Organizatorzy Pro Fight 5, 18 czerwca we Wrocławiu ogłosili kolejne pojedynki, które już za niecałe dwa tygodnie odbędą się Hali Orbita. Jordan Błoch (MMA 3-3, 8 w rankingu PL) z Shi-Konu Łódź zmierzy się z Łukaszem Strongiem (MMA 0-0-1) z Adrenaliny Fight Częstochowa, Daniel Omielańczuk (MMA 1-2, 10 w rankingu PL) z Nastula Team skrzyżuje rękawice z Łukaszem Zalewskim (MMA 0-1) z Gracie Barra Łódź, Arek Jędraczka (MMA 2-2) również z teamu Nastuli spotka się w klatce z Tomaszem Wróblewskim (MMA 0-0) z Lutadores Opole. Galę rozpoczną dwa pojedynki pomiędzy zawodnikami Boi Team Wrocław i Okniński MMA Warszawa: Jakub Boczek (MMA 1-1-1) powalczy z Mariuszem Andrukonisem (0-0), a Robert Balicki (0-0) z Krzysztofem Jotko (MMA 0-0).

Rozpiska.

Poniżej informacja ze strony organizatora

Było trochę obaw spowodowanych powodzią, nawet pytania, czy Hala Orbita nie zatonie. Fala już za nami, Hala obklejona plakatami, a przygotowania do PRO FIGHT trwają na całego. Jean „Biały Niedźwiedź” Silva przybędzie na pięć dni przed galą na aklimatyzację i kilka spotkań z wrocławskimi zawodnikami.

Wszyscy zawodnicy potwierdzili już swój przyjazd. Bilety w cenie od 50 do 100 złotych (oraz miejsca VIP przy stołach z cateringiem) są już w sprzedaży w sieciach ebilet i ticket pro, oraz w sklepie BUDO SPORT we Wrocławiu. Akcja plakatowa osiąga punkt szczytowy, ale to nie koniec. Już wkrótce drugi rzut plakatów i dodatkowe formy reklamy. Od jutra ruszają spoty w radiu eska.

Patronat medialny nad imprezą objęła telewizja TELE5, która zrealizuje wydarzenie. Mająca swoją siedzibę we Wrocławiu firma TREC ufundowała dla zawodników pokaźne torby, wypełnione potrzebnymi suplementami.

Co zobaczymy o 20.00 w piątek na Hali Orbita?

Powrót do korzeni MMA

Po pierwsze klatka! Dziesięć na dziesięć metrów, wysoka na 2.15 ustawiona na podeście zapewniającym znakomitą widoczność. Klatka to esencja MMA, gdyż umożliwia wykonywanie technik, których nie przerwie wypadnięcie za liny (jak w przypadku ringu). Widoczność zapewnią ekrany umieszczone pod sufitem hali i doskonale widoczne z każdego miejsca.
Po drugie bardzo liberalne przepisy.
Po trzecie obecność zawodników wywodzących się z „militarnych” stylów walki.
Po czwarte – Powrót Temila Teresiewicza!
Po czwarte – potęga Wagi Ciężkiej!

W poprzednich komunikatach nazywaliśmy Galę „Najcięższą Klatką Polskiego MMA”. Tak właśnie będzie.

Jednak najpierw czas na Debiutantów!

W dwumeczu Wrocław vs Warszawa zmierzą się podopieczni Pawła Szubarta Boi Team Poland z zawodnikami Mirosława Oknińskiego OKNIŃSKI TEAM.

Będą to:
Robert Balicki, Wrocław vs Krzysztof Jotko Warszawa
oraz
Jakub Boczek, Wrocław vs Mariusz Andrukonis, Warszawa

Ci Wojownicy mają już za sobą doświadczenie walk amatorskiego MMA i z pewnością stworzą doskonałe i emocjonujące widowisko.

W pierwszej walce międzynarodowej zobaczymy Warszawiaka – Igora Kołacina, w którego narożniku stanie Wrocławianin (!) Mariusz Cieśliński. Igor zmierzy się z reprezentantem Litwy.

Kolejne walki to starcia zawodników z dużym już obyciem i rekordami.

Arek Jędraczka, Warszawa NASTULA TEAM/FORMMA TEAM vs Tomasz Wróblewski, LUTADORES Opole. W narożnikach zobaczymy Janka Błachowicza i Damiana Grabowskiego.

Daniel Omelańczuk, Warszawa, Palestra/NASTULA TEAM vs Łukasz Zalewski Gracie Bara Łódź.

Sędzia ringowy Krzysztof Kułak w tym momencie zamieni się i stanie w narożniku swojego zawodnika. Następne starcie to:

Łukasz Strong, Częstochowa vs Jordan Błoch, Łódź.

