Image87_wm_wm

Właściwie jedna zmiana, Damian Grabowski (MMA 12-0) dzięki wygranej w bezpośrednim starciu z poprzednim numerem jeden wagi ciężkiej Michałem Kitą (MMA 10-4) powraca na fotel lidera królewskiej kategorii w Polsce. Pozostałe walki podczas sobotniej gali Beast of the East nie spowodowały żadnych zmian.

Ranking PL.

Przy okazji miejsca Polaków w komputerowym rankingu fightmatrix, poniżej

Waga ciężka:

24. Damian Grabowski (12-0)
41. Michał Kita (10-4)
113. Karol Bedorf (6-1)
123. Łukasz Jurkowski (15-9)
136. Mariusz Pudzianowski (2-1)
197. Przemysław Mysiala (14-6)
236. Rafał Dąbrowski (5-1)

Waga półciężka:

67. Jan Blachowicz (10-2)
110. Michał Fijałka (6-1)
167. Antoni Chmielewski (18-7)
182. Tomasz Narkun (3-0)
223. Krzysztof Piechota (6-0)
226. Marcin Krzysztofiak (4-1)

Waga średnia:

13. Mamed Khalidov (20-4-2)
38. Tomasz Drwal (17-3-1)
40. Robert Jocz (19-5)
144. Krzysztof Kułak (23-12-2)

Waga lekka:

157. Maciej Jewtuszko (7-0)
204. Maciej Górski (8-4)

35 KOMENTARZE

 1. Górski ma drugie miejsce w Polsce a tu 204. Myślałem, że ma leprze. Janek ładnie poczekamy a niedługo będzie w pierwszej 20 A Pudzian ściga Jurasa jeżeli chodzi o ranking 😛

 2. Irokez jest słabo sklasyfikowany, tym bardziej dziwi mnie ze chcą go do UFC…

 3. Bo UFC szuka takich zawodników którzy przyciągają efektownością.. tak myślę. 😉

 4. Peter Sobotta w fightmatrix przed walką z Wilksem był 537, a w lekkiej za Irokezem jest 7 zawodników, którzy swoje ostatnie walki stoczyli w UFC.

 5. saper o które rankingi pytasz?

  Ranking PL ustalamy oceniając jakość zwycięstw polskich zawodników. Na takich samych zasadach układamy Ranking MMA, Ranking UFC działa trochę inaczej bo tam bierzemy też pod uwagę „medialność/popularność” zawodnika i to jak blisko może być walki o pas.

  Ranking fightmatrix tworzone są na podstawie określonego algorytmu tak jak BoxRec, wyniki walk są wklepywane, a komputer sam oblicza miejsca zawodników.

 6. Mało precyzyjnie – chodziło mi o rankinig PL i MMA.

  Trochę nie rozumiem pojęcia 'jakość zwycięstw’. W takim razie czemu nastąpiła zmiana w rankingu HW PL? Według mnie walka nierozstrzygnięta.

 7. Saper zadajesz pytania jak dziecko w przedszkolu. A wystarczy trochę poczytać wyżej i posłuchać starszych i bardziej doświadczonych.
  „Według mnie walka nierozstrzygnięta.” – NO COMMENT 😉

 8. saper walkę wygrał Damian, pisząc „jakość zwycięstw” miałem na myśli pozycję pokonanych rywali, a nie przebieg pojedynku.

  Przykładowo jeśli bralibyśmy pod uwagę przebieg pojedynku wtedy 90% fanów po walce Machida vs. Shogun domagałby się Mauricio na pierwszym miejscu, mimo, że wygrał Lyoto. Takie rankingi byłyby zbyt subiektywne. Oczywiście przy ustalaniu pozycji zawodników staramy się brać pod uwagę czy np. zwycięstwo jest przez KO w 15 sekund czy przez bliską decyzję, ale najważniejszy jest zawsze wynik walki, nawet jeśli nie zgadzamy się z werdyktem (vide Penn vs. Edgar).

