Prezentujemy aktualizację rankingu polskich zawodników mieszanych sztuk walki obejmującą wydarzenia z ostatnich 90 dni. W aż pięciu kategoriach wagowych zaszły zmiany na podium w tym aż trzy dywizje mają nowego lidera.

Pierwsze zmiany na szczycie zaszły w kategorii królewskiej gdzie reprezentanci S4 Fight Club zamienili się miejscami. #1 Marcin Tybura po zwycięstwie nad Luisem Henriquem Barbosą de Oliveirą zepchnął z fotela lidera #2 Daniela Omielańczuka, który zaznał drugiej porażki z rzędu, tym razem z rąk Tima Johnsona.
Na szczególną uwagę zasługuje awans o cztery oczka #5 Michała Andryszaka z Ankosu MMA Poznań. „Longer” po raz siedemnasty wygrał w pierwszej rundzie, tym razem w pokonanym polu zostawił Denisa Smoldareva podczas ACB 52 w Austrii.

W wadze półciężkiej, po ponad rocznej przerwie, witamy olsztynianina #5 Karola Celińskiego, który na gali ACB 53 pokonał, występującego na codzień w wadze ciężkiej, Łukasza Parobca.
Jedyny awans wśród półciężkich zanotował kolejny reprezentant Berkutu Arrachionu Olsztyn #9 Adam Kowalski po zwycięstwie nad Princem Aounallahem podczas szóstej edycji Spartan Fight.

W wadze średniej miały miejsce trzy ważne wydarzenia. Dwa pierwsze dotyczą powrotów do MMA po długich przerwach. Zaraz za podium melduje się #4 Oskar Piechota, który po pełnej zwrotów akcji walce, pokonał solidnego Nikosa Sokolisa. Dwa miejsca niżej ląduje #6 Piotr Strus, który w równie emocjonującym pojedynku zwyciężył z mocno faworyzowanym Michaiłem Tsarevem.
Warty uwagi jest również debiut #13 Grzegorza Siwego, który po dość jednostronnym pojedynku pokonał Sylwestra Borysa na gali Spartan Fight 6, wyrzucając tym samym olsztynianina z rankingu.

Depczący po piętach #3 Aslambeka Saidova, #2 Peter Sobotta wykorzystał porażkę  reprezentującego Polskę Czeczena i wskoczył na drugą pozycję. Saidov przegrał z Brettem Cooperem podczas grudniowej edycji ACB w Rosji. Niedawna wygrana podopiecznego duetu Bońkowski/Derlacz z Ionem Pascu nie była na tyle cenna aby mógł wrócić na pozycję wicelidera dywizji.
„Najmocniejsza półśrednia w Polsce” w organizacji FEN, co raz lepiej radzi sobie w naszym rankingu. Dzięki pojedynkom dla wspomnianej federacji dwa oczka wyżej melduje się #9 Albert Odzimkowski, a #12 Kamil Gniadek powraca do zestawienia.

W kategorii lekkiej swoje długie panowanie kończy #2 Marcin Held po kontrowersyjnej porażce z Amerykaninem Joe Luzonem. Jego naturalnym następcą jest klubowy kolega z Ankosu MMA #1 Mateusz Gamrot. Również i w tej dywizji mamy debiutantów, obaj z klubu Berserkers Team Szczecin. Po wygranych nad odpowiednio Aslambekiem Arsamikovem i Adrianem Golonkiewiczem, do rankingu zawitali #11 Gracjan Szadziński oraz #12 Mateusz Rębecki.

Kolejna zmiana lidera, tym razem w wadze piórkowej. Po porażce z Gabrielem Silva na gali FEN 16, #2 Kamil Łebkowski musi ustąpić miejsce #1 Marcinowi Wrzoskowi z Shark Top Team. W górę, o trzy pozycje pnie się młody #12 Kacper Formela po ostatniej wygranej nad Jakubem Wieczorkiem podczas Slugfest 9.

