Jeden z najbardziej doświadczonych Polaków walczących w MMA Jędrzej Kubski (MMA 15-10, 7 w Rankingu PL) z Gameness Team Poznań to kolejny zawodnik, którego kibice będą mogli oglądać na gali Pro Fight 6, 4 czerwca we Włocławku. Rywal popularnego Węgorza nie został jeszcze ogłoszony. Będzie to drugi występ Jędrzeja w tym roku, jego lutowy pojedynek na gali Night of Champions w Poznaniu przeciwko Kerimowi Abzaiłowowi został uznany za nieodbyty z powodu błędu przy odmierzaniu czasu. Poznanianin będzie chciał we Włocławku powrócić na zwycięskie tory po tym jak niejednogłośnie przegrywał dwie walki w 2010 roku z Semihem Arslanem w turnieju M-1 Challenge i Gustavo Picone na gali Strength and Honor 3.

Poniżej informacja prasowa Pro Fight:

Startujący w barwach GAMENESS Fight Team Jędrzej Kubski to brązowy pas bjj, weteran wielu turniejów bjj i submission fighting, a także jeden z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w naszym kraju. Popularny „Węgorz” stanie ponownie do walki na nadchodzącej gali PRO FIGHT 6, która odbędzie się 4 czerwca 2011 we Włocławku. Będzie to jego drugi występ dla PRO FIGHT po tym jak w 2007 roku stoczył prawdziwą batalie z Pawłem Ostaszem.

Pierwszy kontakt „Węgorza” ze sportami walki nastąpił w wieku 4 lat pod okiem ojca-judoki (mocnego zawodnika, odnoszącego sukcesy na wielkopolskich matach). W klasie maturalnej poznał BJJ w klubie Karola Matuszczaka. 16 maja 2004 po raz pierwszy próbuje swoich sił w niezwykle wymagającej formule rywalizacji sportowej jaką jest MMA, biorąc udział w chorzowskim turnieju Colosseum 2. Pierwszą, a zarazem debiutancką walkę wygrywa z Dariuszem Stankeviciusem, natomiast w drugiej walce tego wieczoru ulega Danielowi Ochmanowi.

W czasie swojej prawie 20 letniej karierze MMA stoczył wiele efektownych, dramatycznych i iście heroicznych walk. Podejmował rękawice z czołowymi polskimi zawodnikami MMA, takimi jak Maciej Górski, Kerim Abzailov, Paweł Ostasz, Mariusz „Radzik” Radziszewski. Toczył bitwy z najlepszymi zawodnikami ze świata m.in. z Gleisonem Tibau, czołowym zawodnikiem największej federacji MMA jaką jest UFC, litewskim tytanem Edvardasem Norkeliunasem, Kevinem Knabjianem, Amerykaninem walczącym dla Bellator FC, czy włoskim specjalistą od submission Gustavo „PC” Piconem.

Wśród swoich 25 stoczonych walk do dziś za najcięższą uważa pojedynek stoczony na PRO FIGHT 2 w Toruniu, w 2007 roku z Pawłem Ostaszem. Jak sam podkreśla – „Z prawdziwą zgrozą wspominam mój rewanżowy pojedynek z Pawłem Ostaszem. Pomimo, iż pierwszą rundę prowadziłem na punkty, to w połowie drugiej Pawłowi udało się uzyskać tak miażdżącą przewagę, że gdy rozległ się kończący ją gong moi sekundanci wlekli mnie do narożnika po ziemi jak mokrą ścierkę. Zainkasowałem solidne bombardowanie na ziemi i prawie nokautujące kolano w czubek głowy w parterze”.

Jędrzej Kubski na co dzień trenuje w GAMENESS Fight Team, wylewają poty na macie z takimi zawodnikami jak: Przemysław „Balon” Biskup, Dariusz „Baza” Bagrowski, Borys „Porucznik” Mańkowski, Tomasz „Tomaj” Kondraciuk i wielu, wielu innych.

„Węgorz” to pasjonat muzyki z lat 60, 70 i 80. Skryty fan Elvisa i Sergio Leone.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.