Organizacja UFC opublikowała najnowszy ranking po sobotniej gali UFC 238 w Chicago.

Jak można się było spodziewać, duży spadek bo aż o 3 oczka na  #13 pozycję zanotowała Karolina Kowalkiewicz (12-5) która przegrała przez decyzję sędziów z Alexą Grasso (11-2). Zwycięska w tej walce Amerykanka awansowała o 2 pozycję na #11 miejsce w rankingu.

Równie długi lot w dół na dokładnie taką samą pozycję zaliczył weteran Ricardo Lamasa który przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie z Calvinem Kattarem. Wygrany w tej walce zyskał najwięcej rankingowo podczas całej gali awansując aż o 6 pozycji na #9 miejsce w wadze piórkowej.

Kolejne ważne zmiany to awans Peter Yana który skoczył aż o 5 miejsc na #4 pozycję w wadze koguciej a ciężki Ivanow wskoczył na #11 miejsce w królewskiej kategorii. Zmiana pozycji Bułgara miała wpływ na miejsce rankingowe Marcina Tybury który spadł o 1 pozycję na miejsce #13.

Z drabinek zniknął kończący karierę Jimi Manuwa a w jego miejsce wszedł na #14 pozycję Nikita Krylov. Co ciekawe, w rankingu pozostał Szwed Alexander Gustafsson który spadł  2 miejsca na pozycję #4.

2 KOMENTARZE

  1. Pytanie do Tomasza Nowosielskiego lub innych z MMARocks lub innych, którzy może znają odpowiedź. Skąd macie ten ranking UFC? W chwili podania go na stronie https://www.ufc.com/rankings nie było zaktualizowanych rankingów. Teraz już są, ale w chwili podania przez Was nie był zaktualizowane. Z jakiej strony dokładnie korzystaliście?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.