(fot. Tracy Lee / Yahoo! Sports)

Minone dwa tygodnie przyniosły trzęsienie ziemi w czołówce rankingu wagi ciężkiej i czas najwyższy to odnotować. Brock Lesnar jest nowym władcą królewskiej kategorii dzięki zwycięstwu nad Carwinem. 2 miejsce przypada Fabricio Werdumowi, autorowi trójkąta, który zmusił byłego lidera do odklepania. Fedor Emelianenko po latach na szczycie spada na miejsce 3 po tej porażce a Shane Carwin zajmuje miejsce 6. W pozostałych kategoriach odnotowaliśmy tylko dwie zmiany – George Sotiropoulos wchodzi na miejsce 10 w lekkiej a Alexis Vila awansuje na miejsce 7 w muszej.

Prócz tego zmienił się też ranking pound-4-pound, gdzie na 7 miejscu debiutuje Brock Lesnar a dziesiątkę opuszcza poprzednio trzeci Fedor Emelianenko.

Ranking MMA

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

299 KOMENTARZE

 1. Ha ha haaaa !!! Pękłem po prostu ze śmiechu. Fedor poza pierwszą dziesiątka p4p? Największy fenomen w MMA z jedną jedyną porażka i nie ma go w 10 p4p? Szanuję Waszą wiedzę, a w sumie w szczególności Venoma bo to on jest tutaj bezkonkurencyjnie najbardziej wartościowym redaktorem ale Fedor poza pierwszą 10 p4p Was po prostu ośmiesza i pokazuje jak jesteście do niego uprzedzeni i nieobiektywni…

 2. 7 minut. Prawdę mówiąc spodziewałem się flame’a szybciej. Ale, mimo że będę to powtarzał po raz n-ty, wytłumaczę to w tym temacie jeszcze raz.

  Ranking p4p, naszym zdaniem, musi być spójny z rankingami poszczególnych dywizji. Tzn. jeśli ktoś przyznaje, że Fedor powinien być za Werdumem w ciężkiej to również powinien być z Brazylijczykiem w p4p. Tym bardziej, że rozmawiamy o wadze ciężkiej więc argumenty o relatywnych rozmiarach i wadze nie mają zupełnie znaczenia. Tak działa ranking, kropka.

  Rozumiem markhunto, że dla Ciebie Fedor jest nadal w pierwszej 5 p4p i nie ma tam miejsca dla Werduma czy Lesnara więc nie wiem czy to na pewno my jesteśmy uprzedzeni. Dla mnie ostatnie dokonania w swoich dywizjach Evansa czy nawet Fitcha przewyższają to czego dokonał Fedor.

  Ale nie jestem zaskoczony, że przymykając oko na swoje zacietrzewienie oskarżasz nas o uprzedzenia i nieobiektywność.

 3. jak dla mnie to ten ranking,szczegolnie p4p i HW to jedna wielka bzdura,sorki redakcjo…

 4. Tidżej, jeżeli Ty serio uważasz, że Fedor powinien być poza pierwszą 10 p4p to nie rozumiesz znaczenia i sensu tego zwrotu (p4p). Jeżeli Evans czy Fitch zrobili więcej niż Fedor, żeby znaleźć się w tym rankingu to sorry Tidżej, ale nie widzę sensu dalszego wymieniania racji z Tobą…

 5. @shogun: a może chciałbyś się podzielić jakimiś konkretniejszymi uwagami?

 6. To przytocz mi tą uniwersalnie akceptowaną definicję pound-4-pound w takim razie.

 7. Żeby nie było. Ja nie jestem żadnym fanem Fedora, w samej wadze ciężkiej dopinguje bardziej kilkunastu innym zawodnikom i dlatego stać mnie na obiektywną ocenę. Nie piszę tego wszystkiego przez sympatie dla Fedora tylko niesamowicie wkurwia mnie jak szybko można zapomnieć i skreślić tak wspaniałego zawodnika jak on i umniejszyć w tak perfidny sposób jego zasługi a wręcz nieraz je wyszydzić. W ogóle wydaję mi się że akurat w rankingu p4p powinny być brane osiągnięcia z całej kariery a nie tylko z ostatnich 4-5 walk, w których Fedor przecież pokonywał klasowych przeciwników z pierwszej 10 hw na świecie. Naprawdę gratuluję obiektywizmu…

 8. „W ogóle wydaję mi się że akurat w rankingu p4p powinny być brane osiągnięcia z całej kariery a nie tylko z ostatnich 4-5 walk”

  I tu się nie zgadzamy, ale nie widzę rankingów, które stosowałyby taką metodologię. Poza tym nikt mu niczego nie umniejsza, w zeszłym tygodniu wszyscy w Szczęce (Venom, Fusel i ja) przyznaliśmy, że to najlepszy ciężki wszechczasów ale nie ostatnich lat, zwłaszcza w świetle swojej porażki.

 9. Z rankingiem ciężkich się jak najbardziej zgadzam, natomiast jeśli chodzi o p4p to trochę razi mnie w oczy Brock wyżej od Lyoto.

 10. Ok, to po prostu inaczej pojmujemy zwrot „p4p” Tidżej. Żeby nie było ja jak najbardziej rozumiem jego spadek z tronu w wadze ciężkiej ale w moim mniemaniu w rankingu p4p powinien być przynajmniej w pierwszej trójce a nie poza pierwszą dziesiątką.

 11. Koper2007, przedtem to powinien być pierwszy i to bezapelacyjnie. Teraz jestem w stanie przeboleć tylko GSP i Silve nad nim.

 12. Proponuje stworzyć ranking p4p typu najlepszy fighter w historii i wszyscy będą zadowoleni.

 13. Jeżeli brać pod uwagę ostatnie 3 lata to jednak zasługiwał tylko na trzecie miejsce

 14. Ranking P4P tworzymy na tych samych zasadach co rankingi w poszczególnych kategoriach. Dlatego skoro Lesnar i Werdum są nad Fedorem w ciężkiej, tak samo są nad nim w P4P.

  Rozumiem, że ktoś może nie zgadzać się z taką metodologią, ale nie bardzo rozumiem zarzutów o brak obiektywizmu i uprzedzenie. Niektórzy pomylili chyba ranking P4P z rankingiem wszech czasów.

 15. Wybcz Venom, ale z wszego ABC:
  „jeżeli ten cięższy X ważyłby tyle co lżejszy Y, to zdaniem twórcy rankingu Y wygrałby pojedynek”.
  Czyli Brock wygrałby pojedynek z Lyoto. Kontrowersyjne jak dla mnie.

 16. seban wybacz, ale rankingów nie układa się na zasadzie „uważam, że zawodnik X pokonałby Y”, tylko na podstawie osiągnięć. Brock w ostatnim czasie ma więcej wartościowych zwycięstw od Lyoto i do tego nie ma porażki na koncie.

 17. Venom, wybacz, to po co zamieściliście taką definicje p4p, skoro się z nią nie zgadzasz?

 18. Ta definicja jest ze słownika, który Yoshi napisał jakieś 3-4 lata temu. Tak jak napisał Tidzej, jest do poprawy bo wyjaśnia P4P trochę w oderwaniu od rzeczywistości. Pierwszą i podstawową zasadą układania rankingów jest ocenianie osiągnięć, a nie typowanie ewentualnych walk.

 19. W takim razie zmienia to postać rzeczy.Do tej pory myślałem, właśnie przez definicje z ABC, że p4p to jedyny ranking, który nie uwzględnia jedynie wyników walk, ale tez subiektywną ocenę umiejętności.

 20. W takim razie sorry za zamieszanie. Ranking P4P od początku układamy uwzględniając tylko wyniki walk, gdyby było inaczej Edgar nigdy nie znalazłby się nad Pennem.

 21. Miałem już nie pisac na tej mega obiektywnej stronie ale pokusze się o jeszcze jeden koment i w pełni zgadzam się z opinią markhunto. Tutaj jest 90% użytkowników mało obiektywnych szczególnie jeśli chodzi o Fedora. Róźne już cuda są wypisywane na niego. Zaczynając od tego iż nie ma techniki w stójce to się wczoraj dowiedziałem, że jest słaby w parterze i słabszy w tym elemencie od Werduma ( Nie wiem w takim razie jakim cudem pokonał w parterze dwa razy najlepszego parterowca Nogueire).O komentarzach iż dostawał lanie z Rogersem to już nie wspomne. Dowiedziałem się jeszcze że przez ostatnie kilka lat nie bił się z nikim dobrym tylko samymi kelnerami. Arlovskiy,Sylvia i Coleman to byli mistrzowie UFC o Crocopie i Nogueirze to już nie wspomne ale Ci wszyscy to oczywiście kelnerzy.Jakbym nie intersował się MMA to po tych wsszystkich opiniach pomyślałbym że Emalianenko jest fighterem o podobnych umiejętnościach co Pudzian albo Najman.

