Przed nadwiślańską sceną MMA historyczne wydarzenie. Nie bójmy się tego słowa. Pierwszy Polski Konwent MMA ma szansę stać się inicjatywą ważną dla krajowego rynku sportów walki na tyle, by rokrocznie skupiać fanów oraz osoby czynnie tworzące polską scenę mieszanych sztuk walki. Po raz pierwszy każdy, absolutnie każdy, będzie miał okazję powąchać, a wręcz dotknąć MMA w całej rozciągłości. Jestem przekonany, że ogrom przygotowanych atrakcji sprawi, iż każdy prawdziwy fan MMA podczas tej imprezy będzie czuł się niczym w tytułowym uścisku Heraklesa od początku do końca absolutnie przytłoczony!

Przypomnę jednak najważniejsze informacje. Całe święto MMA składać się będzie z trzech części – Konwentu MMA, ceremonii rozdania nagród MMARocks, oraz oficjalnego after party. Pierwsza część startuje o godzinie 10:00 w hali Koło (ul. Obozowa 60) i potrwa aż do godziny 17:00. Ceremonia rozdania Heraklesów 2011 rusza o 20:00 w Hotelu Marriott. After Party odbędzie się w 1811 Club by Theatro (ul. foksal 18). Po więcej szczegółów odsyłam do konkretnych newsów które znajdziecie tutaj.

Dlaczego każdy fan MMA powinien w sobotę znaleźć się w Warszawie? W zasadzie na to pytanie odpowiedziałem już w pierwszym akapicie, jednak postaram się przybliżyć Wam szanowni czytelnicy co w praktyce oznaczać będzie owo „dotykanie MMA”.

„Myślę, że polskie MMA dojrzało już do tego, żeby raz w roku się spotkać i wspólnie coś zrobić. Zawodnicy zasługują na to, żeby odbierać ładne statuetki w eleganckiej scenerii, przed kamerami TV, w galowych strojach i tak dalej. Fani zasługują na to, aby raz w roku móc spotkać się ze wszystkimi czołowymi fighterami. W założeniu to ma być święto całej dyscypliny, ale głównie chodzi nam o ukłon w stronę fanów”- Paweł Kowalik.

I tak właśnie do dyspozycji fana będzie większość absolutnej czołówki polskiego MMA. Swoją obecność potwierdzili min. Mamed Chalidow, Artur Sowiński, Tomasz Drwal, Maciej Jewtuszko, Marcin Różalski, Antoni Chmielewski, Krzysztof Kułak, Robert Jocz, Aslambek Saidov, Rafał Moks, będą wracający z zagranicy Michał Materla i Marcin Held, będzie młody Anzor Anzhiev, będzie wielu, wielu innych świetnych fighterów. Każdy z nich z przyjemnością odpowie na pytania, podpisze się na koszulce, czy zrobi groźna minę do pamiątkowego zdjęcia. Możliwość spotkania tylu fighterów w jednym miejscu sama w sobie jest już fajną sprawą a tu będzie jedynie uzupełnieniem całości.

Bo na pierwszym planie będą pokazy, wykłady i gorące dyskusje. I tak przed samym tylko południem będziecie mieli okazje zobaczyć zapasy pod MMA (w wykonaniu Aquila Competition Team), pokazowy trening MMA (Copacabana Warszawa a później Robert Jocz, Silesian Cage Club  i Berserker’s Team), oraz pokaz technik kończących BJJ w wykonaniu Marcina Helda! W dalszej części odbędzie się pokaz technik bokserskich – oraz walka o mistrzostwo Warszawy w kat. 81 kg (Cymański vs. Perczyński), pokaz karate, oraz treningowa walka pomiędzy Michałem Materlą a Rafałem Moksem.

„Jeśli chodzi o zawodników, trenerów, organizatorów gal to chylę czoła. Byłem zdziwiony z jaką ochotą odpowiadali na zaproszenia. Niektórzy potrafili nawet zmodyfikować plany, by tylko przyjechać na Konwent i rozdanie nagród. Ci, których nie będzie, to osoby, które naprawdę nie mogą dojechać” – P. K.

Członkowie redakcji MMARocks poprowadzą dwie debaty.

Tomek „TJ” Marciniak podejmie temat kondycji i przyszłośći polskiego MMA – uczestnicy debaty to Piotr Szymanowski, Wojsław Rysiewski (MMARocks), Piotr Onami (Eurosport), i Jacek Sarna (MMA TV), natomiast Wojsław „Venom” Rysiewski wraz z Tomaszem Bronderem (sędzia główny KSW), Grzegorzem Skibniewskim (sędzia główny MMA Attack), oraz Krzysztofem Kułakiem (zawodnik i sędzia ringowy) postara się zgłębić temat sędziowania i punktacji w MMA.

