(fot. Jeff Cain / MMAWeekly.com)

Po dwóch galach UFC tydzień w tydzień i dużych walkach w klatce Bellatora męskie MMA zniknęło pod dywan w najbliższy weekend po drugiej stronie Atlantyku. Z tej okazji ostatnie 21 dni podsumowujemy w światowym rankingu MMA.

W wadze ciężkiej o dwie pozycje awansuje #14 Travis Browne, na listę powraca po dłuższej nieobecności #16 Ben Rothwell a pokonany przez niego #17 Brendan Schaub spada o pięć oczek.

W wadze półciężkiej kolejnego pretendenta odprawia #1 Jon Jones a #3 Rashad Evans stacza się o jedno miejsce w dół. O jedno miejsce w górę wspina się #5 Alexander Gustafsson a #18 Thiago Silva spada o trzy lokaty.

W wadze średniej jedyną zmianą jest minimalny awans #6 Briana Stanna o jedno miejsce.

W wadze półśredniej o dwie pozycje pnie się w górę #14 Rory MacDonald, w rankingu debiutuje #18 Siyar Bahadurzada a położony przez niego #21 Paulo Thiago spada o siedem miejsc.

W wadze lekkiej do pierwszej dziesiątki powraca #9 Eddie Alvarez, #15 Shinya Aoki spada aż o dziesięć pozycji, o trzy oczka awansuje #19 Mark Bocek a pod koniec listy debiutuje #23 Rick Hawn. #25 Mac Danzig utrzymał swoją pozycję po zwycięstwie.

W wadze piórkowej pojawia się zrzucający kilogramy #7 Dennis Siver a o cztery miejsca spada pokonany przez Niemca #9 Diego Nunes.

W wadze koguciej świeżo upieczony mistrz Bellatora #6 Eduardo Dantas notuje skok o dwie lokaty. O pięć pozycji awansuje #7 Michael McDonald a #9 Miguel Torres spada o trzy oczka. Wygrana w Szwecji pcha #10 Brada Picketta o pięć pozycji do góry. W środku zestawienia debiutuje #15 Luis Nogueira, który pokonał spadającego o siedem oczek #16 Alexisa Vilę. #22 Zach Makovsky wraz z pasem mistrzowskim traci cztery miejsca na liście.

Zaszły też duże zmiany w rankingu pound-4-pound. Wraz z przedłużającą się przerwą od startów pierwsze miejsce opuścił #3 Georges St-Pierre. Nowym liderem zestawienia został #1 Anderson Silva a na miejsce za nim awansował sprawca całego zamieszania w rankingu czyli #2 Jon Jones. Ponadto zestawienie opuszcza Rashad Evans a na ostatnim miejscu pojawia się #10 Dan Henderson.

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.