GMC_6_Abu_Azaitar_Rafal_Lewon

Abu Azaitar (MMA 9-2-1) poznał nazwisko rywala, z którym zawalczy o pas mistrzowski dywizji średniej organizacji German MMA Championship. Niemiec skrzyżuje rękawice z Rafałem Lewoniem (MMA 9-3) na gali GMC 6, która odbędzie się 18 kwietnia.

Azaitar ostatnią walkę stoczył w maju ubiegłego roku na gali KSW 27. Zremisował wtedy z Piotrem Strusem. Przed tym pojedynkiem mógł pochwalić się passą czterech zwycięstw z rzędu. Każda z tych walk kończyła się nokautem.

Rafał Lewoń, znany pod pseudonimem „Kaszana”, ubiegły rok może zaliczyć do udanych. Stoczył wtedy dwa pojedynki i z każdego z nich wyszedł zwycięsko. W pokonanym polu zostawił Kerima Engizeka i Bogusława Bagińskiego. Urodzony w Białogardzie Lewoń zawodowo w MMA walczy od ponad trzech lat. Pojedynek z Abu Azaitarem będzie najcięższym testem w jego dotychczasowej karierze.

Gala GMC 6 odbędzie się 18 kwietnia w Castrop-Rauxel w Niemczech. Azaitar i Lewoń zawalczą o tytuł mistrzowski, który uprzednio należał do Marcina Bandla. Polski ekspert od parteru musiał zwakować pas mistrza GMC po tym, jak podpisał kontrakt z organizacją UFC.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.