Największą atrakcją profesjonalnych Gal są przede wszystkim walki zawodników wagi ciężkiej, ponieważ każdy cios trafiony „ w punkt” może zakończyć walkę efektownym KO.

Podczas XFS 2 zaplanowane są dwa takie pojedynki. Bardzo interesująco zapowiada się Walka Wieczoru w formule MMA pomiędzy Przemysławem Biskupem a Łukaszem Zalewskim. Obaj zawodnicy ważą po 105 kg, obaj mają ten sam rekord walk MMA 5-1-0 i obaj są „głodni sukcesów” na ringach MMA. Przemysław Biskup jest zawodnikiem bardziej doświadczonym, osiąga wiele sukcesów na zawodach Brazylijskiego Jiu-Jitsu zarówno w kraju jak i za granicą, jednak miał ponad półtoraroczną przerwę w startach w MMA. Łukasz Zalewski to „młody wilk” polskiej sceny MMA, dobrze walczący w parterze, bardzo silny fizycznie i żądny zwycięstw. Zarówno Biskup jak i Zalewski zdecydowanie twierdzą, że nie odpuszczą i walka o zwycięstwo będzie bardzo zacięta.

Drugim pojedynkiem w „ciężkiej wadze” podczas XFS 2 , który także będzie Walką Wieczoru jest starcie   w formule K-1 rules w kategorii powyżej 91 kg, a   rękawice skrzyżują w nim   Piotr Sawa i Michał Olaś. Ten pierwszy jest Mistrzem Świata w Kickboxingu i Zdobywcą Pucharu Europy K-1 rules Federacji ISKA, bardzo doświadczony i   dobrze wyszkolony zawodnik. Michał Olaś natomiast jest bardzo młodym dwudziesto letnim zawodnikiem, który mimo młodego wieku osiągnął już wiele na ringach K-1 i MuayThai- jest Mistrzem Polski i Zdobywcą Pucharu Polski MuayThai Federacji IFMA   i Zawodowym Mistrzem Polski K-1 rules PZKB. W opinii wielu trenerów to jeden z największych młodych talentów na polskiej scenie sportów walki. Czy zwycięży młodość czy doświadczenie o tym przekonają się kibice zgromadzeni w sobotni wieczór 7 lutego podczas XFS 2.

http://www.ekstrawalki.pl

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.