17 lutego w Libercu odbędzie się gala KSW 91, podczas której kibice zobaczą dziewięć pojedynków. Przed tym wydarzeniem przyjrzeliśmy się kursom wystawionym przez naszego partnera TOTALbet.

>>> SPRAWDŹ AKTUALNE KURSY NA GALĘ KSW 91

Aktualne kursy na galę KSW 91 (stan na 15.02.2024, 20:47):

 • Valeriu Mircea 2.20 – 1.60 Leo Brichta
 • Dominik Humburger 1.30 – 3.22 Adrian Dudek
 • Henry Fadipe 1.65 – 2.10 Matus Juracek
 • Kacper Koziorzębski 2.30 – 1.55 Viktor Cervinsky
 • Łukasz Charzewski 1.30 – 3.20 Michał Sobiech
 • Josef Stummer 1.85 – 1.85 Adrian Wieliczko
 • Mariusz Joniak 2.30 – 1.55 Tobiasz Le
 • Wiktoria Czyżewska 1.40 – 2.70 Petra Castkova
 • Vasil Ducar 1.70 – 2.00 Dawid Kasperski

Bardzo ciekawie zapowiada się oczywiście walka wieczoru sobotniego wydarzenia, gdzie faworytem jest nie bez powodu Leo Brichta (MMA 12-3-0). Młody Czech w lutym 2020 roku rozpoczął serię wygranych, podczas której niemal wszystkich rywali rozbijał przed czasem. Największy opór w tym czasie postawił mu Maciej Kazieczko na KSW 83, jednak cztery miesiące później Brichta w świetny sposób rozbił Romana Szymańskiego. Czech to przede wszystkim bardzo dobry stójkowicz, który będzie chciał z tego korzystać. Valeriu Mircea (MMA 29-8-1) może być jednak na tyle doświadczonym zawodnikiem, że Brichta będzie miał z nim spore problemy. Co prawda „The Solitary Wolf” wcześniej w swojej karierze chętniej korzystał z umiejętności parterowych, jednak ostatnio coraz częściej walczy w stójce, co potwierdzał między innymi nokautując Gracjana Szadzińskiego i Borysa Mańkowskiego. Starcie ciekawe i kurs na Leo Brichtę wynoszący 1.60 wygląda interesująco, jednak Valeriu Mircea jest w stanie sprawić mu spore problemy.

Ciekawym underdogiem sobotniego wydarzenia wydaje się być Mariusz Joniak (MMA 11-5-0). 26-latek ma za sobą nieudaną walkę pod szyldem KSW, w której został rozbity ciosami w pierwszej rundzie przez niepokonanego Miljana Zdravkovica. Wcześniej Joniak wielokrotnie pokazywał się jednak z dobrej strony, wygrywając z takimi rywalami, jak Oleksii Polischuck, Luka Chotenovsky czy Sebastian Romanowski. 26-latek ma spore doświadczenie i może to być ogromnym wyzwaniem dla Tobiasza Le (MMA 4-1-0). 29-letni zawodnik w swojej karierze nie walczył jeszcze z tak doświadczonym zawodnikiem – do tej pory cztery starcia toczył z rywalami debiutującymi i tylko Carl McNally w jego rozkładzie miał jakiekolwiek walki na koncie. Co prawda forma Le w starciu z McNallym była naprawdę bardzo dobra, jednak Joniak może być dla niego zbyt trudnym wyzwaniem – nie tak dawno temu przecież, bo w lutym 2023 roku, Le przegrał na punkty z debiutującym w zawodowym MMA Marko Bakhitem, co w porównaniu z mającym na swoim koncie 16 walk i blisko ośmioletnie doświadczenie w zawodowym MMA Joniakiem, wydaje się być zdecydowanie innym poziomem.