 22. Nie rozumiem jak ktoś mógł widzieć Fedora przed GSP i Silvą w rankingu p4p nawet przed porażką z Werdumem.
  Kanadyjczyk od 2006 roku pokonał dwukrotnie Hughesa i Penna, Fitcha, Alvesa, Koschecka, Hardyego i Serre w rewanżu. Od momentu w którym trafił do UFC walczy ze ścisłą czołówką!
  W tym samym czasie Pająk stoczył dwanaście wygranych walk całkowicie czyszcząc swoją dywizje. Jakby tego było mało to pokonał byłego mistrza wagi półciężkiej.
  Nogueira najlepszym parterowcem? Nigdy nie zdobył mistrzostwa świata czarnych pasów w BJJ ani nie wygrał ADCC. Werdum owszem i to nie raz.
  Rekord Fedora jest imponujący tylko, że wybitnych pokonanych rywali jest tam dwóch (trzech z Aroną).
  Pokonał wielu byłych mistrzów UFC, BYłYCH! Ci wcześniej wylecieli z UFC, bo przestali sobie radzić.
  Zresztą jak dla kogoś Coleman jest wybitny to…

 23. zgadzam się z Tensem, mimo że lubię fedora to nie widzie/widziałem go przed tymi fighterami w p4p

 24. Dobrze, że rankingi bokserskie prezntowane choćby przez „Ring Magazine” tworzone są zgoła inaczej. W przeciwnym razie mały Floyd ze swoimi marnymi dwoma walkami w ciągu dwóch lat mógłby tylko pomarzyć o pierwszej trójce P4P 🙂

 25. Przelała się widzę czara goryczy u czytelników. Mi osobiście również wydaje się to trudne do przyjęcia, jednak jakoś łatwo jest mi sobie wytłumaczyć problem tym gdzie i z kim walczy Fedor. Obecnie rzeczywistość jest taka, że praktycznie tylko obecność w UFC lub WEC i sukcesy w potyczkach z najlepszymi fighterami gwarantują miejsce w P4P. Strikeforce nawet jeśli jest drugą siłą w USA jest daleko za UFC i nawet wygrana Fedora nad Werdumem to byłoby naciąganie tego statusu najlepszego ciężkiego.
  Poza tym nikt nie mówi, że Fedor nie wróci na szczyt…

 26. Tens a widzisz różnicę między 3 miejscem a wypadnięciem z pierwszej dziesiątki? Zapytam przewrotnie. Gdyby taki Anderson Silva wygrał teraz z Sonnenem w tak samo nudny sposób jak z Maią, Leitesem czy Cote i poleciałby z UFC a potem podpisał kontrakt ze Strikeforce i tam obił np Hendersona i Shieldsa a zostałby poddany przez Sobrala to czy też spadłby z miejsca pierwszego w rankingach MW i przede wszystkim p4p? Jeżeli tak to pokazuje wartości tych rankingów i tyle ode mnie w temacie.

  Tiger32 bardzo mi miło że się ze mna zgadzasz ale gwarantuję Ci, że Werdum to 2 razy lepszy parterowiec niż Fedor i Nogueria razem wzięci. Czyste bjj Werdum ma na pewno najlepsze w całej wadze ciężkiej.

 27. Nie wybitny ale nie kelner jak ktoś kiedyś tutaj stwierdził. No Coleman może lekka przesada ale Arona czy Crocop już nie

 28. Cały ten spór toczy się tak naprawdę o definicję P4P, a nie o to kto jakie miejsce powinien zajmować. Większość z was myli pojęcie P4P z czymś w rodzaju „hall of fame” całego MMA ( co z resztą już Venom napisał). Myślę, że gdyby ktoś pokusił się o stworzenie takiego „historycznego” rankingu to każdy (może, poza hardkorowymi fanami Ricsona) by się zgodził, że nr 1 powinien Fiodor. Rankingi tworzone przez redakcje tej strony są wg mnie jednymi z bardziej obiektywnych w całej sieci i podpisuję się pod nimi rękami i nogami 😉

  pozdrawiam

 29. rayair rankingi Ring magazine są tworzone dokładnie tak samo jak nasz. Floyd w dwóch ostatnich walkach pokonał dwóch czołowych bokserów na świecie. Zarówno Marquez jak i Mosley są w pierwszej piątce P4P, trudno żeby Floyd był niżej od nich bo mało walczył.

 30. Marquez był chyba nawet nr 2.

  Markhunto, napisałeś, że przed porażką z Werdumem to Fedor był Twoim nr 1 rankingu p4p. Ja się z tym absolutnie nie zgadzam.

 31. po prostu, wszyscy czekali na porazke fedora, zeby moc go od razu wypierdzielic ze wszystkich rankingow, p4p czy HW 3 miejsce…tak sie zastanawiam co w rankingu p4p robia rashad evans,frankie edgar, czy john fitch, no przeciez to jest smieszne…fedor przegrywa jedna walke raz na 10 lat i od razu wylatuje z p4p…nie rozumiem tego jak werdum moze byc na 2 miejscu w HW…po prostu nie rozumiem takiego umiejscowienia niektorych zawodnikow i nie zrozumiem tego nigdy,mam nadzieje,ze dexx jest usatysfakcjonowany ta wypowiedzia…

 32. To czy ktoś walczy w Strikeforce czy w UFC nie ma żadnego znaczenia. Gdyby Fedor nie przegrał z zawodnikiem ledwo mieszczącym się w top 10 wagi ciężkiej, nie straciłby pozycji ani w rankingu ciężkich, ani P4P.

  markhunto jeśli takie rankingi nie przedstawiają dla ciebie żadnej wartości, to nie rozumiem dlaczego tak się nimi ekscytujesz. Idź potrolluj forum Sherdoga, że oni też źle układają rankingi, a nam daj spokój.

 33. shogun
  Werdum jest 2 bo pokonał Fedora, trochę jest prawdy w tym że wszyscy czekali na porażkę Fedora bo obijał leszczy i był na 1 miejscu tylko za swoją passę

 34. Zgoda Venom, ale jest w tym rankingu drugi za Mannym, który w tym czasie zniszczył Oscara past prime, Hattona już po porażce z Floydem, Miguella zmasakrowanego przez Margarito i Clotteya (kim jest Clottey? 🙂 ), czyli dużo niżej klasyfikowanych w rankingach P4P, niż przeciwnicy Floyda. Gdyby to był jedyny klucz, Floyd byłby w tym rankingu pierwszy. Składowych do tego typu zestawienia jest więcej i moim zdaniem realna ocena umiejętności i klasy zawodnika w odniesieniu również do jego wcześniejszych dokonań powinna być jedną z nich. I nie ma to żadnego związku z rankingiem wszechczasów.

 35. moim zdaniem ranking p4p powinien być układany (subiektywnie oczywiście) według umiejętności fighterów. I dlatego zgadzam się że Fedor nie jest w pierwszej 10, bo np (wiem że zostanę zlinczowany) jego boks jest straszny 🙂

 36. Tiger32:”Miałem już nie pisac na tej mega obiektywnej stronie ale pokusze się o jeszcze jeden koment i w pełni zgadzam się z opinią markhunto. Tutaj jest 90% użytkowników mało obiektywnych szczególnie jeśli chodzi o Fedora. Róźne już cuda są wypisywane na niego. Zaczynając od tego iż nie ma techniki w stójce to się wczoraj dowiedziałem, że jest słaby w parterze i słabszy w tym elemencie od Werduma ( Nie wiem w takim razie jakim cudem pokonał w parterze dwa razy najlepszego parterowca Nogueire).O komentarzach iż dostawał lanie z Rogersem to już nie wspomne. Dowiedziałem się jeszcze że przez ostatnie kilka lat nie bił się z nikim dobrym tylko samymi kelnerami. Arlovskiy,Sylvia i Coleman to byli mistrzowie UFC o Crocopie i Nogueirze to już nie wspomne ale Ci wszyscy to oczywiście kelnerzy.Jakbym nie intersował się MMA to po tych wsszystkich opiniach pomyślałbym że Emalianenko jest fighterem o podobnych umiejętnościach co Pudzian albo Najman.”

  Ty masz tyle lat co w twoim nicku? Jesli tak to wspolczuje 😀

  PS: Venom, Tidzej – chyba bedzie trzeba zmienic nazwe z p4p na „Division Dominance” tak jak ma Fightmatrix, bo inaczej niektorzy chyba nigdy nie zalapia o co chodzi.

 37. rayair gdyby Ring oceniał umiejętności Pacquaio nigdy nie byłby nad Floydem, bo to Maywaether jest dużo lepszym technicznie bokserem.

  Pacman jest wyżej bo ma więcej wartościowych zwycięstw od Floyda w ostatnim czasie. Hatton po porażce z Floydem wygrał z cenionym Malignaggim, Cotto wygrał z Clotteyem, który jest czołowym bokserem w 147 i zwycięstwo Manny’ego nad nim też jest sporo warte. Dodatkowo Pacquiao wygrywał z Oscarem, Hattonem i Cotto przed czasem, co też liczy mu się bardziej niż niejednogłośna decyzja z Floyda z Oscarem czy 10 rund z Hattonem.

