UFC powróci do Brazylii 13 pażdziernika z galą UFC 153. Jedną z głównych walk tego wieczoru w Rio de Janeiro będzie, jak podaje brazylijski portal globo.com, starcie w wadze półciężkiej między byłym mistrzem Quintonem Jacksonem (MMA 32-10, UFC 7-4) a brazylijskim talentem Gloverem Teixeirą (MMA 18-2, UFC 1-0).

34-letni Amerykanin był mistrzem UFC w tej wadze w latach 2007-08 odbierając pas legendarnemu Chuckowi Liddellowi jednakże po utracie tytułu jego kariera pełna była występów poniżej swoich umiejętności, zmian trenerów, kłotni z szefostwem UFC i zawirowań poza oktagonem. „Rampage” ostatnio walczył na UFC 144 w sentymentalnym powrocie do Japonii, gdzie pierwszy raz zaistniał jako gwiazda MMA pod banderą PRIDE. Jackson jednak nie zrobił wagi, tłumaczył się kontuzją i przegrał po słabej walce z Ryanem Baderem.

Teixeira, student Marco Ruasa, od dawna pojawiał się w większości zestawień na temat utalentowanych fighterów poza UFC, niestety problemy wizowe kilkukrotnie uniemożliwiały mu walki w Stanach Zjednoczonych. 32-latek debiutował w oktagonie na gali UFC 146 rozbijając w 113 sekund Kyle’a Kingsbury’ego. Była to 16 kolejna wygrana zawodnika niepokonanego od marca 2005 roku, który ma na rozkładzie m.in. Sokoudjou, Daniela Taberę oraz Marcio Cruza.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.