 9. Boże, ile razy można to wszystko tłumaczyć?
  Chłopaki, proponuję Wam to wszystko spisać, raz porządnie, łopatologicznie i wklejać za każdym razem.

 10. GLF cenna rada, rzeczywiście czas to spisać.

  O P4P w sumie jeszcze nie rozmawialiśmy, może rzeczywiście czas to zrobić.

 11. Polskie p4p:
  1. Damian Grabowski
  2. Mamed Khalidov
  3. Maciej Jewtuszko
  4. Tomasz Drwal
  5. Jan Błachowicz
  6. Michał Kita

  Taka luźna koncepcja 😉

 12. jak już się bawimy to ja bym dał raczej

  1. Khalidov
  2. Drwal
  3. Grabowski
  4. Kita
  5. Błachowicz
  6. Jocz
  7. Jewtuszko

 13. Jeżeli P4P PL to na szczycie tylko Mamed bo chyba nikt inny nie pokonał typa z top 10. Zresztą nawet po wklejonym w artykule rankingu fightmatrix jest to wyłożone jak na dłoni: Mamed w jednej z najmocniejszych dywizji jest klasyfikowany na pozycji 13, a Damian w jednej z najuboższych JEST #24.
  Zgadzam się, że rankingi nie są wyznacznikiem tylko swego rodzaju podpowiedzią (dla organizatorów) czy też formą wyróżnienia, ale z drugiej strony nie róbmy z nich sondaży popularności
  EDIT: Venom mnie uprzedził 😉

 14. Venom dzięki

  Lucash – sorry ale Kita nie został zniszczony tak że nie mógł kontynuować walki to był niefart i powinno dojść do rewanżu.

 15. Domator nie ma co szkodować, bo to zapewne tylko do następnego pojedynku. Kita to twardy i utalentowany gość, jeszcze będzie w pierwszej dwudziestce.

 16. @saper
  Nie chcę polemizować, ale decyzja sędziów jest wiążąca nawet, jeżeli nam może się wydawać nie słuszna. Było baaaardzo dużo takich decyzji sędziowskich.

 17. I było równie dużo bardziej kontrowersyjnych. A może obok polskiego rankingu p4p dodać również ranking europejski? Na pewno spopularyzowałoby to trochę europejską scenę wśród polskich fanów MMA.

 18. Pytanie może wielu wydać sie śmieszne, ale i tak smiem je zadać. Czym własciwie jest ranking p4p i na jakiej podstawie jest ukaładany? Prosiłbym tak łopatologinie.

 19. MMaciek

  tak jak pisał Venom albo napisany jest algorytm który z zawodników wszystkich kategorii wagowych ustala klasyfikacje albo kilka osób spotyka się przy piwku i ustala kto jest lepszy GSP, Silva, Fedor itp.

 20. saper to nie tak, ranking P4P to nie ustalenie przy piwku kto jest lepszy, tylko kto ma bardziej wartościowe zwycięstwa w swojej kategorii wagowej

 21. Trudno o obiektywny ranking. Poza tym Tobie przeszkadza fakt, że Kita spadł za Grabowskiego bo wg Ciebie walka nie jest rozstrzygnięta. Myślę, że chłopaki są mniej subiektywni niż Ty.

 22. Myślę, że ocenianie „kto jest lepszy” jest dużo bardziej subiektywne, niż ocena osiągnięć.

  Przykładowo Hector Lombard moim zdaniem spokojnie wygrałby z Chaelem Sonnenem, ale jest to moja subiektywna ocena i na tej podstawie trudno wstawić go na drugie miejsce na świecie. Dużo łatwiej ocenić, że Hector nie pokonał w karierze nikogo z top 10, więc na razie na wysokie miejsce nie zasługuje.

 23. GLF bardziej chciałem poznać jakie są zasady ustalania rankingu. Po prostu drążę temat. Nie przeszkadza mi to że Kita spadł, twierdzę tylko że taka wygrana Grabowskiego to gówno nie wygrana.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.