 38. Venom, eksycatcja a ubaw po pachy to jednak dwa zupełnie inne odczucia. Szkoda mi tylko ludzi, którzy dopiero zaczynają się interesować tym sportem i wchodząc na wasza stronkę czytają ranking p4p w którym nie ma Fedora… Jeżeli każdy kto ma inne zdanie i wyraża je w kulturalny sposób jest dla ciebie trollem to współczuję.

 39. Tiger32:
  1. Twoim zdaniem Fedor jest dobrym technicznie bokserem?
  2. Werdum jest lepszy w parterze od Big Noga ( nie mów że jestem nieobiektywny bo Mino to mój ulubiony zawodnik)
  3. Jeśli walki z 2004 i 2005 mają przekładać się na aktualny stan rzeczy to np Chuck powinien być aktualnie w czołówce swojej wagi bo wtedy pokonywał Tito, Sobrala i Randyego ( co z tego że teraz przegrywa z zawodnikami spoza pierwszej 10 skoro wtedy klepał najlepszych na świecie)

 40. Venom ale to Floyd pokonał będących nadal w pierwszej piątce p4p Marqueza i Mosleya.Poza tym ocena umiejętności nr1 i 2 p4p, jak sam wiesz, jest dla wielu fachowców sprawą dyskusyjną. Nie sądzę jednak, że gdyby hipotetycznie Manny przegrał ostatnią walkę z Joushua, to wypadłby tak samo szybko z rankingu p4p, jak Fedor. Kończę już ten mój „wątek bokserski” :). Pozdrawiam

 41. Pound for pound powinno brać pod uwagę oprócz wyników także realną wagę zawodników ( w końcu to ocenianie kto by wygrał, gdyby ważyli tyle samo). Stąd uważam, że Fedor i Werdum powinny być w 10 tego rankingu, a Lesnar nie. Dzieje się inaczej ze względu na źle poukładane kategorie wagowe. Dlatego mam nadzieję, że podobnie jak w przypadku walki Pacquaio vs Hatton w MMA do publicznej wiadomości będą podawane rzeczywiste wagi zawodników w czasie walki. To pozowli nam obiektywnie spojrzeć na problem ścinania wagi, a wprowadzenie przepisów obowiązujących już w jednym stanie w USA polegających na ponownym nawodnienieniu nie więcej niż 7% masy ciały spowoduje powstawanie rankingów wiarygodnych, uwględniających faktyczny stan rzeczy.

 42. Eresnar ranking nigdy nie będzie wiarygodny. Wiarygodna jest tylko bezpośrednia konfrontacja.

 43. Najlepszy P4P to jest Floyd Mayweather Jr.:)

  W MMA thebeściak to jest Lesnar, ale póki co ma jeszcze za mało walk, żeby nazywać go P4P. Poza tym jest taka zasada, że aby być P4P trzeba bić się w kilku kategoriach wagowych:) Tak to powinno wyglądać przynajmniej jeżeli by być bardziej dokładnym:)

  Ciekawe co dalej z Mamedem, bo ostatnie walki to cienko…. A myślałem, że może zobaczymy go na UFC:)

 44. jak czytam niektóre wypowiedzi to śmiać mi się chce:),żeby było jasne nie jestem zadnym fachowcem a moja wiedza o mma przy takim venomie to nic ale ja równiez sie nie zgadzam z tym ze fedor wypadł poza 10 p4p,a czytając argumenty takich osób jak Shutruk to naprawde zaliczam glebe…”boks fedora jest straszny”…heheh no moze i nie jest techniczny i zachwycający ale ten koślawy boks znockoutował juz naprawde wiele osób a mma to nie pięściarstwo wiec jezeli dla tego Pana to jest czynnik przez który car został usuniety to ja dziekuje bardzo…a powiedz mi kolego w takim razie ,na jakim poziomie stoi boks Lesnara????no ????powiedz…prawda jest taka że gdyby mozna było gdybac heheh to ja bym wygdybał taki scenariusz ostatniej walki brocka….Carwin ma lepsze cardio w 2 rundzie nie słania sie na nogach tylko wygląda jak w 1(jak wiekszosc zawodników ufc) i rozbija lesnara poraz kolejny,napewno broni obalenie zmeczonego wrestlera i go dobija:)…gdyby nie jego fatalna kondycja to ta walka tak by sie skonczyła.a tu nagle lesnar wygrywa zadając chyba 1 cios i nagle staje sie królem rankingu hw i wskakuje do p4p a Fedor który stoczył ponad 30 walk przegrał 2( w tym 1 sto lat temu) ten ranking opuszcza..fedor ze swoim” chaotycznym” boksem i tym ”cieniutkim” parterem zdemolował by brocka

 45. Nigdy nie będzie, ale można podjąć działania, aby był on bardziej wiarygodny niż jest.

 46. fedor ze swoim” chaotycznym” boksem i tym ”cieniutkim” parterem zdemolował by brocka

  Czy ty naprawdę w to wierzysz??
  Lesnar w 2 rundzie nie wyglądał na zmęczonego w przeciwieństwie do Carwina, Carwin zaryzykował wiedział że nie dociągnie do końca jak trafił to rzucił się na Brocka i się przeliczył, Pokonać rywala ku twojemu zdziwieniu można nie zadając żadnego ciosu przykład Werdum vs Fedor

 47. zgadzam się Saprtan ( pisząc że boks Fedora jest straszny nie miałem na myśli że nie efektywny, tylko słaby technicznie) nie chodziło mi o to, że Fedor jest kiepski bo ma słaby boks tylko że porównując jego umiejętności np bokserskie do innych zawodników w p4p to raczej wypada kiepsko. Co nie zmienia faktu, że cały czas uważam iż jest on najlepszym ciężkim w historii i jego barki techniczne zupełnie mi nie przeszkadzają.
  1. acha nie mówiłem nic o słabym parterze Fedora, moim zdaniem jest bardzo dobry.
  2. Nie jestem przekonany czy by tak zmiótł Brocka, ale to moja opinia

  “For god sake, 205 had a karate guy that was their champion. I mean that weight class is a joke.” – Chael Sonnen

 48. Kochani, Fiodor od dawna pokazuje, że w nosie ma te wszystkie rankingi i fanów MMA jako sportu. Każdy sport, a już ten w szczególności, polega na konfrontacji, możliwie ciągłej konfrontacji. Jeśli koleś ze względów pozasportowych uparcie mierzy się z odrzutami z najlepszej organizacji i do tego jeszcze z nimi przegrywa, to chyba nie można się dziwić, że spada w rankingach. Problem leży w samym Fiedii. Niech się chłop weźmie w garść, odpędzi od klakierów, udowodni że jest tym, kim dla wielu wydaje się być i wszystko będzie dobrze. Oczywiste jest dla mnie od jakiegoś czasu, że Rosjanin i całe jego otoczenie próbują nie nadążać za faktem, że MMA , głównie za sprawą Dany i UFC, przestaje rządzić się wyłącznie prawami show, a staje się sportem weryfikowalnym. Fiodor w swój przewrotny sposób jest świetnym showmanem, pokazuje wiele, bo walczy z fighterami, którzy pozwalają mu na wiele, ale to jakim jest zawodnikiem, może pokazać tylko w starciu z najlepszymi. Ci są w UFC, on nie jest. Jego strata. Niech se dalej wyrywa ręce emerytom i szarpie nerwy fanom. Ale jedynki w P4P nie można wywalczyć w bójkach pod blokiem, czy pojedynkach z drugorzędnymi przeciwnikami w śmiesznawych organizacjach. Sorry Winnetou. Niestety, to Wasz idol robi Was w ciula, nikt inny. A za pierwszą 10tką P4P są jeszcze dalsze miejsca, całkiem dobre, jak na gościa, który walczy z gorszymi od siebie.

 49. Moim zdaniem ranking jest dobrze zrobiony. I nie moge czytać tych bzdur co by było gdyby… . Prawda jest taka ze Fedor nie walczył z czołówką ostatnio, no i przegrał ostatnią walkę z kolesiem co łapał się ledwo w 10… to gdzie ma być w rankingu. Ja nie umiejszam jego walk no ale nie można układać rankingów na podstawie tego co było 5 lat temu albo co by było gdyby. Shogun czego Evans i Fitch nie mają być w p4p, bo nie walczą efektownie?

 50. Czy Wy naprawdę nie widzicie różnicy pomiędzy spadnięciem z pierwszego miejsca albo nawet z pierwszej trójki od wypadnięcia z pierwszej dziesiątki?

