Wykres 1. Porównanie liczby publikacji na temat KSW i MMA Attack na trzy tygodnie przed i tydzień po galach: KSW 22 i MMA Attack 3 – prasa, internet, radio, telewizja.
Wykres 1. Porównanie liczby publikacji na temat KSW i MMA Attack na trzy tygodnie przed i tydzień po galach: KSW 22 i MMA Attack 3 – prasa, internet, radio, telewizja.

Funkcjonujące od lat na rynku mieszanych sztuk walki KSW zdecydowanie pokonało, pod względem liczby informacji w mediach, powracające MMA Attack. Bez walki dziwaków, z mniejszą liczbą zawodników, KSW w ciągu trzech tygodni przed i w tygodniu po dwudziestej drugiej gali pojawiło się w blisko dziewięciuset publikacjach. W analogicznym okresie MMA Attack 3 osiągnęło wynik bliski pięciuset publikacji.

KSW ze swoją marką trafiło do większej liczby źródeł internetowych, tytułów prasowych i częściej pojawiało się w radiu i telewizji. Pokazało też, że bez swoich dwóch medialnych lokomotyw, jakimi niewątpliwie są Mamed Khalidov i Mariusz Pudzianowski, można dobrze wypromować galę. Oczywiście powrót na ring Pawła Nastuli okazał się strzałem w dziesiątkę i widać, że debiut w KSW dobrze przysłużył się promocji dwudziestej drugiej odsłony KSW. Jeśli faktycznie kolejna walka będzie walką o pas, w dodatku zostanie stoczona z Karolem Bedorfem, wynik może być równie dobry albo jeszcze lepszy. Widać, że zagraniczne nazwiska (w większości zupełnie w Polsce nieznane) nie są magnesem na dziennikarzy. Zazwyczaj zagraniczni zawodnicy osiągają znacznie gorsze wyniki w mediach, jadąc niejako na plecach swoich polskich przeciwników. Zatem zestawienie dwóch Polaków w walce o pas królewskiej kategorii wagowej zapewne okaże się bardzo dobre dla promocji tej walki.

Wykres 2. Porównanie liczby publikacji na temat poszczególnych zawodników występujących na galach: MMA Attack 3 i KSW 22, na trzy tygodnie przed i tydzień po wydarzeniach – prasa, internet, radio, telewizja.
Wykres 2. Porównanie liczby publikacji na temat poszczególnych zawodników występujących na galach: MMA Attack 3 i KSW 22, na trzy tygodnie przed i tydzień po wydarzeniach – prasa, internet, radio, telewizja.

MMA Attack dopiero rozpoczyna swoją medialną drogę. Przy wsparciu kanałów Polsatu i Wirtualnej Polski osiągnęło jednak bardzo dobry wynik. Robert Burneika z Dawidem Ozdobą, od strony promocyjnej, zrobili, co do nich należało, choć widać, że to Litwin bardziej brylował w mediach. Pytanie, czy bardziej promował siebie, czy samą galę, wymaga wnikliwszej analizy. Niestety sam przebieg walki, z medialnego punktu widzenia, dla MMA Attack okazał się strzałem w kolano. Pocieszające jest jednak pokaźne zainteresowanie mediów Damianem Grabowskim i Tomaszem Drwalem. Ich medialny wynik, zbliżony do tego, jaki osiągnął Jan Błachowicz na KSW 22, daje nadzieję na przyszłość i pokazuje, iż opierając promocję gali na tych dwóch zawodnikach, można pomyśleć o mniej kontrowersyjnych walkach dziwaków lub całkowitym od nich odejściu.

KSW to marka o ugruntowanej pozycji na rynku. Zbliżająca się gala z Mamedem i „Pudzianem” w rolach głównych zapewne pobije wszelkie medialne rekordy. Wyniki MMA Attack pokazują jednak, że w drugiej organizacji w Polsce tkwi potencjał i jeśli tylko zostanie dobrze wykorzystany, marka może osiągnąć sukces.

