Rafał Kijańczuk

Niesamowity rok Rafała Kijańczuka (MMA 7-0) trwa w najlepsze. Polski zawodnik na gali M-1 Challenge 100 w kazachskim Atyrau zdemolował w pierwszej rundzie doświadczonego i mocno bijącego Gigę Kukhalashviliego (MMA 9-4). Była to już 7 wygrana walka polskiego zawodnika w 2018 roku i aż 6-ta którą zakończył w 1 rundzie.

W starciu Kijańczuk po krótkim badaniu się w stójce, błyskawicznie przeniósł walkę do parteru obalając Kukhalashviliego i aplikując mu solidną serię ciosów. Gruzin próbował złapać Polaka w dźwignie na stopę i dzięki temu zdołał przewrócić swojego przeciwnika na plecy zadając mu kilka mocnych ciosów w parterze. Poirytowany tym Kijańczuk sprytnie podciął Kukhalashviliego ponownie odwracając role w starciu. Tym razem to on uderzając z góry, zakończył walkę mocnymi ciosami w parterze zmuszając sędziego do przerwania walki.

Po walce Kijańczuk w krótkim wywiadzie w ringu zdradził, że spodziewał się trudniejszej, trzy rundowej walki i w kolejnym starciu zażądał walki o pas z mistzem M-1 Khadisem Ibragimovem.

33 KOMENTARZE

 1. Elegancko rozegrana walka, poza tym chwilowym zagrożeniem nogi, wrecz po profesorsku. Kilka lowow i obalenie, a tam ubijanie kotleta. Patrząc na spokój i opanowanie Rafała ciężko uwierzyć, że debiutował zawodowo niespełna rok temu :applause:.

 2. Elegancko rozegrana walka, poza tym chwilowym zagrożeniem nogi, wrecz po profesorsku. Kilka lowow i obalenie, a tam ubijanie kotleta. Patrząc na spokój i opanowanie Rafała ciężko uwierzyć, że debiutował zawodowo niespełna rok temu :applause:.

  Te ciosy z góry brzmiały jakby bez kitu kotleta ubijał 😀 Teraz już powinna być walka o pas i myślę, że Rafał broniąc obaleń z Ibragimovem może rozstrzygnąć ją w również efektowny sposób 🙂

 3. Nie pamiętam lepszego debiutanta jeśli chodzi o Polskie mma. Rafał nie zamula tylko po prostu sie napierdala. Warto go obserwować bo będzie co oglądać w przyszłości.

 4. Najbardziej boli, że krs1 nie jest dla takich zawodników jak Rafał.

  To jest kurwa właśnie najlepsze – są drogi naokoło, a przynajmniej nie ugrzęznie…

 5. Najbardziej boli, że krs1 nie jest dla takich zawodników jak Rafał.

  Rafal w tym roku zrobil tyle walk ile w cyrku by zrobil przez 3 lata. A w jego wieku i z jego malym doswiadczeniem wlasnie duza czestotliwosc to jest teraz podstawa choc na pewno w przyszlym roku troche zwolni.

 6. Rafal w tym roku zrobil tyle walk ile w cyrku by zrobil przez 3 lata. A w jego wieku i z jego malym doswiadczeniem wlasnie duza czestotliwosc to jest teraz podstawa choc na pewno w przyszlym roku troche zwolni.

  ale bzdury piszesz, 3 lata? serio? ……………….. minimum 4 😛

 7. Rafal w tym roku zrobil tyle walk ile w cyrku by zrobil przez 3 lata. A w jego wieku i z jego malym doswiadczeniem wlasnie duza czestotliwosc to jest teraz podstawa choc na pewno w przyszlym roku troche zwolni.

  Wlasnie to mialem na mysli. Wlodarze zapraszaja Pana Rafala i proponuja taki kontrakt umozliwiajacy walke na kazdej gali jesli zdrowie pozwoli. Niestety wola robic cyrk.

 8. Rafal w tym roku zrobil tyle walk ile w cyrku by zrobil przez 3 lata. A w jego wieku i z jego malym doswiadczeniem wlasnie duza czestotliwosc to jest teraz podstawa choc na pewno w przyszlym roku troche zwolni.

  Bo już się nim zainteresują duże organizacje. Nie wiem, kto jest jego manago, ale już w przyszłym roku to powinien być Żmija :redford:

 9. Niby fajnie, ale to jest fedaracja której mistrzem był pan Grabowicz… :stevecarell:

  Ale nie ma co porównywać dzisiejszego Grabowicza, z tym z przed paru lat.

 10. Kurcze, jakoś przeoczyłem takiego dzika 😛

  Oglądam własnie z nim wywiad i mówi, że zbija wagę, niewielu, parę kg tylko. Wcześniej było ze 100 teraz jeszcze mniej.

  I to mi się podoba, o to chodzi, to jest to co piszę od dłuższego czasu, zbijanie dużo kilogramów jest głupotą

 11. Elegancko rozegrana walka, poza tym chwilowym zagrożeniem nogi, wrecz po profesorsku. Kilka lowow i obalenie, a tam ubijanie kotleta. Patrząc na spokój i opanowanie Rafała ciężko uwierzyć, że debiutował zawodowo niespełna rok temu :applause:.

  z jakiego sportu się wywodzi?

 12. z jakiego sportu się wywodzi?

  Chyba z "walk kibicow", a tak serio to chyba zaczynal od MMA i to od zera. W jedynej przegranej walce, amatorskiej z Oleksiejczukiem, wygladal jeszcze bardzo surowo.

 13. Aby w pelni docenic wyczyn Rafala trzeba koniecznie obejrzec walke jego wczorajszego przeciwnika z aktualnym mistrzem M-1.

  Zapowiada sie zajebiste starcie.

 14. Dobrze widzieć rodaka jeżdzącego na wschód w dodatku wygrywającego zdecydowanie swoje walki, a nie są to łatwe tereny. Obecny mistrz miał straszne problemy z Gigą w swojej walce, nie mógł go obalić a jak już się udało to nie dawał rady utrzymać go na ziemi. A co będzie z wydaje się, że z jeszcze silniejszym Kijańczukiem;)? To będzie bardzo ciekawa walka.

  Z ciekawostek z tego weekendu to właśnie niestety Michał Pasternak i Arek Jędraczka przegrali swoje walki za granicami kolejno na Ukrainie i we Włoszech,

 15. Elegancko rozegrana walka, poza tym chwilowym zagrożeniem nogi, wrecz po profesorsku. Kilka lowow i obalenie, a tam ubijanie kotleta. Patrząc na spokój i opanowanie Rafała ciężko uwierzyć, że debiutował zawodowo niespełna rok temu :applause:.

  Zawodowo moze i rok temu ale widze tu duze doswiadczenie w ulicznych walkach.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.