(fot. Jeff Sherwood / Sherdog.com)

Na około 9 godzin przed kolejną serią istotnych dla rankingów walk odnotowaliśmy zmiany z ostatnich dwóch tygodni. W wadze średniej swoją 8. pozycję utrzymuje Michael Bisping po pokonaniu Jorge Rivery, który spada na 20. Również bez drgnięcia zostaje wicelider wagi półśredniej Jon Fitch choć remis w walce z B.J. Pennem wywindował Hawajczyka na miejsce 6. W wadze lekkiej z pierwszej dziesiątki wypada George Sotiropoulos, który ląduje aż na 15. pozycji. Dennis Siver, pokonując Australijczyka, debiutuje w szerszym zestawieniu na miejscu 12. Również w dywizji koguciej znane nazwisko opuszcza Top 10 – Masakazu Imanari, który uległ Hiroshiemu Nakamurze, spada na miejsce 17. a Nakamura pojawia się na 14. Wreszcie, największe zmiany zaszły w wadze muszej. Po porażce Jussiera da Silvy prymat w wadze obejmuje Yasuhiro Urushitani. Da Silva spada na miejsce 4. a jego zwycięzca, Ian McCall, debiutuje na miejscu 3. Ponadto na miejscu 8. debiutuje nowy mistrz Tachi Palace Darrell Montague.

Cały ranking do zobaczenia tutaj.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

7 KOMENTARZE

 1. Zastanawia mnie, dlaczego tak duży spadek Sotiropoulosa. Czyżby uważacie, że przecenialiście umiejętności Australijczyka?

 2. mzuk rankingi to ocena osiągnięć nie umiejętności. Sotiropoulos przegrał z zawodnikiem spoza pierwszej 25, dlatego musiał znacznie spaść

 3. Jak dla mnie miejsce Penna to 4 pozycja. Po pierwsze, bo tak wygląda jego dyspozycja. Zremisował, a według niektórych wygrał z Fitchem, czyli niekwestionawanym zawodnikiem top3 WW oraz wygrał w bardzo dobrym stylu z Hughesem, który miał dobrą passę i jest zawodnikiem z renomą. Nawet fightmatrix tak to ogarnia, więc statystyka po stronie Penna.

 4. „…Po pierwsze, bo tak wygląda jego dyspozycja. Zremisował, a według niektórych wygrał z Fitchem, czyli niekwestionawanym zawodnikiem top3 WW…”

  Blade:
  Po pierwsze zmienie troche zdanie Venoma, „Rankingi to ocena osiagniec, nie dyspozycji”,
  po drugie, oficjalny wynik to remis, a subiektywne oceny obserwatorow nie maja wplywu na rankingi.

 5. Fusel: Oficjalne wyniki są dosyć jednoznacznie. Wygrana przez KO z Hughesem który miał ciąg zwycięstw za sobą i remis z numerem 2 czyli Fitchem. Kampmann teraz po przegranej z Sanchezem zdecydowanie powinien ustąpić miejsca Pennowi. PS: Chciałbym zobaczyć walkę Penna z Koscheckiem jeśli rewanż by nie wypalił. Kos to dobry stylistycznie przeciwnik dla Penna.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.