 51. Pozostanie w pierwszej 10-tce nie byłoby uczciwe, wobec zawodników, którzy dają się weryfikować i nie tułają po obrzeżach sportu

 52. markhunto gdzie powinien pojawic sie Werdum z Fedorem w p4p? Pozatym to tylko ranking …

 53. Mnie bardziej wkurza, że nie ma walk unifikujących tytuły które mogły by wyłonić jednego wielkiego króla, tak jak w boksie. Mamy np mistrza UFC i Strikeforce i nie ma żadnych szans żeby obaj się spotkali.
  O ile w boksie prędej czy później mistrzowie różnych federacji spotykają się ze sobą, to w mma narazie nie ma co na to liczyć.
  a rankingi no coż ja i tak wolałbym zobaczyć walkę Lesnar VS Emelianenko niż Lesnar Vs Werdum i w dupie mam to że Werdum według kogoś tam jest na drugim miejscu a Fedor na trzecim.
  Zresztą moim zdaniem Fedor dlatego się wypala, że nie walczy z najlepszymi, poprostu kolejne jego walki nie są o Korone tylko o jabłka, a kasa, jak wszyscy wiemy nie jest jego największą motywacją…

 54. Markhunto:
  Skoro tak biadolisz na ranking p4p, to prosze uzasadnij dlaczego twoim zdaniem Fedor ma byc nad:
  1. Georges St-Pierre
  2. Anderson Silva
  3. Jose Aldo
  4. Mauricio Rua
  5. Frankie Edgar
  6. B.J. Penn
  7. Brock Lesnar
  8. Lyoto Machida
  9. Jon Fitch
  10. Rashad Evans

 55. Nie sądziłem, że marketing może aż tak wpłynąć na opinie kogoś kto siedzi w danym temacie jako tako. Sylvia, Arlovski, Rogers czy Werdum to rzeczywiście obrzeża wagi ciężkiej w MMA… Josh Barnett z którym Fedor bardzo chciał się zmierzyć i to nie z jego winy do walki nie doszło to też przecież obrzeża sportu… W tym czasie przecież Lesnar rozgromił takie wspaniałości jak Heath Herring, Frank Mir (z którym też przegrał) czy najwspanialszy zawodnik UFC wszechczasów, czyli Randy Couture, który o mały włos nie upadł po bombach od Colemana… Każdy i tak wie swoje a mi nikt nie wmówi, że Fedor nie zasługuje na miejsce w pierwszej 10 p4p, obojętnie czego by nie napisał.

 56. maatula
  a kasa, jak wszyscy wiemy nie jest jego największą motywacją…

  z tego co kojarzę mówił że walczy tylko dla pieniędzy

 57. Fedor z piedestału najlepszego zawodnika mma powinien spaść po wygranych pojedynkach z Hong-Man Choiem i Timem Sylvią ad2008 ktory był zapewne nie lepszy niż ten Tim ad2010.

 58. Ubaw po pachy tutaj powaznie , zrobcie pozadek na tej stronie/forum ! Myslalem sobie że to kobiety pieprza bez sensu i sa w tym najlepsze ale widocznie się mylilem bo czytjac ten topic to szczena nawala od smiechu , jeżeli „tobie” czy „tobie” nie odpowiada ranking to go nie czytaj , nic nie zmienisz 1z. Drugim
  Ja też się nie zgadzam z rankingiem z tej strony ale nikt nie zmusza mnie do tego , mam swój ranking osobisty w wiekszosci kategorii , kazde zdanie jest ciekawe i ranking na mmarocks też jest wlasnie taki , dzięki chlopaki za czas i poswiecenie a także za wytrzymalosc w prowadzeniu tej strony bo ja chyba czasami to barana bym walnal w monitor czytajac niektore wypowiedzi . Co do rankingu p4p to GSP zasluguje na 1 miejsce wedlug mojej opini poniewaz jestem jego psychofanem i nie widze innego fightera na jego poziomie 😉 np Brock „LIsner” jakby tak powalczyl ze2-3 latka to moze by w jakims rankingu u mnie się pojawil , bo jak dla mnie to typ jest jak dziwka Dany White a co za tym idzie to wiadomo jeżeli masz przyjaciela ktory jest prezydentem federacji w ktorej walczysz to chyba wiadomo że nieraz poda pomocna dlon w jakikolwiek sposob 😉 nie spinajcie się tak bo wam syfy od mety na plecach coniektorym postrzelaja i lipa bedzie 😉 pozdrawiam

 59. Tak, też to widziałem, Dana zasłaniał dziwkę Lesnara pomocną dłonią przed bombami Carwina

 60. @Garfield
  tak wierze w to i nawet jestem o tym przekonany , carwin zaryzykował? jak?od poczatku panował w octagonie lesnar tylko uciekał i gdyby nie cardio shane’a to brock nie byłby juz mistrzem i jest tez różnica przez wygranie walki w 1 minute nie zadając ciosu (werdum….i tak uwazam to za dosc szczesliwe zwyciestwo heheh) a wygranie walki w 2 r zadając jeden mierny cios i uciekając po ringu:) lesnar to znakomite zapasy i cardio resztanie istnieje i uprzedze twoje teksty o poddaniu carwina,nawet ja bym poddał tak lezacego i nie ruszającego sie carwina

 61. Markhunto: czy śmierć Fedora wykluczy go dla Ciebie z pierwszej 10 P4P, czy jeszcze trochę sobie tam powisi? 🙂 żarty

 62. „Pomocna dlon”… Lesnar jest dziwka Danuty ale jest też dobrym fighterem i szacunek dla kazdego kto wychodzi do ringu , nie zrozum mnie źle .

 63. Fusel, wiem tyle, że dwóch zawodników z pierwszej piątki waszego rankingu p4p (GSP i Shogun) uważa Fedora za najlepszego zawodnika p4p…

 64. Carwin wiedział że nie starczy mu paliwa i dlatego wpakował wszystko co miał w BRocka w 1r ryzykując taką sytuacje jaka była czyli brak siły w po koniec 1r/5r Moim kolejnym pytaniem nie byłoby poddanie Carwina tylko demolka Lesnara przez Fedora co jest mało realne

 65. Marhunto: „Fusel, wiem tyle, że dwóch zawodników z pierwszej piątki waszego rankingu p4p (GSP i Shogun) uważa Fedora za najlepszego zawodnika p4p…”

  …i co to ma wspolnego z rankingiem???

 66. Markhunto – a co jeśli zawodnicy MMA nie zawsze są najbystrzejszymi facetami na Ziemi?

 67. i są skromni ( Ci dwaj których wymieniłeś, są na pewno) i nie będą siebie uważali za najlepszych 😀

 68. Mi raz jedna sprzątaczka powiedziała, że nie ma efektu cieplarnianego ( i dodała, że Fedor to nr 1 P4P po porażce z Werdumem :))

 69. Śmieszna jest ta strona. ,,straszny boks Fedora”? oczywiście, to jakim boksem dysponują jego wszyscy rywale którzy z nim przegrali lub Brock? WErdum lepszy od Nogueiry to dlaczego przegrał z nim 15 minutowy pojedynek gdzie połowa walki toczyła się w parterze? Z waszych opinii wynika że Fedor jest słabym bokserem, słaby jest w parterze itd to jakim cudem ktoś tak słaby jest uznawany za najlepszego albo jednego z najlepszych fighterów w histori MMA??

 70. kubekk a czytasz od początku to co ja piszę? Mi chodzi tylko i wyłącznie o to, że nie ma go w pierwszej 10 !!!

  3p każdy sam ocenia wartość wypowiedzi poszczególnych ludzi. Dla mnie bardziej miarodajne są oceny zawodników, którzy poświęcili całe życie MMA i sami osiągnęli najwyższy poziom w tym sporcie niż kilku dziennikarzy, którzy liczą cyferki i na tej podstawie bronią swoich racji. Dla mnie John Fitch, Lyoto Machida, po dwóch przegranych z rzędu (tą pierwszą walkę też przegrał, jedna z najgorszych decyzji roku), Frankie Edgar czy Rashad Evans nad Fedorem to naprawdę dobry żart, który mocno mnie rozśmiesza. 🙂

 71. Jest bardzo dobrym, kompletnym, i do tego widowiskowym zawodnikiem, pytanie brzmi tylko, jak poradziłby sobie z najlepszymi zawodnikami, z którymi nie chce walczyć

 72. „Markhunto – a co jeśli zawodnicy MMA nie zawsze są najbystrzejszymi facetami na Ziemi?”

  Masz cos do Shoguna? Zapraszam na sparing… 😀 zarty oczywiscie. 🙂
  Szczerze przyznam, ze fajnie mozna sobie zagospodarowac pare minut, jak sie akurat nie ma nic do zrobienia w pracy. Pokloccie sie jeszcze troche. Z checia sie posmieje. 🙂

 73. Najbardziej lubię argumenty w stylu: Fedor powinien być w rankingu P4P bo miał walczyć z Barnettem albo Fedor powinien być najlepszy w rankingu P4P bo tak powiedział Shogun i GSP.

  Jeszcze raz powtarzam, podaliśmy tu w tym temacie kryteria rankingu P4P, są to tylko i wyłącznie wygrane i przegrane w ostatnim czasie.