Do akcji wejdzie Waga Najcięższa!

Jurij Dabko, Białoruś vs Jacek Piersiak, Polska, LUTO TEAM Warszawa/Rzeszów.

To właśnie walka, w której zawodnik ważący „zaledwie” 130 kilogramów (Jurij) zmierzy się z 160 kilogramowym Polakiem.

Jacek trenuje do MMA pod okiem słynnego polskiego zapaśnika i sumoki – Sławomira Luto. Jego trener wsławił się tym, że nie przegrał ani jednej walki podczas bardzo, bardzo, bardzo długiej kariery „bramkarza” w klubach (nie tylko studenckich). Jest Trenerem, ale też i znakomitym „praktykiem” w walce, w każdym stylu!

Trener Jurija to słynny Alfit Hakov, którego zapraszają na seminaria wszystkie formacje mundurowe w Europie (i nie tylko). Będzie to starcie zawodnika wychowanego „sportowo” (Jacek) z zawodnikiem ukształtowanym przez „Rukapasznyj Boj” sportową formę rywalizacji oddziałów specjalnych.

160 kg + 130 kg i naprawdę możemy spodziewać się ciężkich emocji w trzytonowej klatce.

Kolejno Krzysztof Piechota, Akademia Sarmatia Gdańsk, podopieczny Najlepszego Polskiego Matchmakera – Pawła Ziółkowskiego zmierzy się z Łukaszem Porębskim z Arrahion Olsztyn. W narożniku Łukasza stanie trener Mameda Khalidova – Szymon Bońkowski.

Rachunki do wyrównania

Potężny Litwin, Tadas Rimikevicius wygrał już w Warszawie, sprawił wiele kłopotów Uszolowi, teraz czas, żeby Przemysław „Balon” Biskup wziął za kolegę odwet. Litwin ma tendencje do faulowania, jest silny i szybki. Przemysław „Balon” Biskup powiedział nam niedawno w Poznaniu, że jest nastawiony na zwycięstwo i z jego postawy, formy i tonu wypowiedzi – biła wielka pewność siebie. Zatem już niedługo jest szansa na przerwanie passy Litewskiego Niedźwiedzia przez zawodnika z Poznania.

Powrót Legendy

Można go nazywać Dinozaurem Polskiego MMA, ale ani na chwilę nie stracił formy! Wraca po przerwie żeby znów poczuć smak walk i emocji – Temil Teresiewicz! Ten sam, który stoczył pierwszą, polską walkę w klatce w 2002 roku. Sędziował wtedy (i walkę zorganizował) Mirek Okniński. Ten sam, którego Mario Neto Sukata niedawno promował na czarny pas BJJ. 18 czerwca Temil przeegzaminuje Promotora!

Młodość vs doświadczenie

Marcin Held, (Bastion Tychy/Katowice) na którego walkę podczas PRO FIGHT 5 (Wrocław, 18 czerwca, Hala Orbita) już czekamy zaliczył pierwszą porażkę podczas Angels Of Fire w Płocku. Na punkty przegrał z Łukaszem Sajewskim.

Część ekspertów uważa, że w tej walce powinna być dogrywka. Tak, czy siak zawodnik Akademia Sarmiatia Gdańsk przerwał passę zwycięstw Marcina. Jednak to tylko zmobilizowało zawodnika i – jak twierdzi jego trener Sławek Szamota – wyjdzie do walki z . Jeane Silvą „Białym Niedźwiedziem” wzmocniony i w pełni przygotowany. Jaki będzie wynik – dowiemy się 18 czerwca na gali PRO FIGH 5 we Wrocławiu.

Jean Silva przybędzie do Polski pięć dni wcześniej i przed imprezą przeprowadzi krótkie seminaria, będzie się też aklimatyzował. On też na serio podchodzi do tej walki z młodym i „idącym w górę” zawodnikiem. On musi być w roli „Egzaminatora”. Jak będzie – zobaczymy.

Jean Silva pół roku temu ogłosił zakończenie kariery, ale jak mówił w wywiadzie, nie jest łatwo opuścić coś co się wyjątkowo kocha. Jean Silva – Biały Niedźwiedź wraca na ring. I to na polski ring! 18 czerwca na gali Pro-Fight we Wrocławiu zmierzy się z Marcinem Heldem.
Urodzony w 1977 roku Jean stoczył czterdzieści walk MMA (rekord 24-11-4 i jedna no contest). Mierzył się z takimi sławami jak Vitor Ribeiro, Takanori Gomi, czy Masakazu Imanari. Pokonał min. Chrisa Brennana, Leo Santosa i Miltona Vieirę. Najwieksze tryumfy święcił w brytyjskich galach, ale walczył też w Pride.