Przed galą warto też przyjrzeć się oczywiście faworytom tego wydarzenia. Jeśli Wiktoria Czyżewska (MMA 2-1-0) będzie w stanie podejść do starcia w odpowiedni sposób i nie „podpali” się w pierwszych minutach, to powinna ze spokojem wygrać z Petrą Castkovą (MMA 6-6-0), która w Polsce nie radzi sobie zbyt dobrze i przegrywała jednogłośnie na punkty z Adrianną Kreft i Natalią Baczyńską-Krawiec. Kurs na wygraną Polki to 1.40 i biorąc pod uwagę jej ostatni występ, może to być ryzykowny kurs, jednak dla Czyżewskiej będzie to bardzo ważne starcie, aby się odbudować. Z faworytów dobrze wygląda także Łukasz Charzewski (MMA 12-2-0), który zaliczył potknięcie w ostatnim starciu i przegrał na punkty z Ahmedem Vilą. „Harry” to jednak bardzo solidny zawodnik, który z poprzedniego pojedynku musi tylko i wyłącznie wyciągnąć wnioski. Michał Sobiech (MMA 5-1-0) będzie miał przed sobą bardzo trudne zadanie, bo rywal jest bardzo doświadczony, a przede wszystkim będzie mocno podbudowany ostatnią przegraną. Sobiech może jednak zaskoczyć, bo w swojej karierze między innymi znokautował w debiucie Sebastiana Rajewskiego czy stoczył równą i ciekawą walkę z Patrykiem Kaczmarczykiem, jednak wygrana Charzewskiego po kursie 1.30 wydaje się tu być bardziej prawdopodobną opcją.

Najciekawsze kursy:

 • 1.70 – zwycięstwo Vasila Ducara. 34-latek wydaje się być bardziej przekrojowym zawodnikiem od Dawida Kasperskiego, ma na swoim koncie już walki w MMA (które toczył w 2013, 2017, 2018 i 2019 roku), więc w tej płaszczyźnie może być lepszy. Poszukiwaczy bardziej szalonych kursów może interesować 9.00 na wygraną Ducara przez poddanie, bo czasami starcia kickboxerów lubią kończyć się w ten sposób
 • 2.30 – zwycięstwo Mariusza Joniaka. Ogromna przewaga doświadczenia i pierwszy rywal w karierze Tobiasza Le takiego kalibru. Do tej pory Le walczył tylko z rywalami debiutującymi w zawodowym MMA oraz z McNallym (który na koncie miał trzy walki). Joniak jest tu w stanie wygrać z pozycji underdoga

Proponowany kupon:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,099 komentarzy 3,184 polubień

17 lutego w Libercu odbędzie się gala KSW 91, podczas której kibice zobaczą dziewięć pojedynków. Przed tym wydarzeniem przyjrzeliśmy się kursom wystawionym przez naszego partnera TOTALbet.

>>> SPRAWDŹ AKTUALNE KURSY NA GALĘ KSW 91

Aktualne kursy na galę KSW 91 (stan na 15.02.2024, 20:47):

 • Valeriu Mircea 2.20 - 1.60 Leo Brichta
 • Dominik Humburger 1.30 - 3.22 Adrian Dudek
 • Henry Fadipe 1.65 - 2.10 Matus Juracek
 • Kacper Koziorzębski 2.30 - 1.55 Viktor Cervinsky
 • Łukasz Charzewski 1.30 - 3.20 Michał Sobiech
 • Josef Stummer 1.85 - 1.85 Adrian Wieliczko
 • Mariusz Joniak 2.30 - 1.55 Tobiasz Le
 • Wiktoria Czyżewska 1.40 - 2.70 Petra Castkova
 • Vasil Ducar 1.70 - 2.00 Dawid Kasperski

Bardzo ciekawie zapowiada się oczywiście walka wieczoru sobotniego wydarzenia, gdzie faworytem jest nie bez powodu Leo Brichta (MMA 12-3-0). Młody Czech w lutym 2020 roku rozpoczął serię wygranych, podczas której niemal wszystkich rywali rozbijał przed czasem. Największy opór w tym czasie postawił mu Maciej Kazieczko na KSW 83, jednak cztery miesiące później Brichta w świetny sposób rozbił Romana Szymańskiego. Czech to przede wszystkim bardzo dobry stójkowicz, który będzie chciał z tego korzystać. Valeriu Mircea (MMA 29-8-1) może być jednak na tyle doświadczonym zawodnikiem, że Brichta będzie miał z nim spore problemy. Co prawda „The Solitary Wolf” wcześniej w swojej karierze chętniej korzystał z umiejętności parterowych, jednak ostatnio coraz częściej walczy w stójce, co potwierdzał między innymi nokautując Gracjana Szadzińskiego i Borysa Mańkowskiego. Starcie ciekawe i kurs na Leo Brichtę wynoszący 1.60 wygląda interesująco, jednak Valeriu Mircea jest w stanie sprawić mu spore problemy.

