Informacje prasowe organizatora:

Starcie debiutanta niesionego dopingiem swojej publiczności z zawodnikiem chcącym odbudować się po porażce w debiucie na zawodowym ringu to walka która otworzy galę Pro Fight 7 28 lipca na Stadionie Miejskim w Barlinku (bilety dostępny na www.biletin.pl). W walce otwarcia zobaczymy Jarosława Krysztofiaka (0-0) z klubu Boran Barlinek oraz Michała Tucholskiego (0-1) z MMA Devil Międzychód.

Obaj zawodnicy będą podwójnie zmotywowani aby wygrać tą walkę. Miejscowy zawodnik swoją przygodę ze sportami walki rozpoczynał od Muay Thai. Teraz postanowił spróbować swoich sił w MMA. Michał Tucholski to również zawodnik stójkowy dlatego można prognozować że to w tej płaszczyźnie rozstrzygnie się ta walka. 

Zaraz po walce otwarcia w oktagonie Pro Fight zaprezentują się zawodnicy z tak zwanego undercardu. Podczas gali Pro Fight 7 będą to trzy pojedynki w trzech różnych kategoriach wagowych.

Znakomity zapaśnik z Poznania kontra Mistrz Polski Amatorskiej Ligi MMA z 2011 roku czyli starcie Mateusza Gamrota (2-0) z Adrianem Zielińskim (6-2) będzie drugą walką undercardu. Pojedynek ten będzie konfrontacją dwóch stylów oraz koncepcji na walkę. Pojedynki wagi lekkiej charakteryzują się bardzo dużą dynamiką co z pewnością będzie można zaobserwować również w tej walce. Już 28 lipca przekonamy się który styl walki okaże się skuteczniejszy.

Reprezentujący Radomski klub Taekwondo Marcin Elsner zmierzy się Michałem Gutowskim ze Szczecina. Marcin Elsner to doświadczony zawodnik który większość swoich walk stoczył poza granicami Polski. Obaj zawodnicy reprezentują bardzo wysoki poziom umiejętności parterowych. Elsner wszystkie osiem zwycięskim walk wygrał przez poddanie co potwierdza tą opinie. Michał Gutowski trenował m.in. pod okiem Piotra Bagińskiego więc z pewnością postawi duży opór w parterze swojemu przeciwnikowi.

Ostatnią walką undercardu będzie starcie dwóch perspektywicznych zawodników wagi ciężkiej.  Trenujący pod okiem Mirosława Oknińskiego osiemnastoletni Krystian Kopytowski (2-0) skrzyżuje rękawice z dwudziestolatkiem z Bydgoszczy Michałem Andryszką (3-1, 1 NC). Obaj zawodnicy ważą ponad sto kilogramów więc każdy cios będzie znaczący co z pewnością będzie widać na twarzach zawodników po walce. Mimo swojej wagi obaj zawodnicy są szybcy i zwinni, posiadają także niezłe umiejętności parterowe. W tej walce obaj zawodnicy mają bardzo dużo do wygrania więc z pewnością zobaczymy wielką determinację oraz młodzieńczą fantazję.

Undercard gali Pro Fight 7:

Open..: Krystian Kopytowski (2-0) vs. Michał Andryszak (3-1-1)

93 kg.: Marcin Elsner (8-4) vs Michał Gutowski (3-2-1)

70 kg.: Mateusz Gamrot (2-0) vs Adrian Zieliński (6-2)

84 kg.: Jarosław Krysztofiak (0-0) vs. Michał Tucholski (0-1)”

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.