  Dla przykładu taki Rashad Evans ma cztery wygrane z zawodnikami z czołowej 10 (Liddell, Forrest, Thiago, Rampage) i porażkę z dużo wyżej notowanym zawodnikiem od Werduma (Machida). Jon Fitch z trzynastu pojedynków w UFC wygrał dwanaście w tym z wysoko notowanymi Diego i Paulo Thiago, z notowanymi w okolicach drugiej dziesiątki Gono, Pierce’em czy Saundersem, a jedyną porażkę poniósł z naszym #1 P4P. Warto też wziąć poprawkę na to, że kategorie półciężka i półśrednia są ogólnie dużo lepsze niż najcięższa waga. W ten oto sposób Fedor jest niżej od tych dwóch zawodników, jeśli ktoś uważa, że pokonanie Sylvii, Arlovskiego, Rogersa i 69-sekundowa porażka z Werdumem to lepsze osiągnięcie od powyższych to wtedy możemy porozmawiać. Jeżeli jednak jego argumentem jest to, że Fedor wygrał w 2005 roku z CroCopem, a w 2004 z Nogueirą to ja podziękuję za dyskusję.

  P.S. Jeśli ktoś piszę w temacie rankingu, że są one nic nie warte, a jednocześnie produkuje w nim kilkanaście postów to moim zdaniem jest delikatnie mówiąc niekonsekwentny. Jeśli nic nie warte, to po co zaprzątać sobie nimi głowę.

 74. Markhunto: ten spadek może się wydawać dramatyczny, ale tak to jest jak pryska hype

 75. Tiger32 miałeś już więcej nie pisać na tej stronie „śmiesznej” stronie. Wyjedz na jakąś kolonie na wp albo onet.

 76. Venom, czy zdarzyło się już wcześniej, by zawodnik zleciał z pierwszej 10tki P4P z tak wysokiego miejsca jak Fedor?

 77. Odkąd prowadzimy nasze rankingi nie, ale jakby przykładowo jutro GSP przegrał z Marcusem Daviesem to tak samo straciłby miejsce w 10.

 78. Mam pytanie dlaczego Brock Lesnar ma 5 wygranych i 1przegraną i jest w rankingu mma przed Fedor Emelianenko, który ma 31wygranych i 2 przegrane od czego to zależy

 79. ZeXer w rankingu są brane pod uwagę walki z ostatnich 3 lat a nie całokształt kariery

 80. malinowsky, wydaje mi się, że większość tu lubi fedora, ja lubię fedora, ale nie dziwie się że wypadł z p4p. Masz racje redaktorzy mmarocks, mmafighting, fightmatrix, sherdog popełnili wpadkę 😛
  EDIT:
  Pamiętaj to, że wypad z rankingu p4p to nie oznacza definitywnie, że nie powróci. I nie wyjeżdżaj tu z polityką bo znowu będą jakieś kłótnie

 81. OK od tego momentu posty sugerujące brak rozumu w redakcji będą kasowane, a notoryczne obrażanie mnie lub Tidzeja poskutkuje banem.

 82. Czytające te posty to jest tragedia, jak fanatyzm może zasłonić argumenty. Normalnie można pisać pracę magisterską 😉

 83. Jeszcze jedna rzecz, chciałbym wszystkim przypomnieć, że rankingi MMARocks.pl są jedynymi spoza USA, które są brane jako część składowa tzw. MMA Consesus Rankings publikowanych co miesiąc w najpopularniejszej gazecie codziennej w Stanach USA Today oraz na BloodyElbow.com. Myślę, że jest to wystarczające świadectwo tego, że nasze rankingi są prowadzone rzetelnie i obiektywnie.

  Oczywiście to nie znaczy, że jesteśmy nieomylni, ale jak ktoś chcę podyskutować niech się wysili na coś więcej niż „Fedor ma być w rankingu, bo tak!”

 84. Tidzej, mam nadzieje, ze jeszcze w tym miesiacu (tak, jak mowiles) wrzucisz top 25 do rankingu. Wtedy to sie dopiero zacznie 😀

 85. Tak patrząc na ten ranking p4p i ostatnie dokonania BJ Penna, a także bilans, IMO nie zasługuje on na tak wysoką pozycję w tym zestawieniu 🙂

 86. Drogi TJu, drogi Venomie.. Po jakims czasie nauczylem sie, ze niektorych komentow w ogole nei warto czytac, po co sie goraczkowac i tlumaczyc jak chlop krowie. Niech sobie dzieciaki pisza co chca. I tak zdania nie zmienia. Czy na prawde chce wam sie caly czas dyskutowac, przekonywac itd, itp? Fedor jest i chyba zawsze bedzie dla mnie najlepszy zawodnikiem w historii. Nikommu nie kibicowalem tak jak jemu, nikogo nie lubie tak jak jego. P4P jednak to inna klasyfikacja niz wam sie wydaje. Jak juz bylo wspomniane. Jesli Werdum wygrywa z Fedorem! Jesli Werdum jest wyzej od niego w rankingu HW to tak samo powiien byc wyzej w P4P. Lesnar jest wyzej od Werduma. And so, and so, and so.

 87. Częsciowo ten ranking (25) już się przedostał do obecnego rankingu. Widać chociażby po numerku przy kolejnym przeciwniku Cigano 😀

 88. Czytam tą „dyskusję” i gdyby z grubsza zebrać argumenty, to TJ i Venom podali 2 linki do zagranicznych rankingów p4p, a Dazz do trzeciego ( sherdog, fightmatrix, mmafighting ) w których również nie ma Fedora w pierwszej dziesiątce. Na dowód rzetelności wspomnieli o tym, że ranking MMARocks jest jedynym spoza USA branym pod uwagę przy rankingach z Bloody Elbow/USA Today.

  Wytłumaczyli jakimi kryteriami się kierują i dlaczego poszczególni zawodnicy są w takiej a nie innej kolejności.

  Na to ich główny adwersarz, Markhunto, napisał właściwie tyle, że Fedor to legenda i powinien być w tym rankingu bo wygrał tyle walk i dopiero zaliczył pierwszą przegraną. Dla udowonienia swojej tezy używał pożałowania godnych argumentów, np: bo dwóch zawodników z naszej listy p4p uważa ( a raczej uważało przed walką z Werdumem ) go za najlepszego p4p.

  „Josh Barnett z którym Fedor bardzo chciał się zmierzyć i to nie z jego winy do walki nie doszło to też przecież obrzeża sportu” – no tak, powinnismy wziąć pod uwagę w robieniu rankingu to, że Fedor MIAŁ walczyć z Barnettem 😀

  „Randy Couture, który o mały włos nie upadł po bombach od Colemana… „
  – Randy Couture wygrał tą walkę i to się liczy w tworzeniu rankingu, a nie to czy mu oko spuchło albo czy się przewrócił na śliskiej macie.

  Skoro ten ranking nic dla Ciebie nie znaczy, to proponuję żebyś tą energię, którą tracisz na jego krytykowanie poświęcił na próbę reanimacji tego mmacmentarza na którym jesteś „redaktorem”. Z Twoją niesamowitą wiedzą nt. MMA i mistrzowską argumentacją na pewno odniesiesz na tym polu sukces.

 89. Mnie strasznie smiesza argumenty niektorych z komentujacych. Calkowicie zgadam sie z waszym rankingiem p4p, dlaczego Fedor mialby byc w pierwszej 10 p4p po przegraniu z zawodnikiem z pogranicza pierwszej i drugiej 10 HW. Przegrana to przegrana, a i jeszcze w sposob znany z walk amatorskich. Trzeba to przyznac ze w ostatnich latach Fedor nie walczyl z nikim ze ŚCISŁEJ czolowki HW. Dlaczego mialby by byc w rankingu p4p? bo wygral w 2004r z Big Nogiem?

 90. Witam.
  Od zawsze kibicowałem Fedorowi i rozumiem jego wylot z p4p, ale do jasnej cholery niech ktoś powie mi co w tym rankingu robi Lesnar ?! Co lepsze, znajduje się przed Machidą i Evansem ! Podaliście przykład zagranicznych rankingów w których nie ma Fedora w p4p, ale nie wspomnieliście że niema tam także Lesnara.Widzę że dzika fascynacja i totalny brak obiektywizmu w przypadku tego zawodnika szerzy się coraz dalej. Na koniec dodam że kiedyś nie lubiłem Brocka, ale od pewnego czasu jest mi on całkowicie obojętny.

  ZA ODP Z GÓRY DZIĘKUJĘ : )

 91. Mamollo, Fedor zawsze powinien być na pierwszym miejscu bo ma rekord 31-2, a jego przegrane są przypadkiem. I się nie liczą. To że walczył ostatnie kilka lat ze słabszymi zawodnikami, nic nie znaczy bo nie przegrał od 10 lat. No i wygrał z Big Nogiem w 2004.
  Przecież wiadomo że nie będzie walczył w UFC, zresztą po co ? Jak jest najlepszy, po co ma przechodzić.