Więcej na: www.pro-fight-mma.pl

Bilety w sieciach: ebilet i ticket pro oraz w sklepie BUDO we Wrocławiu. Bilety można również kupić przed imprezą.

PRO FIGHT 5
Wrocław
18 czerwca 2010
Hala Orbita
Początek o 20.00

38 KOMENTARZE

 1. Held vs Silva w klatce:) no już się nie mogę doczekać, chyba się wybiorę na tą galę:)

 2. Gdzie można przeczytać zasady obowiązujące na pro-fight?
  Bo z tego, co pamiętam są takie, jak na Pride, tj. soccery, stompy, kolana w parterze- zgadza się?

 3. W rozpisce jest błąd 😉 ja znalazłem coś takiego:

  Mateusz ‘Pogi’ Pogudz:
  „Porażka na pewno dużo uczy, będę się przygotowywał cały czas, mam teraz kolejną walkę na Pro Fight we Wrocławiu 18-go czerwca. Przeciwnik nie jest jeszcze znany, ale taką ofertę już dostałem. Zobaczymy co czas pokaże, kariery na pewno nie kończę i będziemy czekać.”

  I nie wierze ,żeby Pogi się mylił 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

 4. wiem że tonie na temat ale mógł by ktoś mi wytłumaczyć co na 10 miejscu w Pol. rank. robi Omielańczuk?!?!?! haha i do tego z ujemnym bilansem ,,,,

 5. Myślę że bycie w top 10 wymaga jakiegoś osiągnięcia , mógł bym zapytać czym sobie zasłużył Omiel.? Tym że walczył na KSW i że ma przez to rozpoznawalne nazwisko? Venom juz kiedyś pamiętam że to zawsze Ty stawałes w jego obronie (a nic obraźliwego nie napisałem wtedy) , czy to z sympatii i czy to daje mu tą lokatę?

 6. sevilla – ale ciagle nie odpowiedziales na proste pytanie, kogo bys ty dal na miejscu 10.?
  Wiesz krytykowac to zawsze jest latwo, ale nad czyms pomyslec, to juz znacznie trudniej 😀

 7. Nawet nie jesteś wstanie podać nazwiska zawodnika, który powinien być przed Nim.
  Rekordy nie walczą co z tego, że ma ujemny?

 8. hmmmmmmm ciekawe gdybym napisał text typu ”ale nad czyms pomyslec, to juz znacznie trudniej ” pewnie poleciały by gromy że obrażam kogoś sami swoje zasady łamiecie…
  a Wy odpowiedzieliście mi pytaniem na pytanie ”kogo widze na tej pozycji” to jest inteligencja??

 9. Ktoś musi być na 10 miejscu 🙂 Jeśli masz kogoś kto bardziej na to zasługuję to po prostu powiedz, Bosy i Venom chętnie posłuchają dobrej rady i mówię to serio, nie raz tak już robili. Pzdr

 10. Daniel wygrał z Karolem Celińskim, dlatego jest w rankingu. Nawet go nie znam, więc trudno żeby darzył go jakąś szczególną sympatią. Waga ciężka w Polsce po za pierwszą piątką jest dość słabo obsadzona, jeśli widzisz kogoś kto bardziej od Daniela zasługuje na to miejsce, chętnie się dowiem kto to taki.

 11. Sevilla – Mam nadzieje, ze po Pro Fight do rankingu wroci Biskup i wtedy Bosy z Venomem ulza twemu cierpieniu 😀

 12. skoro nie potrafił poradzić sobie z Michałem w ostatniej walce to czemu On nie mógł by go zastąpić chociażby , wiem ma wyniki (0-0) a kto wie jaki by miał gdyby Omiel go nie sfaulował jak jakiś amator,, nie miał sił i zrobił to chyba z bezradności powinien być zdyskwalifikowany a z wynikiem (1-0) dał bym tam Michała np.

 13. oczywiście to że Michał ma nadal (0-0) wiem że nie od was zależało ,, ale mysle warto brac pod uwagę takie dziwne zdarzenia bo same statystyki jak to sie mawia nie zawsze idą w parze z umiejetnościami…..

 14. No i teraz napisałeś tak jak powinieneś, można o tym pogadać. Zrozum że takie teksty jak napisałeś wcześniej „haha kto to układa” nie są najmilej widziane a raczej uznawane są za czepianie się dla czepiania 😉

 15. Def, ale on tu podal kogos kto nie ma akurat zadnej wygranej, tylko no contest.A co by bylo gdyby to ma sie tak do rankingu jak swinia do siodla 😀

 16. Chcesz powiedzieć, że mamy zmienić wynik walki na potrzeby rankingu i subiektywnie uznać, że Michał radził sobie w nim lepiej mimo, że radził sobie gorzej? Ciekawy sposób myślenia.

