Informacja organizatora:

Wywiad z Adrianem Zielińskim, zawodnikiem Arrachion MMA Olsztyn.

PF – Twoim rywalem będzie Mateusz Gamrot trenujący w klubie Ankos Zapasy Poznań, w jaki sposób będziesz chcial zapobiec świetnemu poziomowi zapasów swojego rywala?

Całe szczęście MMA to nie same zapasy, zobaczymy jak to bedzie, mam plan na walkę, ale na razie nie chcę mówić. Zobaczymy po walce czy uda się go zrealizować.

PF – Myślałeś już o tej walce, jak może się ona potoczyć?

Nie myślę o tym, żadna walka nie przebiegała tak jak układałem sobie to w głowie, ciężko przewidzieć jak to się może potoczyć. Trzeba wyjść i zawalczyć, dać z siebie wszystko.

PF – Miałeś okazję dwukrotnie bić się w Irlandii, jak możesz porównać poziom gal organizowanych na Wyspach do tych rodzimych?

W sumie to nie zauważyłem różnicy w poziomie organizacyjnym, wszystko wygląda podobnie. Jest tak może dlatego, że gale Celtic Gladiator organizuje Polak, czułem sie się tam jak w Polsce, na widowni prawie sami Polacy. Gdyby nie długa podróż i lot samolotem to nie odczuł bym, że to gala za granicą.

PF – Trenujesz wspólnie z Mamedem Khalidovem, czy podpatrujesz to jak on zachowuje się w niektórych sytuacjach i później próbujesz to samemu powtórzyć?

Tak, staram się go podpatrywać, wykorzystywać jego rady i wskazówki. W miarę możliwości staram się też z nim trenować, ale często to są bolesne lekcje, ale można dużo od niego się nauczyć. Dla Mnie to wielki zaszczyt, że mogę trenować codziennie z najlepszym zawodnikiem w Europie i korzystać z jego doświadczenia.

PF – Dla Ciebie będzie to debiut w oktagonie Pro Fight, dlaczego zdecydowałeś się przyjąć walkę dla tej organizacji?

Dostałem propozycje walki, na dużej i znanej gali, nie było nad czym się zastanawiać.

PF – Czy podczas przygotowań do tej walki wyjeżdżałeś z Olsztyna, czy całe przygotowania odbyłeś pod okiem Pawła Derlacza oraz Szymona Bońkowskiego?

Tak, cały okres przygotowań spędziłem w Olsztynie. Mam tu znakomitych sparingpartnerów, świetnych trenerów. Poza tym byli u Nas na treningach Anzor Aziev i Arbi Shamev, którzy pomagali Mi w przygotowaniach. Nie było potrzeby żadnych wyjazdów.

PF – Czego spodziewasz się po gali Pro Fight 7?

Spodziewam się dobrej walki i niezłego show.

PF – Czy z racji ostrych przepisów panujących w organizacji Pro Fight długo zastanawiałeś się nad przyjęciem propozycji walki?

W ogóle nie zastanawiałem się nad przyjęciem tej oferty. Cieszę się, że mogę zawalczyć na takiej dużej gali.

PF – Ostatnio Twoi koledzy z klubu wrócili ze USA, gdzie między innymi odwiedzili Roberta Burneikę, czy zauważyłeś u Nich wzrost siły?

Ciężko żeby po takiej ilości zjedzonych stejków samego od Roberta Burneiki nie nabrać więcej siły. Chłopaki teraz muszą uważać żeby przy zakładaniu dźwigni nie pourywać rąk i nóg innym hehehe. Jest siła nie ma lipy:)

rozmawiał: Adam Jarmoliński

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

4 KOMENTARZE

  1. Wydaje mi się, że nie ma On szans z Gamrotem i walka skończy się przed czasem.

  2. Uwaga !!! Mamed podpisał kontrakt z UFC !!!! Taki dzisiaj w nocy miałem sen przysięgam z ręką na sercu !!! Wiem że to chore, żeby śniły się takie rzeczy ale nic na to nie poradzę…może to sen proroczy…

  3. Też bym na Gamrota postawił ale mówienie,że Zieliński jest bez szans to gruba przesada. Adrian ma sporą przewagę jeśli chodzi o doświadczenie.
     

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.