wiencek po mmatrophy
Michał Wiencek i Mohammed Abdallah po zakończonym boju

Wyjazd Polaków do szwedzkiego Malmo okazał niezbyt udany. Tylko jeden z naszych reprezentantów przywiezie bowiem ze Skandynawii zwycięstwo. Rywala na MMA Trophy 4: Summer Break pokonał jedynie Kamil Selwa (MMA 6-4). Zarówno Michał Wiencek (MMA 4-2), jak i Jakub Holub (MMA 0-1) musieli uznać wyższość lokalnych przeciwników, choć nie poddali się łatwo. 

W walce wieczoru sobotniej gali do oktagonu weszli dwaj koguci: Emil Hartsner (5-2) oraz reprezentant Spartakusa Rzeszów, Kamil Selwa. Już w pierwszych sekundach pojedynku Polak posłał rywala na deski prostym. Selwa doskoczył do Hartsnera, a ten – wciąż zamroczony – szukał sposobów na założenie naszemu rodakowi poddania. Udało mu się nawet zapiąć szczelny trójkąt nogami, ale rzeszowianin uciekł z pułapki. Później zawodnicy wymienili się ciosami w stójce, aż starcie znów wylądowało w parterze, gdzie Selwa próbował skrętówki. Druga runda zaczęła się od mocnych niskich kopnięć Szweda, ale to wysokie kopnięcie Polaka zakończyło walkę.

Mniej szczęścia miał Michał Wiencek, choć jego starcie było jeszcze bardziej emocjonujące. Naprzeciw Polaka stanął dużo mniejszy Mohammed Abdallah (MMA 5-1). Pojedynek rozpoczął się od klinczu, w którym po chwili reprezentant Berserkers Bielsko-Biała zmieścił kolano na głowę Szweda. Ten cios zamroczył rywala, lecz ten szybko powrócił do walki i sam odpowiedział kolanami i uderzeniami. W kolejnej pięciominutówce znów lepiej wystartował Wiencek, który błyskawicznie posłał Abdallaha na deski. Niemniej lokalny zawodnik znów prędko doszedł do siebie i ponownie ruszył do ataku. W ostatniej odsłonie zakrwawiony Szwed dalej kontynuował dobrą pracę w stójce i trafił Polaka kilkoma mocnymi ciosami, które pozwoliły mu na przeniesienie walki do parteru. Tam reprezentant Malmo Muay Thai zdołał zaatakować szyję mieszkańca Bielska-Białej duszeniem d’arc i zakończył w ten sposób pojedynek.

Najkrócej trwała potyczka ostatniego z naszych reprezentantów. Debiutujący w zawodowym MMA, ciężki Jakub Holub podjął innego debiutanta Nicka Barnö (MMA 1-0). Po kilku wymianach w stójce, Duńczyk chciał przenieść starcie do parteru, jednak wpadł w gilotynę Polaka. Po chwili udało się Nickowi uciec z techniki, a następnie zdobyć dosiad. Wtedy rozpoczęła się kanonada ciosów ze strony „True Dane”, przed którą 30-latek z Bielska-Białej ratował się odklepaniem.

W innych zawodowych walkach na gali MMA Trophy 4: Summer w catch weight do 67 kg Mads Burnell (MMA 3-0) zwyciężył przez jednogłośną decyzję z Nasirem Aoubim (MMA 0-2), a średni Alexander Bergman (MMA 3-0) poddał Linusa Anderssona (MMA 0-1).

Wyniki gali MMA Trophy 4: Summer Break

Walka wieczoru:

61 kg: Kamil Selwa pok. Emila Hartsnera przez KO (wysokie kopnięcie), runda 2.

Główna karta:

77 kg: Mohammed Abdallah pok. Michała Wiencka przez poddanie (duszenie d’arce), runda 3.
120 kg: Nick Barnö pok. Jakuba Holuba przez poddanie (uderzenia), runda 1.
84 kg: Alexander Bergman pok. Linusa Anderssona przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1.
67 kg: Mads Burnell pok. Nasira Aoubiego przez jednogłośną decyzję.

Walki amatorskie:

82 kg: Nils Påhlman pok. Daniel Berström przez KO (uderzenia), 0:33, runda 2.
84 kg: Rostem Akman pok. Mohammada Aliego Saneia przez większościową decyzję.

Relacja za MMAViking.com i Facebook.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.