Ciekawym underdogiem sobotniego wydarzenia wydaje się być Mariusz Joniak (MMA 11-5-0). 26-latek ma za sobą nieudaną walkę pod szyldem KSW, w której został rozbity ciosami w pierwszej rundzie przez niepokonanego Miljana Zdravkovica. Wcześniej Joniak wielokrotnie pokazywał się jednak z dobrej strony, wygrywając z takimi rywalami, jak Oleksii Polischuck, Luka Chotenovsky czy Sebastian Romanowski. 26-latek ma spore doświadczenie i może to być ogromnym wyzwaniem dla Tobiasza Le (MMA 4-1-0). 29-letni zawodnik w swojej karierze nie walczył jeszcze z tak doświadczonym zawodnikiem - do tej pory cztery starcia toczył z rywalami debiutującymi i tylko Carl McNally w jego rozkładzie miał jakiekolwiek walki na koncie. Co prawda forma Le w starciu z McNallym była naprawdę bardzo dobra, jednak Joniak może być dla niego zbyt trudnym wyzwaniem - nie tak dawno temu przecież, bo w lutym 2023 roku, Le przegrał na punkty z debiutującym w zawodowym MMA Marko Bakhitem, co w porównaniu z mającym na swoim koncie 16 walk i blisko ośmioletnie doświadczenie w zawodowym MMA Joniakiem, wydaje się być zdecydowanie innym poziomem.

Przed galą warto też przyjrzeć się oczywiście faworytom tego wydarzenia. Jeśli Wiktoria Czyżewska (MMA 2-1-0)będzie w stanie podejść do starcia w odpowiedni sposób i nie „podpali” się w pierwszych minutach, to powinna ze spokojem wygrać z Petrą Castkovą (MMA 6-6-0), która w Polsce nie radzi sobie zbyt dobrze i przegrywała jednogłośnie na punkty z Adrianną Kreft i Natalią Baczyńską-Krawiec. Kurs na wygraną Polki to 1.40 i biorąc pod uwagę jej ostatni występ, może to być ryzykowny kurs, jednak dla Czyżewskiej będzie to bardzo ważne starcie, aby się odbudować. Z faworytów dobrze wygląda także Łukasz Charzewski (MMA 12-2-0), który zaliczył potknięcie w ostatnim starciu i przegrał na punkty z Ahmedem Vilą. „Harry” to jednak bardzo solidny zawodnik, który z poprzedniego pojedynku musi tylko i wyłącznie wyciągnąć wnioski. Michał Sobiech (MMA 5-1-0) będzie miał przed sobą bardzo trudne zadanie, bo rywal jest bardzo doświadczony, a przede wszystkim będzie mocno podbudowany ostatnią przegraną. Sobiech może jednak zaskoczyć, bo w swojej karierze między innymi znokautował w debiucie Sebastiana Rajewskiego czy stoczył równą i ciekawą walkę z Patrykiem Kaczmarczykiem, jednak wygrana Charzewskiego po kursie 1.30 wydaje się tu być bardziej prawdopodobną opcją.

Najciekawsze kursy:

 • 1.70 - zwycięstwo Vasila Ducara. 34-latek wydaje się być bardziej przekrojowym zawodnikiem od Dawida Kasperskiego, ma na swoim koncie już walki w MMA (które toczył w 2013, 2017, 2018 i 2019 roku), więc w tej płaszczyźnie może być lepszy. Poszukiwaczy bardziej szalonych kursów może interesować 9.00 na wygraną Ducara przez poddanie, bo czasami starcia kickboxerów lubią kończyć się w ten sposób
 • 2.30 - zwycięstwo Mariusza Joniaka. Ogromna przewaga doświadczenia i pierwszy rywal w karierze Tobiasza Le takiego kalibru. Do tej pory Le walczył tylko z rywalami debiutującymi w zawodowym MMA oraz z McNallym (który na koncie miał trzy walki). Joniak jest tu w stanie wygrać z pozycji underdoga

Proponowany kupon:

Odpowiedz polub

click to expand...