Robert Jocz jako jedyny z Polaków zmienił swoje miejsce w styczniowym zestawieniu European Top Ten niemieckiego portalu Groundandpound.de. Nasz czołowy średni awansował o jedną pozycję na miejsce ósme w kategorii średniej, po tym jak zestawienie opuścił Ansar Chalangov. Oprócz Jocza w rankingu znajduje się pięciu Polaków: Damian Grabowski trzeci, a Michał Kita ósmy w wadze ciężkiej, Jan Błachowicz czwarty w półciężkiej, Mamed Khalidov drugi w średniej i Maciej Jewtuszko czwarty w lekkiej.

Rankingi w siedmiu kategoriach wagowych tutaj. Przy okazji miejsca Polaków w komputerowym rankingu fightmatrix, poniżej:

Waga ciężka:

32. Damian Grabowski (13-1)
66. Michał Kita (10-5)
122. Mariusz Pudzianowski (3-1)
128. Łukasz Jurkowski (15-9)
137. Karol Bedorf (6-1)
189. Paweł Nastula (2-4)
206. Przemysław Mysiala (14-6)
226. Rafał Dąbrowski (5-1)

Waga półciężka:

41. Jan Blachowicz (12-2)
79. Robert Jocz (19-6)
174. Michał Fijałka (6-2)
194. Tomasz Narkun (4-1)
204. Krzysztof Piechota (7-0)
245. Marcin Krzysztofiak (4-1)

Waga średnia:

12. Mamed Khalidov (21-4-2)
60. Tomasz Drwal (17-4-1)
100. Antoni Chmielewski (19-7)
123. Rafał Moks (6-2)
130. Krzysztof Kułak (24-12-2)

Waga lekka:

84. Maciej Jewtuszko (8-0)
140. Maciej Górski (10-4)
191. Marcin Held (10-1)

15 KOMENTARZE

 1. Kiedyś na forum dyskutowaliśmy o europejskim rankingu. Padła propozycja, by MMARocks stworzyło swój własny. Czy ten projekt będzie zrealizowany czy też pozostaniecie przy rankingu tworzonym przez Niemców? Pewnie to drugie, bo chyba w pewien sposób macie w rankingu G&P coś do powiedzenia.

 2. Z tego co wiem to bedzie na MMARocks taki ranking, mam nadzieje, ze w niedlugim czasie. Ale kiedy to juz Venom musi zabrac glos.

  Co do rankingow gnp.de to ja juz od jakiegos czasu nabralem do nich bardzo duzego dystansu.

  PS.Na podstawie fightmatrix widac, jak kuleje u nas waga polsrednia 🙁 Mam nadzieje, ze po turnieju KSW chociaz troche sie to zmieni.

 3. Ranking EU będzie, jak zrobimy redesign strony. Ale nie pytajcie kiedy będzie redesign. 😀

 4. Poruszyłeś temat redesignu strony. W takim razie oprócz rankingu EU proponuję:
  1) zautomatyzowany typer (wiem, wiem… to nie jest taka prosta sprawa ;D )
  2) sondy (coś na wzór tych z BloodyElbow i MMAJunkie – zadajecie pytania, my odpowiadamy, potem wy w osobnym artykule robicie podsumowanie)
  3) więcej analiz/felietonów (czyli więcej Sekcji Zwłok, 5 Palących Pytań, analiz main eventów itp.)
  4) zaktualizowanie bazy klubów, słownika MMA, rozpisek
  5) więcej wywiadów (nawet krótkich, także tych audio. Choć wiem, że brak na nie czasu)
  6) nowe cykle (np. coś na wzór Sherdog Prospect Watch – o zawodnikach z Europy lub miejsc „egzotycznych” dla fanów, cykl Gwiazdy MMA Typują Galę X itp.)
  Wiem, że będzie ciężko, lecz liczę na was 😀

 5. leglocker to ja poproszę dodatkowe 4 godziny dziennie

  aha i rozpiski są wszystkie aktualne

 6. przy okazji leglocker jak masz ochotę napisać jakiś artykuł na interesujący cię temat, spróbuj, a chętnie coś takiego opublikujemy.

 7. OK chłopaki, wyluzujcie… Faktycznie „troszkę” się zagalopowałem. Doba ma 24h. Każdy, w tym i wy, ma prywatne życie. Wy oprócz tego zmagacie się z prowdzeniem portalu, poświęcacie na to swój wolny czas, kokosów chyba też z tego nie macie… Rozumiem że wkurzyło was moje zrzędzenie, ale wg mnie tak czy inaczej odwalacie świetną robotę.

  Co do tych zmian, to automat do typowania miał być i liczę na to. Rozpiski też są aktualne, lecz przy fightcardach lokalnych gal czasem zdarzają się nieaktualne starcia. Yoshi mówił o aktualizacji ABC, lecz chyba jej nie było. Co do felietonów/analiz, to nie muszą one być co tydzień – np. takie 5 Palących Pytań można śmiało zrobić co 2-3 miechy.
  Jeśli chodzi o typowanie gal przez zawodników, to wg mnie nie jest trudno poprosić 5-6 zawodników o 2-3 zdania odnośnie np. najbliższego main eventu UFC. Wielu fighterów ma konta na facebooku, twitterze, więc akurat ten postulat jest dość łatwy do zrealizowania.

  Venomie – jeśli chodzi o mnie, to czasem staram się wam pomóc. Wrzuciłem np. tłumaczenie wywiadu z Zhang Tie Quanem oraz info o występie naszych w Finlandii. Jest wiele interesujących mnie kwestii, lecz raczej ciężko będzie mi fajnie o tym napisać. Co innego tłumaczenia – w miarę możliwości postaram się od czasu do czasu zapodać coś ciekawego. A może skrobnę nawet profil jakiegoś figtera…

  pozdrawiam

 8. spoko, ja się nie wkurzyłem, to miała być żartobliwa odpowiedź 🙂

 9. Update ABC będzie.
  Zeszedł na razie na dalszy plan, ale spokojnie, nie zapomniałem 😉

 10. A mi tam na stronie niczego nie brakuje! Który polski portal o mma ma tylu userów, jest tak fachowy?? Żaden. Chłopaki robią genialną pracę i za to wielki szacun. Rankingi najważniejsze są, wywiady tez, rozpiski również.

 11. ja najbardziej czekam na podsumowanie zeszłego roku czyli MMARocks Awards! 🙂

 12. Portal jest na bank nr 1 w Polsce na temat mma, nie ma żadnych wątpliwości.Leglocker dodał super propozycje według mnie i można by było kilka z nich powoli wprowadzać w życie tak dla urozmaicenia.
  Choćby sondy na początek 😉
  I tak strona mi się bardzo podoba, super prace wykonujecie.
  Tak trzymać 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.