Wynik medialności osiągnięty przez MMA w maju wyrównał rekord ustanowiony w grudniu 2016 roku, kiedy to KSW przygotowało galę z Circus of Pain. I tym razem blisko 7 tysięcy publikacji, w dużym stopniu było zasługą polskiej organizacji.

KSW i jej gala Colosseum, która odbyła się na PGE Narodowym i przyciągnęła na widownię rekordową liczbę widzów, była zdecydowanym liderem zainteresowania mediów. Marka, informacje o gali KSW 39 i jej zawodnikach pojawiły się w blisko 4,5 tysiącach publikacji, a dziennikarze wykazali największe zainteresowanie dwoma fighterami wagi ciężkiej – Marcinem Różalskim i Mariuszem Pudzianowskim, którzy pojawiali się w różnych materiałach ponad 2 tysiące razy.

UFC w maju osiągnęło wynik nieco ponad 1500 publikacji. Blisko 600 materiałów dotyczyło Joanny Jędrzejczyk i jej kolejnej obrany tytułu mistrzowskiego.  Występ Krzysztofa Jotki dał zawodnikowi nieco ponad 100 materiałów, a zarówno Marcin Held jak i Damian Stasiak nie przekroczyli tej liczby informacji.

Blisko 300 publikacji miała na swoim koncie w maju organizacja FEN, która przygotowała galę FEN 17 Baltic Storm. Natomiast PLMMA ze swoim wydarzeniem i kolejnym występem Szymona Kołeckiego osiągnęło wynik ponad 150 materiałów w mediach.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.