  Idąc twoim tokiem rozumowania mam kolejny pomysł: w walce Borysa z Taisumowem, ten drugi go sfaulował, a potem wygrał walkę. Może zmienię wynik na Sherdogu na wygraną Borysa i w rankingu też go przesuniemy wyżej?

  Przy okazji wytłumacz mi od kiedy rankingi ustala się na podstawie umiejętności, a nie osiągnięć?

 17. fusel nie chce toczyć to wojny na wymiane zdań , ale teraz sam dziwnie napisałeś ze nie ma wygranej,,,, czyli statystyki według Ciebie są najważniejsze ? nie patrzysz na umiejetności?

 18. gdzie napisałem że masz zmieniac wynik? (napisałem że wiem że nie od was to zależało że ma nadal (0-0) chyba tylko DEF skumał o co mi chodziło…..

 19. Boze zabierzcie go. Tlumaczysz, powtarzasz, a tu nic.

  RANKINGI USTALA SIE NA PODSTAWIE OSIAGANYCH WYNIKOW, A NIE NA PODSTAWIE UMIEJETNOSCI!!!

 20. sevilla rozumiem, że nie podoba ci się wynik i zachowanie Daniela w walce z Gutkiem. Ja też wolałbym, żeby ogłoszono wtedy dyskwalifikację, a najlepiej jakby nie doszło do faulu. Ale wynik jest jaki jest i musimy się go trzymać, bo inaczej zrobimy niebezpieczny precedens i np. zacznie się podważanie werdyktów sędziowskich.

  Co do statystyk. Rankingi zawsze były i będą ustalane na podstawie zwycięstw i porażek, a nie tego kto ma subiektywnie lepsze umiejętności. Jak Daniel jest taki słaby to przegra kolejną walkę np. na Pro Fight z Łukaszem Zalewskim i wtedy wypadnie z rankingu.

 21. sevilla, masz problemy z czytaniem tekstu pisanego chyba, wiele razy było wałkowane, że do rankingu liczą się TYLKO osiągnięcia.. Widzę, że trzeba Ci kilkanaście razy powtarzać, to może po przeczytaniu tego samego po raz enty, zrozumiesz.

 22. pięknie fusel bravo!! =)
  na początku napisałem że z wynikiem (1-2) Omiel jest za wysoko
  jeżeli by tak patrzeć jak teraz napisałeś (osiagane wyniki) to nie wiem czy się orientujesz są inni z dodatnim bilansem lub na równo….. i samo się nasuwa że ktoś inny mogł by Omiela tam zastąpić

 23. bez końca temat , zakończmy………. brava dla tych którzy pucują do Adminów na tej stronie=) ix-boxa za to nie dostaniecie=) miłego dnia=)

 24. Mi chodziło o samo podawanie argumentów jeśli ma się obiekcje. Na to jakie te arg. były już nie patrzyłem 🙂

 25. NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ……………….

  Wyniki,a nie bilans. Mi sie wydaje, ze to roznica!

 26. Daniel Omielanczuk:
  Wynik, osiagniecie – pokonanie Karola Celinskiego
  Bilans – 1 zwyciestwo – 2 porazki

  Dla przykladu np. Karol Celinski, bilans ma lepszy (3-3) od Omielanczuka. ale przegral w bezposrednim starciu, wiec kto powinien byc wyzej w tym akurat przypadku???

 27. sevilla bez obrazy, ale zachowujesz się jak rozkapryszony pięciolatek, nawet nie spróbowałeś zrozumieć tego co do ciebie piszemy tylko cały czas coś ględzisz nie podając nazwisk zawodników, którzy powinni być wyżej od Daniela.

  Jeszcze raz pytam podaj nazwiska tych zawodników z dodatnim bilansem lub na równo (tylko bez 0-0 proszę :D), którzy powinni być wyżej od Daniela.

 28. Ja znam zawodnika: Wiesiek spod monopolowego.
  Ma rekord 3-0-0
  Walczył na wiejskich potańcówkach.
  Jego przeciwnicy są kelnerami z łapanki.

  Droga redakcjo czy to oznacza, że będzie wysoko?
  Sevilla się już zgodził:)

  Pozdrawiam koło gospodyń wiejskich.

 29. ja myślę że Najman mógłby być dziesiąty bo dość długo wytrzymał w swoim debiucie ewentualnie Waszka G bo wysoko kopie i ładnie rapuje do maczety

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.