mówiąc o Damianie, 1sze i 2gie miejsce jest sztywne i nie można z nich zrzucić Mameda i Damiana szczególnie po ostatnich 2 wygranych, nie byle z kim i nie byle gdzie.

 15. @od69

  damian znajdzie w rankingu przy najblizeszej aktualizacji, aktualny ranking byl gotowy przed gala MMAA2

 16. P4P PL
  Chalidow
  Grabowski
  Błachowicz
  Materla
  Held
  Drwal
  Sowiński
  Jewtuszko
  Kita
  Saidow

 17. Racja, dzięki slivex.

  @powaga
  Zgadzam się w 100% co do pierwszej piątki. Co do całości to Kita za nisko moim zdaniem.

 18. Przy top 4 miejsca w rankingu dobrze oddają miesjca w p4p, ale potem jest już nieco gorzej.

  1.Mamed Khalidov (13)

  2.Damian Grabowski (15)

  3.Jan Błachowicz (19)

  4.Michał Materla (37)

  Niby teraz z kolejnością pasuje Kita (48), ale moim zdaniem bardziej na 5 zasługuje Held ( 283) albo Saidov (129), ewentualnie Irokez (185), nie należy także zapomnieć o Drwalu (70), który swoje osiągnął. Ciężka sytuacja do ogarnięcia.

 19. Jak dla Mnie chyba jednak Materla > Błachowicz, wydaje Mi się, że Michał jest trochę bardziej wielopłaszczyznowy ale to marginalna różnica i wyłącznie Moja ocena.

 20. @up: ja jestem innego zdania, ale to nie ma znaczenia. W każdym bądź razie rankingi układane są na podstawie osiągnięć, a nie umiejętności

 21. 1.Chalidow
  2.Błachowicz
  3.Materla
  4.Drwal
  5.Grabowski
  6.Held
  7.Kita
  8.Jewtuszko
  9.Sowiński
  10.Bedorf

 22. Mi Kita nie zaimponował żadną walka na tyle bym cenił jego umiejętności wyżej niż Drwala, Kornika czy Irokeza. Sowiński swoimi ostatnimi dwoma występami dużo u mnie zyskał.

 23. @helellaise

  Dołączyłeś jako trzeci do klubu, pierwszy, zarazem wybitnie głupi, post na cohones.

 24. Rafał Lewoń ma 30 lat i dopiero pięć lat temu przeprowadził się za Odrę. To raczej nieporównywalna sytuacja z Sobottą i Soszyńskim.

 25. Zawodnikom przyznajecie jakieś punkty czy jak to wygląda bo jak mam rozumieć zdanie, że Grabowski umocnił pozycję lidera?

 26. No wygrał, więc żeby go wyprzedzić trzeba conajmniej dostać angaż w UFC.

 27. Rano nawet pomyślałem kiedy będziecie aktualizacja, ale byłem pewien że raczej po KSW, ale tak naprawde chyba tylko walka Naruszczki z Borysem mogła by coś zmienić.

 28. Z całym szacunkiem, ale chyba trochę się pogubiliście we własnych kryteriach. Po swojej ostatniej walce w 84 Jotko awansował przed Jocza, po czym obaj przeszli do 77 i wygrali swoje "debiutanckie" walki, z tym że Jotko z bardziej wymagającym rywalem. W takim razie jak teraz argumentować 2. pozycję Jocza i dopiero 5. Jotki?

  Z tego co zauważyłem już ktoś ten temat poruszył…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.