Venator

Venator to włoska, nowa organizacja MMA, która na rynku zadebiutowała we wrześniu 2014 roku z inicjatywy Franka Merendy oraz Alexa Dandiego.  Jak do tej pory ukazały się cztery edycje tego widowiska. Pełnoprawna gala „Schiavolin vs. Barnatt” oraz turniej podzielony na trzy wydarzenia. W społeczności zasłynęła z całkiem ciekawych transferów i zestawień jak chociażby ostanie: Luke Barnatt kontra Jason „Mayhem” Miller. Teraz okazuje się, że Włosi zakontraktowali również znanego z PRIDE Rameau Thierry Sokoudjou oraz byłych zawodników UFC Matta Hamilla i Che Millsa.

Według portalu MMAJunkie, Sokoudjou zmierzy się z Hamillem a Mills z Roberto Rigamontim. Jak argumentuje te kontrakty prezydent organizacji:

Matt Hamill vs. Sokoudjou to cholernie dobra walka. To zapasy kontra judo, jak za czasów antycznych. Dwóch prawdziwych wojowników zmierzy się ze sobą by zadecydować który z nim ma większe serce i większą pasję, wolę oraz determinację by wspiąć się na wyżyny w swojej dyscyplinie.

Choć zarówno Hamill jak i „Soko” są po dwóch porażkach, ich nazwiska wciąż są bardzo znane fanom MMA. Che Mills również jest po przegranej walce, tak jak i jego przeciwnik Roberto Rigamonti. Na gali Venator walkę stoczył swego czasu Maciej Różański, jednak on wyjazdu do Włoch, nie może zaliczyć do udanych, bo w zdecydowanym stylu przegrał z Jackiem Hermanssonem.

Poniżej dotychczasowa, gwiazdorska rozpiska gali:

Mediolan, Włochy, 21 maja

Walka wieczoru:

Luke Barnatt vs. Jason Miller

Karta główna:

Rameau Thierry Sokoudjou vs. Matt Hamill
Che Mills vs. Roberto Rigamonti

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe nazwiska, oby ta organizacja utrzymała się dłużej niż np. MMAAttack.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.