Jeden z najlepszych specjalistów od przygotowania fizycznego – Michał Garnys poprowadzi dwa wykłady – na temat suplementacji, oraz roli treningu o charakterze tlenowym w MMA, natomiast właściciele największej w Polsce organizacji mixed martial arts (KSW) – Maciej Kawulski i Martin Lewandowski wezmą udział w sesji pytań i odpowiedzi, podczas której będzie można dowiedzieć się min. jak wygląda MMA z tej drugiej – niewidocznej dla fana – strony kurtyny.

Całości dopełnią stoiska KSW, MMA Attack, oraz firm odzieżowych (Pitbull West Coast, Stoprocent) gdzie wszyscy zainteresowani będą mogli kupić gadżety, ubrania i pamiątki związane tak z MMA jak i samym Konwentem.

„Za to najbardziej zawiodłem się na konkurencyjnych portalach. Niektórzy wciąż mają kompleks MMARocks i chyba starają się udawać, że nie istniejemy. Każdy mógł przyjść na Konwent jako akredytowany dziennikarz i zrobić więcej materiałów niż w przeciągu kilku następnych miesięcy, ale to już nie nasz problem. Przynajmniej nie ma roboty przy wydawaniu akredytacji prasowych” – P. K.

Podczas ceremonii w hotelu Marriott rozdamy nagrody MMARocks – Heraklesy 2011. Zwycięzcy siedmiu kategorii (zawodnik roku, nokaut roku, poddanie roku, walka roku, gala roku, odkrycie roku, klub roku) wyłonieni zostali poprzez wewnętrzne głosowanie redakcji MMARocks.pl, jedna kategoria (zawodnik roku publiczności) powierzona została w ręce fanów – głosowanie. Dodatkowo ceremonie uświetni pierwsza edycja rodzimego odpowiednika Hall of Fame – gdzie corocznie wyróżniany będzie jeden zawodnik, który przynosi/przynosił chlubę polskiemu MMA!

„Już kilka razy podkreślałem, że Konwent jest dedykowany fanom. Z kolei rozdanie Heraklesów MMARocks to już ukoronowanie zawodników, trenerów i organizatorów. Jedną statuetkę oddaliśmy fanom, by mogli dorzucić swoją cegiełkę także na tej imprezie. Przy okazji zobaczymy, czy redakcja MMARocks wybierze innego fightera niż fani.” – P. K.

Warto także nadmienić, iż ceremonię rozdania nagród uświetnią swoją obecnością Jan Błachowicz, Borys Mańkowski i Damian Grabowski (którzy niestety nie będą mogli być z nami na konwencie). Imprezie patronują Antyradio i telewizja Orange Sport, która będzie miała swoje studio na Konwencie i dodatkowo będzie nagrywała ceremonię rozdania nagród.

Na koniec nie pozostaje mi nic innego jak jeszcze raz serdecznie zaprosić wszystkich czytelników, oraz sympatyków mieszanych sztuk walki na Pierwszy Polski Konwent MMA. Bądźcie tam z nami. My będziemy tam dla Was! Do zobaczenia w sobotę, bo podobnie jak cytowany w tekście Escobar:

„Mam nadzieję, że to początek czegoś wielkiego i kolejna edycja już za rok. Może bliżej stycznia, a nie ostatniego dnia marca… Jeśli impreza wypali, to widzimy się za rok.” P. K.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

38 KOMENTARZE

 1. No i piknie! Mi się kompan do towarzystwa na konwencie wysypał ale już szukam zastępstwa, zapowiada się świetnie tylko czemu to rozdanie nagród takie elitarne.

 2. Rozadanie nagród elitarne, bo sport elitarny 🙂 a tak serio to trzeba nwiązywac do najlepszych gal typu sportowiec roku, bądź nagrody Piłki Nożnej

 3. Jest sznasa że na konwencie będzie Juras? daleko nie ma i widze że Copa będzie prowadzila pokazowy trening 🙂

 4. Rozdanie nagród jest elitarne, bo zawodnicy zasługują na to, by doceniać ich w odpowiedni sposób.

  Oczywiście, że będzie Juras. To taka oczywistość, że aż o tym nie informowaliśmy 😉

 5. Do Polskiej galerii Hall of Fame jako pierwszego mianowalbym chyba Pawla Nastule 😉

 6. Trzeba jeszcze poczekać jakiś czas z tworzeniem polskiej HOF. Jeżeli już miałabyć polska to może trzeb sie pokusić o jakąś polską nazwę, cos na kształt "galeria sław" czy coś w ten deseń.