Jacek Łosak
press-service.com.pl

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

50 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 4. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 5. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 6. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 7. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 8. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 9. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 10. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 11. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 12. KSW zaś daje du**, bo mieli początkiem tygodnia zapowiedzieć przeciwnika dla Pudziana, a tu dalej echo.

 13. Ja już się przyzwyczaiłem, że KSW wali w chuja z podawaniem przeciwników…

 14. Eh Ci fani … Aslambek Saidov też nie ma przeciwnika i jakoś nikt o tym nie mówi . Jak chcecie znać przeciwnika od Mariusza, to musicie poszukać w kategorii ”gwiazdy Pride lub UFC ,bo podobno „będzie to solidny rywal ” Pozdrawiam ;D

 15. czekają na ostatnią chwile bo nie wiedzą jeszcze kto będzie w wystarczająco słabej formie na 8 czerwca crazy

 16. No Tomek masz racje , również nie nastawiam się na kogoś konkretnego …

 17. Szkoda że na razie KSW 23 w telewizji nie istnieje chociaż do gali tylko 3 tygodnie. Dla porównania Gołota-Saleta które było w PPV ostro promowane było chyba przez półtorej miesiąca. I efekt był zadowalający. Tymczasem Polsat zajmuje się pseudo mistrzowskim pojedynkiem Wawrzyka, Zimnochem i omawianiem zasad gry w piłkę ręczną. Wiadomo, że chodzi o trailer ale mimo kontuzji Irokeza mogli go puścić wcześniej i na spokojnie pracować nad nową wersją. Nie za bardzo rozumiem dlaczego tak zwlekają.

  A przypomnę że w dniu KSW 23 będzie leciał Sopot TOP Trendy na Polsacie a więc potężna konkurencja dla KSW, i nie tylko w tamtą sobotę 8 czerwca ale i w czasie na reklamy.

 18. Promocja KSW 23 ruszyła już w zeszłym tygodniu na polsacie sport news czyli 5 tygodni przed galą. Widocznie kontujza Irokeza i inne sprawy techniczne przyhamowały prmocję w tv.

 19. Dokładnie, nawet informacja o kontuzji Jewtuszki śmigała na pasku na Polsat Sport i PS News…

  O trailerach nie mówię bo lecą praktycznie codziennie po kilka razy.

 20. A wiadomo jaka walka będzie w zastępstwie za Jewtuszko, mógłby Kornik zadebiutować w piórkowej na KSW 23

 21. lukasz, to ciekawe bo zwiastun KSW 23 widziałem raz na Polsacie Sport Extra i było to chyba półtorej tygodnia temu, później nic. Może nie trafiałem.

  Akurat to że informacja o kontuzji Jewtuszki śmigała na pasku nie nazwałbym promocją. A jeśli nawet, to szumnie powiedziane.

  Prawdziwa promocja to ta na Polsacie, a wszczeólności w Wydarzeniach i Sporcie. Rozumiem, że zaczną kiedy poznamy przeciwnika Pudziana – pytanie tylko czy to nie będzie aby za późno jak na galę w PPV.

 22. Jesli chodzi o MMAAttack tozdecydowanie brakowalo spotow na Polsat Sport

 23. Zapewne promocja ruszy po walce Wawrzyka i niedługo zaczną puszczać starsze gale KSW i walki z udziałem zawodników z rozpiski KSW 23.

  Ktoś się orientuje jak będzie z PPV, będzie dostępne w kablówkach czy tylko w Cyfrowym Polsacie?

 24. Odnosze wrażenie że dysproporcja miedzy KSW a MMAA jest duzo wieksza niz ta w zaprezentowanych danych i wykresach.

 25. Trudno żeby coś co istnieje prawie 10 lat było mniej rozpoznawalne od tego co istnieje 2 lata…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.