  W ogóle to myślę że redakcja jest przekupiona przez właścicieli UFC, zaniżają pozycje fedora żeby promować Lesnara.
  Venom sam przyznał, że ukrywają jego przegraną z Mirem.

  Wand masz rację banda hipokrytów.

  Tak to wszystko prawda.

 92. W ogóle to myślę że redakcja jest przekupiona przez właścicieli UFC, zaniżają pozycje fedora żeby promować Lesnara.
  Venom sam przyznał, że ukrywają jego przegraną z Mirem.

  A miałeś nic nie mówić!

  😉

 93. Sprawdziłem stan konta, nic nie przyszło, nie miałem wyboru. Sorry to jest biznes.

 94. Omg co tu ludzie wogole robia z tym rankingiem rozumiem lesnar jakos te 1 miejsce ale werdum na 2 miejscu to poprostu smiech na sali ze raz fedor padl to nie znaczy ze jest lepszy od niego aa gdzie jest alistair overeem….tego frank mira i antonio rodrigo noiguere powinni wywalic z rankingu to sa weterani to tak samo jak cro cop by byl w tym rankingu a go niema wedlug mnie shane jest lepszy od valasqueza bez porowniana wiec moja propozycja to …1.Brock Lesnar 2.fedor Emelianenko 3.Shane Carwin 4. Alistair Overeem 5.cain valasquez 6.junior dos santos 7.josh barnett 8.fabricio werdum 9.brett rogers 10.Andrei Arlovski

 95. Havi, rankingi ustala sie wg tego kto z kim wygral

  Werdum pokonal Fedora ktory byl pierwszy wiec wskoczyl bardzo wysoko

 96. Taka napinka z powodu jakiegoś rankingu… Co wam za różnica kto na którym miejscu? To ranking redakcji a nie wasz do cholery. Jeśli wg. was wygląda inaczej to spoko, tylko po co od razu robić taki burdel.
  W rankingu brakuje POPKA i TONEYA co prawda on jeszcze nie walczył ale wiadomo że jest najlepszy! 😉

 97. ROB ja nie mam na to żadnego ciśnienia w przeciwieństwie do Ciebie i nie licytuję się „wiedzą na temat MMA” jak Ty bo to jest po prostu słabe i infantylne. Dam Ci radę. Nie sil się nawet na jakąś wyszukaną ironię, na którą i tak Cię nie stać lub na próby umniejszenia mojej wiedzy, bo Twoje zdanie mnie po prostu ziębi. Ja przynajmniej, w przeciwieństwie do Ciebie jestem na tym swoim forum zawsze kulturalny. Napisałem, że rozumiem że Fedor nie jest pierwszy ale czy Lesnar, Machida, Fitch czy Edgar bardziej zasłużyli na miejsce w tym rankingu? Moim zdaniem nie i jak ktoś jest ciekawy dlaczego to możemy podyskutować. Z ilu ostatnich lat są brane pod uwagę zwycięstwa? Ja po prostu inaczej interpretowałem znaczenie zwrotu p4p bo wg mnie Fedor powinien mieć pewien przywilej w tym rankingu przez tak długą passę wygranych i na wszechstronność jaką prezentował w walkach. Potwierdzał to niszcząc swoich rywali w płaszczyznach, w których miał być dużo słabszy. Widzę, że naprawdę niewiele trzeba żeby urazić Waszą szanowną „redakcję”…
  ROB ja na tej swojej stronce jestem przynajmniej zawsze kulturalny…

 98. Macie złą definicję rankingu.
  Ranking nie polega na tym że zawodnik x pokonałby zawodnika y więc jest wyżej tylko rezultaty OSTATNICH(nie sprzed 7 lat) walk.
  Wygrane nad dobrymi zawodnikami lepszymi są bardziej wartościowe od wygranych nad słabymi zawodnikami.
  Przegrane z słabymi zawodnikami powodują większy spadek w rankingu niż przegrane z dobrymi.
  Dlatego Werdum nie jest 8,Barnett 7,Rogers 9,Arlovski 10, Overeem 4 a Fedora nie ma w p4p.

 99. markhunto ja rozumiem, że może jesteś bardzo wrażliwy, ale mógłbyś przytoczyć fragmenty gdzie R.O.B. jest niekulturalny?

  Co do rankingu już ci pisałem, że tworzymy P4P tak samo jak rankingi w poszczególnych kategoriach wagowych. Skoro w ciężkiej Lesnar jest nad Werdumem, a ten nad Fedorem w P4P będzie dokładnie tak samo. Teraz porównaj sobie dorobek Werduma z Edgarem, Machidą, Fitchem i Evansem i odpowiedz sobie czy oni powinni być nad Brazylijczykiem. Jeśli tak, to masz jednocześnie odpowiedź dlaczego Fedor wypadł z top 10.

 100. „Venom sam przyznał, że ukrywają jego przegraną z Mirem.”
  Właśnie, jakoś każdy zapomina, że przegrał 1 walkę !!
  Jest wiele organizacji a za wyznacznik się uznaje UFC 🙂
  Fedor vc Brock- po ostatniej walce Myślę ze fedor fedor nie miał by problemu z wygraniem nawet dlatego że kondycji mu nie brakuje.
  A te wszystkie rankingi to o kant obić, żeby było to obiektywne każdy powinien walczyć z każdym i wtedy się wyłania Mistrza i dalej(ale to nie możliwe). A tak są jakieś tam kryteria ale w sumie nie świadczą one o zawodniku, bo jak pokazuje przykład Fedora można Być wysoko, zawalczyć w walce pokazowej (dla show) Z zawodnikiem nieznanym (początkującym, tak właśnie Brock został mistrzem) poślizgnąć się na mokrej macie i wypadasz 🙂

 101. Spamteam:
  Wysłuchałem dyskusji w szklanej szcece i nie było tam żadnej wzmianki na temat Lesnara w p4p. Chciałbym usłyszeć jakis mocny argument dlaczego zajmuje miejsce w tym rankingu.

 102. Markhunto
  Zależy co w Twoim mniemaniu jest niekulturalne. Używanie wulgaryzmów ? Raczej mi się to nie zdarza…w każdym bądź razie niezbyt często. Jeśli masz na myśli mój złośliwy czasem styl wypowiedzi, to owszem, ale nie mam zamiaru w tym nic zmieniać. Po prostu na głupoty odpisuję w odpowiedni sposób.

  O Twojej wyjątkowej wrażliwości na wszelkie przytyki zdążyłem się już przekonać.

  Podobnie o Twojej odporności na fakty, bo nie wiem jak inaczej to nazwać. Otrzymujesz ranking ze szczegółowym wytłumaczeniem każdej decyzji i dostajesz trzy przykłady z poważanych zagranicznych portali, które postąpiły podobnie do nas. Mimo to piszesz:
  „[…] ale Fedor poza pierwszą 10 p4p Was po prostu ośmiesza i pokazuje jak jesteście do niego uprzedzeni i nieobiektywni…”
  To jest Twoim zdaniem kulturalne zapewne, tak ? A to:

  ” […] sorry Tidżej, ale nie widzę sensu dalszego wymieniania racji z Tobą…” – to też raczej nie był komplement w kierunku Tidzeja.

  „[…] niesamowicie wkurwia mnie jak szybko można zapomnieć i skreślić tak wspaniałego zawodnika jak on i umniejszyć w tak perfidny sposób jego zasługi a wręcz nieraz je wyszydzić.” – kolejny przykład Twojej ignorancji w stosunku do FAKTÓW.
  Nikt z nas nie ma żadnego interesu w tym, żeby wyszydzić Fedora, ale niestety dla niektórych fanów Rosjanina, jego przypadek musi być traktowany w ten sam sposób jak każdy inny. To się właśnie stało, ponieważ przegrał z zawodnikiem zamykającym uprzednio pierwszą dziesiątkę.

  A co do wyszukanej ironii – nie wiem czy osoba która nie potrafi napisać poprawnie stylistycznie jednego posta ( czy to w komentarzach, czy u konkurencji jako redaktor ) i używa tak błyskotliwych argumentów jak Ty w powyższej dyskusji byłaby w stanie taką ironię wyłapać.

  A swoją drogą – jeszcze niedawno mnie chwaliłeś za udział w „Szklanej szczęce”, teraz już nie jestem fajny a moje zdanie Cię ziebi, tak ? 🙂

 103. @corak – jebie od ciebie fanatykiem na kilometr. Wielki Fedor na szczycie, poślizgnął się(BO JEST ZA DOBRY, ŻEBY PRZEGRAĆ!) i już wypada! HOW CAN THIS BE?!

 104. @ fireman17 – „Chciałbym usłyszeć jakis mocny argument dlaczego zajmuje miejsce w tym rankingu.”
  Bo co, poskarżysz się mamie? 😀

 105. fireman17 Lesnar przez ostatnie dwa lata pokonał kolejno trzech zawodników z top 5. Mało kto na świecie może się poszczycić takim osiągnięciem.

