Informacja prasowa

USWM powraca z drugim w tym roku wydarzeniem. Już 11 listopada w Michałowie, Podlaska organizacja postara się powtórzyć sukces lipcowej gali w Grajewie. Lech Gorczak, pełniący funkcję promotora organizacji, zaplanował 12 pojedynków w aż 4 różnych różnych formułach walki. Daniem głównym wydarzenia z numerem 33 będzie starcie dwóch zawodników królewskiej kategorii wagowej. Były zawodnik największej polskiej organizacji walk na gołe pięści Karol Żołowski (MMA 4-1) zmierzy się z popularnym „Taxi Złotówą” – Szymonem Wrześniem (MMA 4-7).

W walce wieczoru dojdzie do starcia dwóch zawodników obdarzonych piekielnie mocnym uderzeniem. Karol Żołowski ma na swoim koncie 5 pojedynków w formule MMA. Ponadto, „Ziółek” miał okazję toczyć krwawe boje pod banderą organizacji GROMDA, gdzie legitymuje się rekordem 1 zwycięstwa i 1 porażki. Po czterech ekspresowo odniesionych victoriach w ostatnim pojedynku dopisał on do swojego konta pierwszą porażkę na zawodowstwie. Ów pojedynek miał miejsce na wydarzeniu FEN 41, a zawodnikiem któremu udało się zabrać 0 z rekordu Żołowskiego był Paweł Biernat. Mimo niewielkiego doświadczenia 33-latek ma w swoim rekordzie kilka naprawdę cennych skalpów. Jednym z nich jest utalentowany Patryk Dubiela, który musiał uznać wyższość bohatera walki wieczoru najbliższej gali USWM, przegrywając przez nokaut w drugiej rundzie pojedynku. Na co dzień szlifuje on swoje umiejętności w filii Berserker’s Team Suwałki.

Plany powrotu na ścieżkę zwycięstw postara mu się pokrzyżować najpopularniejszy taksówkarz w Polsce, Szymon Wrzesień. Niegdyś zmagał się on z otyłością, z której wyjść pomogły mu w znacznym stopniu sporty walki. Swoją przygodę rozpoczynał prezentując się szerszej publiczności na wydarzeniach freakowych organizacji Fame MMA oraz MMA-VIP. W ubiegłym roku począł toczyć pojedynki w czysto sportowych organizacjach MMA, udanie debiutując na gali Silesian MMA 5. „Taxi Złotówa” jak dotąd miał okazję występować dla takich organizacji jak Strife czy Amber Fight MMA jednak znaczna większość jego występów zakończyła się porażkami. Przyszedł czas na zaprezentowanie się fanom organizacji USWM i podjęcie próby pokonania murowanego faworyta publiczności.

Oprócz wspomnianej dwójki podczas gali USWM 33 zobaczymy również innych znanych z polskich oraz europejskich klatek zawodników. Jednym z głównych punktów wydarzenia będzie starcie o pas mistrzowski USWM International w Grapplingu, o który zawalczą Jakub Bońkowski oraz Damian Zorczykowski. Do klatki powróci również weteran polskiej sceny, oraz były mistrz organizacji KSW Krzysztof Kułak. „Model” podejmie Miłosza Staśkiewicza w pojedynku na zasadach grapplingu. Ponadto kibice zgromadzeni w Michałowie będą mogli obserwować poczynania robiącego furorę w Holandii Piotra Kalenika czy utalentowanego amatora Borysa Rudzia.

Bilety do nabycia w poniższych punktach. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi redakcja Sporty-Walki.org za pośrednictwem oficjalnego kanału w serwisie YouTube.

Punkty sprzedaży biletów:
Białystok – Copy Center ul. Warszawska 59. Białystok – Sklep Sportowy Wojownik ul. Św.
Rocha 13 A/15 lok. 1.
Michałowo – Restauracja Michałowo ul. Białostocka 20
Lub Blik 602439055.

Ceny biletów:
Trybuny: 40 PLN, 50 PLN
Parkiet: 50 PLN
Parkiet VIP: 80 PLN (pierwszy rząd)

USWM 33 PODLASIE MICHAŁOWO 2023
Miejsce: Hala sportowa SP ul. Sienkiewicza 21a
Data: 11.11.2023
Godzina: 18.30

Karta walk:

68 kg: Mikołaj Kowalewski vs Mikita Lahadziuk – amatorskie MMA
63 kg: Mateusz Romanowski vs Borys Rudź – amatorskie MMA
79,4 kg: Krzysztof Truchel vs Krystian Jeka – boks olimpijski
77 kg: Kamil Koperski vs TBA – K-1
49 kg: Edyta Wójcik vs Kinga Szylak – MMA semi pro
66 kg: Krystian Jakowicz vs Ibrahim Dalaev – MMA semi pro
77 kg: Tomasz Brotoń vs Dominik Gręda – MMA semi pro
80 kg: Krzysztof Kułak vs Miłosz Staśkiewicz – grappling
66 kg: Krystian Głażewski vs Modestas Narbutas
93 kg: Piotr Kalenik vs Krzysztof Pietraszek
77 kg: Jakub Bońkowski vs Damian Zorczykowski – o pas USWM w grapplingu

Walka wieczoru:

93 kg: Karol Żołowski vs Szymon Wrzesień

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.