(fot. Taro Irei / Sherdog.com)

W okresie noworocznym mieliśmy 3 duże gale w 3 dni i oczywiście w związku z tym zaszły spore zmiany w światowym rankingu. W wadze ciężkiej świeżo upieczony mistrz DREAM Alistair Overeem awansuje o jedno miejsce na pozycję 8. a w półciężkiej Thiago Silva po udanym powrocie do oktagonu i zwycięstwie nad Brandonem Verą utrzymuje się na 7. miejscu. W wadze lekkiej, dzięki remisowi z numerem 1 Frankiem Edgarem, Gray Maynard awansuje w górę o jedno oczko na pozycję 3. a Tatsuya Kawajiri na pozycję 8 po pokonaniu Josha Thomsona. Kompletnie przemeblowana została waga piórkowa gdzie na 2. miejsce awansował nowy mistrz Sengoku Hatsu Hioki po pokonaniu Marlona Sandro, który spada na 6. pozycję. Awans aż o osiem miejsc z 12. na 4. notuje Diego Nunes po wygranej z Mike’m Brownem. Były mistrz WEC spada z trzeciego na 8. miejsce. Również o osiem miejsc w górę pnie się Hiroyuki Takaya, który obecnie zajmuje 7. lokatę a pokonany przez niego Bibiano Fernandes spada na miejsce 9.

Jedyny Polak w szerokim zestawieniu Mamed Khalidow utrzymał 14. pozycję w wadze średniej. Mimo wygranej z Yukim Sasakim w rankingu przeskoczył go pogromca Chrisa Lebena – Brian Stann.

Miejsca 11-25 do obejrzenia na stronie Ranking MMA.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

13 KOMENTARZE

 1. NO WIDZĘ ŻE MAMED TEZ JEST WYSOKO (14) … nie zwróciłem uwagi wcześniej na którym był miejscu w rankingu MMA (na waszej stronie), czy jego ostatni występ posunął go do góry czy poprzednio też był na 14 ? Zakłądam że nie spadł po ostatniej walce :)))

 2. Został w miejscu. Przed UFC 125 przed nim był Leben, teraz jest Stann.

 3. poprzednio też tam był. spadł z top 10 po porażce z Santiago i remisie z Sakuraiem
  edit: TJ – ubiegłeś mnie 🙂

  – Can I kick it?
  – Yes, you can.

 4. szkoda ze Aldo jest w 66kg- czekam z niecierpliwością aby sie pojawił w 70 i wyprowadził z błędu tych mistrzów z Frankiem na czele- ale w lekkiej się rzeczywiście gęsto zrobiło..

 5. dzięki chłopaki za szybkie, solidne odpowiedzi. Za jakiś czas będę miał dla was propozycję. artystyczno-mmaniarską ale to jeszcze moment…

 6. Nie jestem pewien czy Mamed wypadł po porażce z Santiago z pierwszej 10, ale na pewno to się stało po remisie z Sakuraiem. Sherdog na 100% nie wyrzucił Mameda z 10MW po porażce z Santiago(był chyba 8).Nie wiem jak MMAROCKS.

 7. Jakiś tydzień po remisie z Sakuraiem gdzieś wygrał Leites i to on wypchnął Mameda z Top 10.

 8. Czy tylko mnie w rankingu brakuje Jasona „Mayhema” Millera? 😀 Porównując jego przeciwników chociażby do przeciwników Mameda. Czyż nie sądzicie, że to nieco niesprawiedliwe?

 9. Ej, mam pytanko co do rankingu . Czemu w rubryce ”następna walka” u Mira, cały czas jest zapisany Brendan Schaub na UFC 128 ?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.