 106. Może redakcja powinna napisać takie małe fAQ dla upośledzonych, z często pojawiającymi się pytaniami, wtedy nie trzeba by było tłumaczyć.

  Np.

  1. Od zawsze kibicowałem Fedorowi i rozumiem jego wylot z p4p, ale do jasnej cholery niech ktoś powie mi co w tym rankingu robi Lesnar ?

  2. Fedor poza pierwszą dziesiątka p4p? Największy fenomen w MMA z jedną jedyną porażka i nie ma go w 10 p4p?

  Bo widzę że często tłumaczycie to samo ,kilka razy w komentarzach

  😉

 107. Spamteam, nie wiem czy te same argumenty w FAQu trafią jeśli w komentarzach nie są przyjmowane do wiadomości.

  Ale poważnie zastanawiam się nad stworzeniem strony z rankingiem tylko dla fanów Fedora gdzie Rosjanin będzie nie tylko pierwszy w ciężkiej i p4p ale też w pozostałych kategoriach. Bo nie oszukujmy się – wszyscy wiedzą, że jakby chciał to by zrobił 93 kilo i posprzątał tamtą dywizję również 😉

 108. ROB, w moim mniemaniu niekulturalne jest np ubliżanie matce użytkownika co kiedyś zrobiłeś. Miałeś dużo wpadek ale na pewno nie będę tracił czasu na szukanie tego i wklejanie.

  Nie wiem ile razy mam Ci napisać, że rozumiem Waszą argumentację ale się z nią po prostu nie zgadzam? Fedor był tu wyszydzany nieraz i to już przed porażką z Werdumem i na pewno nie ja tylko to zauważyłem o czym świadczą niektóre komentarze. Wyjaśniłem już też, że inaczej interpretowaliśmy znaczenie zwrotu p4p i kwestionowałem tak naprawdę tylko miejsce Fedora w pierwszej 10-tce. Ty natomiast wtrąciłeś się ze swoim tetrycznym i ironicznym tonem pośrednio mi ubliżając i szydząc ze mnie…

  Nie wiem również, gdzie wynalazłeś brak poprawnej stylistyki w moich postach na mmablo gu ale wiem przynajmniej, że nie jest to taki cmentarz bo nawet Ty go odwiedzasz, czego dałeś właśnie dowód. Nie martw się także o to co ja wyłapuję bo Twoje banalne wypowiedzi nie wymagają ode zbyt wiele w tej kwestii…Nie wlewaj sobie również, że komplementowałem Cię za szklaną szczękę. Po prostu na tle Venoma i Tidzeja głosowo wypadasz lepiej…

 109. Z tym „ubliżaniem matce użytkownika” to jest bardzo duże nadużycie z Twojej strony.

  Jakbyś był taki bystry jakiego próbujesz udawać, to byś zauważył, że jeśli już coś wyszydzamy, to fanatyczne podejście niektórych fanów do Fedora, reagowanie werbalna agresją na każdą próbe krytyki Rosjanina i wszystkie tego typu przesadzone reakcje. Samemu Fedorowi trudno coś zarzucić, wydaje się być dobrym człowiekiem, tyle że unika walk z najlepszymi 😀

  A na waszego bloga wchodzę czasem,kiedy mam ochotę zobaczyć, jak nie powinna wyglądać strona o MMA.

  „R.O.B. moim zdaniem idze Ci swietnie. Nabrala koloru ta szklana szczeka dzieki Tobie.”
  – Twoja wypowiedź pod jedną z edycji z moim udziałem. Nie żebym sam uważał że idzie mi świetnie, wręcz przeciwnie, myślę że idzie mi bardzo przeciętnie 😀 ale jak już coś napisałeś raz to bądź trochę konsekwentny, bo gdy tylko spotkałeś się z krytyką z mojej strony natychmiast zmieniasz zdanie na mój temat o 180 stopni.

 110. Dobra ROB jak już zadałeś sobie tyle trudu i tak brniesz w ten temat to będę z Tobą szczery. Wypadłeś fatalnie w szklanej szczęce i było słychać, że sobie nie radzisz i jesteś niewiarygodnie spięty i zestresowany a ja jako człowiek, któremu ironia i dosrywanie komuś kojarzy się tylko ze słabością postanowiłem dodać Ci otuchy i skomplementować Twój udział w SS.

  Na przyszłość nie pouczaj kogoś, że jest na bakier ze stylistyką jak sam zaczynasz zdanie od literki „A” i to jeszcze od początku akapitu…

 111. Hehe, to było świetne. Ty jako osoba zawzięcie krytykująca nasze poczynania, często w dość niewybredny sposób, postanowiłeś mnie skomplementować. To bardzo szlachetne.
  Nie byłem spięty, tylko to po prostu nie moja „rzecz”. Trudno dobrze wypaść na tle chłopaków, którzy mają sześćdziesiąt edycji na koncie. Istotnym faktem jest też, że mają oni większą wiedzę teoretyczną o MMA ode mnie.

  Jeśli chcesz zobaczyć gdzie jeszcze zaczynają zdanie od literki „a” lub „i”, skocz do najbliższego kiosku i kup sobie „Newsweek” albo „Politykę”. Myślę, że skoro poważne tygodniki mogą to robić w gazecie o tak dużym nakładzie, nic się nie stanie, jeśli zacznę zdanie od „a” w komentarzach pod postem na MMARocks 😀

 112. @Paz
  Owszem Lubie go, ale nie powiedziałem, że on się poślizgną. Przegrał i nic tego nie zmieni:(
  Mówiąc poślizgnąć miałem na myśli że każdemu może się to zdarzyć(najlepszy może przegrać z teoretycznie z najsłabszym )

 113. moglibyście stworzyć ranking użytkowników, jak na niektórych stronach. widziałem gdzieś w sieci, nie pamiętam gdzie opcję, że można było w swoim profilu tworzyc i edytować własne rankingi, były wszystkie wagi a także p4p. inny uzytkownicy mogli oglądać nawzajem swe subiektywne rankingi, a z nich wyliczał się ranking ogólny (wg. użytkowników oczywiście) wszystkich wag po kolei i p4p. myśleliście o tym redakcjo? aaaa i jeszcze jedno mógłby ktoś przytoczyć link do tej anglojęzycznej stronki gdzie można tworzyć te rankingi, bo zagubiłem adres?

 114. „więc jeżeli pod którymś postem ujrzysz ponad 100 komentarzy możesz być pewien, że R.O.B. broni swoich racji.” true 🙂

  A (przepraszam, że zaczynam od „A”, to takie niepoprawne) markhunto dałbyś sobie spokój… jak przeczytałem:

  „Dobra ROB jak już zadałeś sobie tyle trudu i tak brniesz w ten temat to będę z Tobą szczery. Wypadłeś fatalnie w szklanej szczęce i było słychać, że sobie nie radzisz i jesteś niewiarygodnie spięty i zestresowany a ja jako człowiek, któremu ironia i dosrywanie komuś kojarzy się tylko ze słabością postanowiłem dodać Ci otuchy i skomplementować Twój udział w SS.” – to spadłem z krzesła i długo nie mogłem się pozbierać 😀

 115. moze jakas ustawka? ktos nagra i cale forum obejrzy sobie na mmavideos.pl 😉

 116. Jeżeli Lesnar dokona swojej krucjaty na JDS, Cainie V. i Nelsonie to ciężko będzie go strącić z tej pozycji.

 117. ^ Jak by wygral z tymi trzema to by go wywindowalo na miejsce w pierwszej 3 p4p

 118. ROB twój kompletny brak obiektywizmu mnie po prostu przeraża. Ja to właśnie chwale Was prawie za wszystko i wszędzie piszę jak wdzięczny jestem za pewne rzeczy, które robicie. Ty natomiast na każdą inną opinię niż Twoja lub Wasza reagujesz tanią ironią albo bardzo nieumiejętnym sarkazmem i strasznie tym irytujesz a do tego jesteś jeszcze dumny ze swojej postawy…

  Możesz zaczynać zdanie od literki „A” tylko potem nie zarzucaj niepoprawnej stylistyki innym jak sam prezentujesz bardzo mierny poziom…

 119. Mierny poziom to mają Twoje posty na mmablogu. Wejdź sobie kolego na stronę http://poradnia.pwn.pl/ i poczytaj. Zapewne zauważysz jak profesor Bańko zaczyna zdanie od literki „i”, w dodatku od akapitu ! 🙂

  Przyznaję że parę razy nas pochwaliłeś, ostatnio jednak sporo się czepiasz i nie sama krytyka jest tu problemem, tylko sposób w jaki to robisz. Nie wymagaj od nas, żebyśmy Cie traktowali poważnie skoro już w pierwszym poście piszesz, że się ośmieszamy i jesteśmy nieobiektywni. Cały post był utrzymany w tonie, który nie sugerował chęci dyskusji tylko wyrażał bardzo negatywną postawę do nas 🙂

  Proszę też żebyś nie przypisywał mi rzeczy, których nie robię. Na konstruktywną krytykę odpowiadam jak należy. Na głupie posty poparte argumentami , które w podstawówce zostałyby uznane za niepoważne, odpowiadam złośliwie. Bo złośliwość to cechą ludzi inteligentnych 😀 Umiejętność jej odpowiedniego odebrania również. Jak widać Ty nie potrafisz 🙂
  Venom jest tak samo złośliwy, na pewno zauważyłeś, bo to on został przez Ciebie nazwany głównym „antyfedorowcem”, jak to ująłeś 🙂

 120. O wypraszam sobie, jestem złośliwy, ale nie aż tak jak R.O.B. 🙂

  Przy okazji polecam przeczytać artykuł Josha Grossa z SI.com, którego link wrzucił wyżej Tidzej. W samym sierpniu Zuffa da nam trzy pojedynki (na siedem dywizji) #1 vs #2 na świecie. Niech mi ktoś przypomni kiedy taka sytuacja miała ostatnio miejsce w boksie zawodowym i niech każdy przeciwnik dominacji jednej organizacji weźmie to pod rozwagę.