 7. Te zapasy i techniki parterowe to będzie można tylko zobaczyć z bliska czy będzie można przećwiczyć z zawodnikami?

 8. Yagiel, mój ziomek odpadł i idę sam także możeme się jakoś zgadać 😉

 9. Mam takie pytanie. Czy każdy będzie mógł wziąć udział w treningach? Nie wiem czy brać właśnie rękawice i strój

 10. Mam pytanie czy treningi na konwencie beda tylko w formie pokazowej ? czy tak jak wczesniej pisaliscie, mozna brac ze soba sprzet i potrenowac ?

   

  edit: kolega wyzej uprzedzil 😉

 11. Mam nadzieję ze nie zakończy się tylko jenorazowym przedsięwzięciem a  roku na rok będzie coraz większym i rozwijającym się wydarzeniem na krajowej scenie MMA 

 12. Brawo panowie za organizowanie tego. Polskie  Hall of Fame  🙂 NIe mogę się doczekać.

 13. co do Hall of Fame, moze nazwa jakas polska? Galeria Sław Mmarocks? i oczywisctą oczywistoscia (jak ktos juz wyzej pisał) jest iż pierwsza osobą ktora powinna się tam znalesc jest Paweł Nastula

 14. Hmm… Mam mieszane uczucia co do przyznawania nagrody dla najlepszej gali…

  Skoro mamy jedną dużą organizację w Polsce – to jaki jest sens?

  No chyba że tak bardzo chcecie dowartościować panów K&L…

 15. Można powiedzieć, że są 2 duże, po za tym niekoniecznie w opinii wiekszosci Redaktorów gala KSW może być ta najlepszą. Osobiscie trzymam kciuki za MMAA.

 16. To ciekawe Hallack co piszesz bo niedawno twierdziłeś że:

  "Bo jak na razie mmaa to jedyna duża gala która oferuje to czego chcą fani". 

 17. W tym roku treningi tylko w formie pokazowej. Za rok postaramy się zrobić też coś dla bardziej aktywnych.

 18. defthomas – tak twierdziłem – i tak myślę…
  Co nie zmienia faktu że z góry wiadomo do kogo poleci ta statuetka..

  ba.. w momencie kiedy się pojawił pomysł na tą kategorię już było wiadomo.

 19. OK podsumujmy 

  Konwent zaczyna się o 10:00 i trwa do 17:00 ale cos tam wyczytałem że drzwi stoją otworem już o 9:00 w hali Koło (ul. Obozowa 60)

  Następnie o godzinie 20:00 odbywa sie ceremonia wręczenia herkalesów w Hotelu Marriott, obowiązuje strój wizytowy czyli garniak 

  Na zakończnie czeka nas after party rozpoczynające się o 22:00 w klubie 1811 club by Theatro przy ulicy Foksal 18. 

  ceny to 20zł za konwent 10zł anter party żeby udać się na ceremonię konieczny jest pakiet dla VIP'a który kosztuje 55zł i jest tylko 50 sztuk. Jak coś zle napisałem to poprawcie, jeszcze mam pytanie do organizatorów czy to after party to impreza otwarta czy zamknięta? 

 20. Następnie o godzinie 20:00 odbywa sie ceremonia wręczenia herkalesów w Hotelu Marriott, obowiązuje strój wizytowy czyli garniak

  Strój wieczorowy, czyli frak.

 21. mixed martial arts (KSW)

  No to już przesada… To ogłoszenie na mmarocks, nie wp , tu ludzie rozróżniają MMA od KSW 😀

 22. Hallack skoro z góry wiesz do kogo pójdzie statuetka to wyślij nam pod koniec roku wygranych za 2012, na redakcyjnego mejla, oszczędzimy trochę czasu na żmudne głosowanie i spożytkujemy go lepiej, np. z Martinem i Maciejem przy drinku, dzieląc między siebie polski rynek MMA.

 23. np. z Martinem i Maciejem przy drinku, dzieląc między siebie polski rynek MMA.

  Chciałeś chyba powiedzieć z Martinem i Yoshim przy drinku, ….
   

 24. To to jeszcze nie podzielone? A, zapomniałem, ruchoporu.pl ma się dobrze.

 25. Traktowanie MMA i KSW jako oddzielnych sportów albo federacji to jest już gruba przesada…to tak jakby napisać, że Ronaldo może i jest dobry w piłce nożnej ale w Lidze Mistrzów nie dałby sobie rady;]

 26. „oszczędzimy trochę czasu na żmudne głosowanie i spożytkujemy go lepiej, np. z Martinem i Maciejem przy drinku, dzieląc między siebie polski rynek MMA”

  poczekamy zobaczymy… koncepcja ciekawa…

 27. jak tak sie przygladam codzien malo co sie odzywajac, to Panowie calkiem mega wielka dobra robote robicie 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.