Szymuszowski

(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Poznaliśmy dwa pierwsze zawodowe zestawienia gali XCage 6 / PLMMA 38 zaplanowanej na 5 września w Toruniu. W pojedynku w kategorii półśredniej niepokonany w tym roku Kamil Szymuszowski (MMA 10-4, 8. w Rankingu PL) z Gracie Barra Łódź spotka się w klatce Tomaszem Romanowskim (MMA 4-3) z Berserkers Team Stargard Szczeciński, a inny podopieczny Marcina Rogowskiego z Łodzi Damian Szmigielski (MMA 4-0, 3. w Rankingu PL) skrzyżuje rękawice ze swoim niedoszłym rywalem z gali ICW MMA Piotrem Olszynką (MMA 3-1-1) z Silesian Cage Club Katowice.

Szymuszowski nie przegrał walki od czasu zejścia do limitu 77 kilogramów. 24-latek ze Zgierza pokonywał w tym roku kolejno Radosława Żaglewskiego, Daniela Skibińskiego i Ireneusza Ziółkowskiego. Dla niepokonanego od czterech występów Romanowskiego, będzie to powrót po rocznej przerwie w startach. W ubiegłym roku „Szczena” zanotował zwycięstwa m.in. nad Marcinem Menclem i na poprzedniej gali XCage nad Dawidem Drobiną.

22-letni Szmiegielski pojawi się w tym roku w klatce po raz trzeci. W lutym łodzianin zastopował, zastępującego kontuzjowanego Olszynkę, Olega Mykhayliva, a w kwietniu pokonał Mateusza Juszczaka na gali Slugfest w Witkowie. Podopieczny Tomasza Brondera po raz ostatni walczył w maju ubiegłego roku na XCage 5, gdzie po bardzo dobrym pojedynku wypunktował Ivana Gladkiego.

Aktualna karta walk XCage 6 / PLMMA 38.

2 KOMENTARZE

  1. Ta gala dosyć ciekawie się zapowiada. Ale ponoć miał wystąpić na niej jeszcze Fijałka – wiadomo co z występem Sztangi? 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.