 121. Fedor był tu wyszydzany nieraz i to już przed porażką z Werdumem i na pewno nie ja tylko to zauważyłem o czym świadczą niektóre komentarze.

  Ja wciąż czekam na cytaty tego ciągle powtarzanego przez markhunto zarzutu. Rozumiem, że nie chce się Ci ich szukać. Szkoda tylko, iż wychodzi na to, że jak Lepper czy Rutkowski machasz teczką z tajnymi kwitami.

 122. Złośliwość jest cechą ludzi inteligentnych? Nie wiem kto Cię tak okłamał ale żyj sobie dalej z taki przekonaniem i zobaczysz sam jak na tym wyjdziesz. Złośliwość to cecha ludzi małych, najczęściej mocno zakompleksionych, którzy w ten sposób muszą się dowartościować. Człowiek pewny siebie, inteligentny i dojrzały emocjonalnie raczej nie będzie korzystał ze złośliwości a jeżeli masz wątpliwości kto z nas lepiej pojmuje podłoże tej cechy to skontaktuj się z jakimś psychologiem i on z pewnością Cię oświeci w tej kwestii.

  Napisałem Ci już też, że po prostu inaczej interpretowaliśmy znaczenie zwrotu p4p i przyznałem już wyżej w postach, że rozumiem Wasze kryteria ale chyba mam prawo mieć inne zdanie lub się z nimi nie zgadzać prawda?

 123. Markhunto:
  Proponuje Ci, zebys zamiast siania fermentu tutaj w komentarzach, wzial sie na stronie na ktorej sam jestes „redaktorem” za zrobienie wlasnego rankingu. Wtedy dopiero bedziesz mial ranking 😀
  HW & p4p
  1.Fedor
  2.Fedor
  3.Fedor
  4.Fedor
  5.Fedor
  6.Fedor
  7.Fedor
  8.Fedor
  9.Fedor
  10.Fedor

 124. dobra markhunto koniec tej zabawy, jak masz coś jeszcze sensownego do powiedzenia w temacie rankingu to pisz, jak nie to od tego momentu reszta będzie kasowana. Już ci pisałem zaspamuj Sherdoga, Sports Illustrated i MMA Fighting, że nie mają Fedora w P4P, a nam już daj spokój.

 125. „Ale zabłysnąłeś fusel… Można już się śmiać?”
  Rob, co chcesz, ja tylko staram sie dorownac poziomem do twej dziecinnej, jalowej dyskusji.

 126. Markhunto
  „Złośliwośc jest cechą ludzi inteligentnych” to takie powiedzenie. Nie wymagam od Ciebie żebyś je znał. Użyłem go tu w żartobliwym tonie, ale Ty musiałeś to odebrać w stylu godnym człowieka z kołkiem w ty…lniej częsci ciała.

  Jakbyś był osobą pewną siebie i znającą swoją wartość to byś się tak tutaj nie pienił i nie rzucał oskarżeń w naszym kierunku z powodu tak błahej rzeczy a mnie nie wysyłałbyś do psychologa.

  Przez całą to rozmowę nie przedstawiłeś ani jednego solidnego argumentu, za to zostałeś takimi zasypany ze strony Venoma, Tidzeja i kilku nie zgadzających się z Tobą użytkowników. Jedyne co robisz to odpowiadasz w coraz bardziej zjadliwy sposób upodabniając się swoim zachowaniem do typowego trolla.

 127. Skoro już przeszła wielka burza wzniecona przez fanów cara to uderzę z innej beczki – dlaczego do 10 p4p nie załapał się Dominick Cruz? Jego zwycięstwa nad Bowlesem i Benavidezem wg mnie są o wiele więcej warte niż nad Thiago Silvą i wracającym po długiej przerwie Rampage’u.

 128. Miedziak, musisz pójść szczebel dalej. Kogo takiego pokonywali Benavidez (ten zwłaszcza) i Bowles, żeby te zwycięstwa przeważyły nad Silvą, Rampage’m i Forrestem.

 129. Markhunto

  Ok, masz inne kryteria ustalania rankingu, przyjąłem. Ale jedyne co tu jest prymitywne to Twoje wypowiedzi. Bez odbioru.

 130. Jakby nie było Bowles i Benavidez to ścisła czołówka swojej wagi. Oboje pokonali mocnego Torresa, Bowles w momencie gdy Miguel był bardzo wysoko w rankingach P4P. Kogo oprócz Jardine’a pokonał Silva? Rampage od roku 2008 wygrał tylko z Wandem i Jardinem, do tego wyszedł do walki po dość dużej przerwie. Dodatkowo Rashad niedawno przegrał walkę, Cruz w nowej wadze jeszcze nie, a we wcześniejszej tylko z Faberem.

 131. @kaper

  Każdy, który napisał takie zdanie jak Ty w moich oczach jest głupim ignorantem.

 132. O ile całkowicie zgadzam się z redakcją w sprawie Fedora, to w sprawie Cruza, zgadzam się miedziakiem, kiedy Bowles pokonał Torresa, ten był dominatorem wagi koguciej, więc te zwycięstwo ma wielką wagę. Co z tego, że Torres przegrał później walkę. Myśląc w ten sposób należały by uznać za mało warte zwycięstwa Lesnara nad Randym i Frankiem, którzy po porażce odnotowali spadek formy, czy zwycięstwa Fedora nad Arlowskim i Sylvią z tego samego powodu.

 133. @kaper

  Domyślam się, że uśmieszek, którym zakończyłeś zdanie został postawiony umyślnie zmieniając znaczenie zdania na totalną ironię. Mimo wszystko zdanie podtrzymuję 🙂

 134. Hang musisz poluznic troszke sutki bo sa tak napiete, ze obijaja az monitor 🙂

 135. Jeśli chodzi o Cruza. Jego podstawowym problemem jest kategoria, w której walczy. Waga kogucia jest jeszcze w powijakach i zawodnicy w niej nie mają takich osiągnięć jak na przykład ci w ustabilizowanej kategorii półciężkiej.

  Zwróćcie uwagę na zwycięstwa w WEC do nie dawna dominatora tej kategorii Miguela Torresa: Bedard, Beebe, Maeda, Tapia, Mizugaki. Z tych zawodników tylko ostatni utrzymał się w organizacji. Cruz ma jak na razie dwa w miarę mocne zwycięstwa (Bowles i Benavidez), chociaż Benavidez przed walką z nim miał wtedy tylko wygraną nad Curranem.

 136. Sytuacja w tej kategorii wagowej zaczyna się powoli klarować, a walki stoją na bardzo wysokim poziomie – dlatego uważam, że Cruz ciągle zasługuje na miejsce w rankingu P4P, jeśli znowu uda mu się pokonać Benavideza na najbliższym WEC, to może liczyć na awans?

 137. lesnar na 1 miejscu człowiek z 7 walkami na koncie przesada zupełna :((

 138. Brian Bowles i Jussier Formiga też nie zasługują (zasługiwali) na nr 1

 139. Powinniscie brac przyklad ze mnie. Ja jestem polonistykiem i dlatego nawet nie bawilem sie w te bez sensowne liczbowe rahunki.

 140. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 141. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 142. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 143. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 144. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 145. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 146. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 147. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 148. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 149. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 150. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 151. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 152. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 153. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 154. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 155. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 156. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 157. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 158. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 159. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 160. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 161. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 162. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 163. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 164. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 165. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 166. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 167. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 168. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 169. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 170. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 171. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 172. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 173. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 174. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 175. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 176. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 177. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 178. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 179. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 180. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 181. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 182. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 183. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 184. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 185. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 186. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 187. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 188. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 189. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 190. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 191. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 192. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 193. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.