Właściciele Pro Fight ogłosili na swojej stronie internetowej galę Pro Fight 5, która odbędzie się 18 czerwca w Hali Orbita we Wrocławiu. Wydarzenie anonsowane jest jako „Najcięższa gala MMA w Polsce”. Organizatorzy ogłosili też pierwsze pojedynki: Czołowy polski ciężki Przemysław Balon Biskup (MMA 6-1) z Gameness Team Poznań zmierzy się z najlepszym Litewskim ciężkim Tadasem Rimkeviciusem (MMA 16-5), obaj zawodnicy powracają do czynnego MMA po półtorarocznej przerwie. Jeden z największych talentów naszego rodzimego MMA Marcin Held (MMA 8-0, 3 w rankingu PL) trzy tygodnie po walce z Łukaszem Sajewskim na Angels of Fire we Wrocławiu skrzyżuje rękawice z byłym zawodnikiem Cage Rage i Pride Jeanem Białym Niedźwiedziem Silvą (MMA 17-10-3). Na gali zapowiadany jest też występ byłego zawodnika UFC i trenera parteru w Wolfslair Academy Mario Sucaty Neto (MMA 10-5) oraz „Najcięższa Walka Polskiego MMA” pomiędzy 160 kg sumitą Jackiem Piersiakiem i 125 kg Białorusinem Jurijem Dobkovem (MMA 0-0).

Poniżej informacja organizatora ze strony www.pro-fight-mma.pl

Zapowiada się… powrót do klatki. Jest to dużo bezpieczniejsze, niż ring pole walki dla Mixed Martial Arts. Często przecież oglądamy zawodników wypadających przez liny ringu. Zdaniem organizatorów coraz większej ilości gal MMA – klatka powinna zostać przywrócona do sportowej godności na równi z matą, ringiem, planszą. Zapraszamy zatem na imprezę.

Organizatorzy PRO FIGHT Sp. z o. o. we współpracy z SdW i LUTO TEAM zaplanowali galę pod hasłem NAJCIĘŻSZA gala MMA w Polsce. Na ringu zobaczymy właśnie najcięższego polskiego Wojownika! Jeśli dodamy jego 160 kg i 120 kg przeciwnika otrzymamy 280 kg w jednej klatce.

18.06.2010
Wrocław, Hala Orbita
Początek 20.00

10 zawodowych walk MMA w klatce!
Wracamy do klatki!

NAJCIĘŻSZA WALKA Polskiego MMA!

Z Białorusi Jurij Dobkov 125 kg

Debiutant w MMA. Jurij trenuje pod okiem znanego w Polsce Alfita Hakowa, jest wielokrotnym medalistą w „rukopasznyj boj”. Wszyscy którzy już widzieli zawodników Alfita wiedzą, że walczą oni niezwykle „oszczędnie” – jak żołnierze. Zapytany o kwestię przewagi wagowej (35 kg) przeciwnika, Alfit odpowiedział: „No i szto?”. Po Juriju spodziewamy się dobrego boksu i dynamiki, chytrości w walce. Prawdopodobnie będzie stawiał na swoją kondycję i starał się zmęczyć cięższego przeciwnika.

A jego przeciwnikiem będzie….

Jacek Piersiak, Polska!

Debiutant w MMA. Medalista międzynarodowych i polskich imprez w sumo i w zapasach. Jego trenerem jest zapaśnik, sumoka, prekursor wrestlingu w Polsce, Legenda Sportów Walki. Sławek jest trenerem a jednocześnie – że zdradzimy tu pewne nieoficjalne informacje – stoczył wiele walk „obronnych” o niekoniecznie sportowym charakterze. Żadnej nie przegrał. Sławek Luto twierdzi, że ma sposób na szybkie przestawienie sumoki na Mixed Martial Arts. Wie, że jego największym atutem będzie… Nie zdradzimy tego jeszcze. Od kilku tygodni Jacek Piersiak, Sławek Luto trenują na AWF pod okiem Mirka Oknińskiego. W zajęciach bierze udział Mariusz Pudzianowski. Czy Jacek będzie jego sparing partnerem, czy może przeciwnikiem? Czas pokaże.

WAGA CIĘŻKA RAZ JESZCZE!

Ważący 130 kg Tadas Rimkievicius, Litwa! Ma na koncie kilkanaście walk, udział w prestiżowych imprezach. Mimo, że nazywają go Litewskim Niedźwiedziem – jest szybki jak huragan. Przed warszawską publicznością stoczył kilka lat temu walkę, z której nikt z fotoreporterów nie zdążył zrobić zdjęć!

A jego przeciwnikiem będzie…

Ważący 115 kg Przemysław Balon Biskup, Polska!
Ogromne doświadczenie i wszechstronność stoją za naszym zawodnikiem. Ta walka to jednak jedno z jego najcięższych starć. Jednocześnie zwycięstwo może być spektakularnym krokiem w rankingach.

RÓWNIEŻ W wadze ciężkiej zmierzą się…

Ważący 105 kg Mario Sucata Neto , Brazylia!
Kto będzie jego przeciwnikiem ujawnimy już wkrótce…

W wadze lekkiej zobaczymy legendarnego Brazylijczyka Jeana White Bear Silvę, Wojownika o ogromnym doświadczeniu i wielkiej rutynie. Jego przeciwnikiem będzie idący jak burza po polskiej scenie MMA – Marcin Held! Konfrontacja rutyny i młodości będzie fascynująca dla kibiców!

To będzie najcięższe MMA w Polsce!
Wystąpią między innymi:
Ważący 160 (sto sześćdziesiąt kg), medalista SUMO – Jacek Piersiak, Polska!
Ważący 105 kg Mario Sucata Neto, Brazylia!
Ważący 130 kg Tadas Rimkievicius, Litwa!
Ważący 115 kg Przemysław Balon Biskup, Polska!
Ważący 125 kg Jurij Dobkov, Białoruś!

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.