Wynik medialności osiągnięty przez MMA w maju wyrównał rekord ustanowiony w grudniu 2016 roku, kiedy to KSW przygotowało galę z Circus of Pain. I tym razem blisko 7 tysięcy publikacji, w dużym stopniu było zasługą polskiej organizacji.

KSW i jej gala Colosseum, która odbyła się na PGE Narodowym i przyciągnęła na widownię rekordową liczbę widzów, była zdecydowanym liderem zainteresowania mediów. Marka, informacje o gali KSW 39 i jej zawodnikach pojawiły się w blisko 4,5 tysiącach publikacji, a dziennikarze wykazali największe zainteresowanie dwoma fighterami wagi ciężkiej – Marcinem Różalskim i Mariuszem Pudzianowskim, którzy pojawiali się w różnych materiałach ponad 2 tysiące razy.

UFC w maju osiągnęło wynik nieco ponad 1500 publikacji. Blisko 600 materiałów dotyczyło Joanny Jędrzejczyk i jej kolejnej obrany tytułu mistrzowskiego.  Występ Krzysztofa Jotki dał zawodnikowi nieco ponad 100 materiałów, a zarówno Marcin Held jak i Damian Stasiak nie przekroczyli tej liczby informacji.

Blisko 300 publikacji miała na swoim koncie w maju organizacja FEN, która przygotowała galę FEN 17 Baltic Storm. Natomiast PLMMA ze swoim wydarzeniem i kolejnym występem Szymona Kołeckiego osiągnęło wynik ponad 150 materiałów w mediach.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

 

4 KOMENTARZE

  1. Daloby sie zrobic porownanie z boksem ? Ciekaw jestem czy ilosc publikacji w prasie i wzmianek w TV jest duzo wieksza (jesli w ogole) ?

  2. Daloby sie zrobic porownanie z boksem ? Ciekaw jestem czy ilosc publikacji w prasie i wzmianek w TV jest duzo wieksza (jesli w ogole) ?

    Z różnych względów, głównie technicznych może być to bardzo trudne. Lepszym i precyzyjniejszym rozwiązaniem byłoby pokazanie jakiegoś konkretnego wydarzenia np. PBN 7 z Adamkiem. Pomyślę nad tym. Może uda się coś opracować.

  3. Teraz widać gdzie jest UFC w Polsce 1500 publikacji z 7 tyśkami KSW. Z drugiej strony UFC praktycznie się nie promuje w Polsce, zobaczymy jak będzie przed październikową galą.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.