Podczas gali UFC 251 mistrz Kamaru Usman zmierzył się z Jorge Masvidalem. Dla Usmana była to dwunasta walka w UFC i dwunasta wygrana w najbardziej znanym oktagonie świata MMA.

Po tej wygranej Usmanowi pogratulował Jon Jones, mistrz wagi półciężkiej UFC.

Jones dodał też, że Masvidal zasługuje na szacunek, ponieważ wziął starcie w zastępstwie, a wiele osób tak by nie uczyniło, szczególnie mając bardzo krótki czas na faktyczne przygotowania.

Kamaru Usman w starciu z Masvidalem wykorzystał swoje zapasy i za pomocą klinczu oraz kontroli w parterze zagwarantował sobie zwycięstwo przez jednogłośną decyzję.

Takie podejście do walki nie za bardzo podoba się jednak fanom, którzy często uważają, że zapaśniczy styl walki Usmana jest nudny. Jon Jones postanowił się odnieść w mediach społecznościowych również do tej sprawy i napisał:

A jednak wszyscy kochają Randy’ego Couture’a.

Randy Couture (MMA 19-11) jest byłym mistrzem UFC i prawdziwą legendą MMA. Swoje sukcesy w klatce zawdzięcza umiejętnościom zapaśniczym, walce w klinczu i tzw. brudnemu boksowi. Randy Couture ma dziś 57 lat. Oprócz bycia mistrzem UFC w wadze ciężkiej i półciężkiej, w 2006 jako czwarta osoba dołączyła do Hall of Fame, zasiadając obok takich nazwisk jak Royce Gracie, Dan Severn oraz Ken Shamrock – czyli osób, które miały największy wpływ na globalne budowanie marki UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.