Na czele wagi koguciej bez zmian. Na uwagę zasługuje #4 Dawid Gralka, który czyni zakusy do wejścia na podium. Podopieczny Łukasza Zaborowskiego awansuje o trzy pozycje po wygranej nad #6 Jakubem Wikłaczem na grudniowej gali Spartan Fight.

Ze względu na ostatnie porażki ranking zawodników bez podziału na kategorie wagowe opuścili Aslambek Saidov oraz Kamil Łebkowski. Na ich miejsce wskoczyli #9 Marcin Tybura i #10 Marcin Wrzosek. Analogicznie do sytuacji w kategorii lekkiej, miejscami zamienili się #4 Marcin Held i #3 Mateusz Gamrot.

W rankingu P4P kobiet żegnamy nieaktywne od ponad roku Izabelę Badurek i Sylwię Juśkiewicz. Na ich miejsce wchodzą, walczące dla Ladies Fight Night, #4 Martyna Czech oraz #5 Weronika Zygmunt.

www.rankingmma.pl
Ranking PL

19 KOMENTARZE

 1. Shamaev nie powinien być w rankingu kogutów, skoro tam stoczył ostatnią walkę i w tej właśnie kategorii chce toczyć walki? :boss:

 2. Shamaev nie powinien być w rankingu kogutów, skoro tam stoczył ostatnią walkę i w tej właśnie kategorii chce toczyć walki? :boss:

  Jakoś to do mnie nie dotarło, potwierdzę u S. Świerkota i będzie zmiana od przyszłego :beer:

 3. Jakoś to do mnie nie dotarło, potwierdzę u S. Świerkota i będzie zmiana od przyszłego :beer:

  Wierzę, że znajdziesz chwilę czasu i merytorycznie wyjaśnisz mi wyższość Narkuna nad Prachnio.

 4. Tak naprawde to zerknalem tylko na kategorie lekka i juz mi starczylo. Mozna nasmiewac sie z rankingu UFC, ale w jego przypadku przynajmniej wiadomo o co chodzi. Rozumiem, ze zdaniem autorow rankingu Renato Gomez robi takiego Lauzona  w przedbiegach ?

 5. Dużo błędów: Parobiec ostatnio walczył w półciężkiej a nie ciężkiej, Mateusz Ostrowski nie walczy w półciężkiej tylko zszedł do średniej, Pasternak raczej powinien być w półciężkiej niż średniej, chociaż w one  są inne zasady na ważeniu, co w rankingu robi Bartłomiej Kurczewski jeszcze tak wysoko po 3 porażkach?

 6. Ze względu na ostatnie porażki ranking zawodników bez podziału na kategorie wagowe opuścili Aslambek Saidov

  Akurat w ostatnich 90 dniach to on tylko wygrywal….

 7. Ja nadal wyżej cenię Sobotte i Helda, od Mańkowskiego i Gamrota. Co innego walczyć w elicie, na tle solidnych zawodników, a co innego z ochłapami którzy są na tyle słabi że żadna poważna organizacja nie proponuje im angażu.

 8. Gamrot przed Heldem ? Bądźmy poważni…

  Śniło mi się dziś, że walczyli ze sobą i Gamrot szybko odklepał Helda balaszką :O

  Tak czy inaczej, taka walka to byłby mega hit. Szkoda, że nie możliwa.

  Ciekawe chociaż, jak sparingi wyglądają.

 9. Śniło mi się dziś, że walczyli ze sobą i Gamrot szybko odklepał Helda balaszką :O

  Tak czy inaczej, taka walka to byłby mega hit. Szkoda, że nie możliwa.

  Ciekawe chociaż, jak sparingi wyglądają.

  UFC = USADA wiec spokojnie z tym gamrotem.

 10. Gamer przed Heldem to jakby dać mameda przed Jotko. Ci pierwsi nawet nie walczyli w pierwszej lidze i z nikim dobrym.    Może jeszcze Piechota niech awansuje dwa oczka wyżej bo Pędziszewski zawsze go tak chwali że to materiał na mistrza UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.