Milewski

(Foto Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Sztab Damiana Milewskiego (MMA 2-1-1) wniósł protest w sprawie decyzji sędziów punktowych w pojedynku swojego zawodnika z Vitorem Nobregą (MMA 12-5-2) na piątkowej gali Fighters Arena 8 w Bełchatowie. Jak czytamy w uzasadnieniu, protest oparty jest na zdaniem trenerów Milewskiego niesłusznej punktacji w rundach drugiej i trzeciej, które powinny być ocenione na korzyść Polaka. Protest ma zostać rozpatrzony w przeciągu trzech dni. Poniżej pełny tekst oświadczenia (cyt. za Fanpage Fighters Areny).

Po przeanalizowaniu zapisów wideo, walki pomiędzy Damianem Milewskim i Vitorem Nobregą zarówno cały sztab szkoleniowy Damiana Milewskiego jak również rzesza kibiców MMA debatująca w internecie jednoznacznie wskazywała na zwycięstwo Damiana Milewskiego w całej walce.

W naszej ocenie, mimo iż Vitor Nobrega wygrał pierwszą rundę, w której skutecznie kontrolował przebieg walki w parterze, kolejne dwa starcia należy zaliczyć na korzyść Damiana Milewskiego i wskazać go jako zwycięzcę w całej walce. Druga runda została całkowicie zdominowana przez Damiana Milewskiego, który kontrolował w całości przebieg drugiego starcia, zadając mnóstwo kombinacji ciosów w stójce, jak również wywierał ciągłą presję na Vitorze Nobredze i skutecznie wybraniał sporadyczne ataki przeciwnika.

Trzecia runda w odczuciu naszym, kibiców i komentatorów również powinna zostać zaliczona na korzyść Damiana Milewskiego, którego przewaga, mimo iż nie tak widoczna jak w drugim starciu, była zauważalna. Damian Milewski wywierał ciągłą presję na swoim przeciwniku, zadawał większą ilość ciosów, stosował efektowne kombinacje, które skutecznie dochodziły do celu jak również skutecznie unikał ataków swojego przeciwnika. Należy również zauważyć, poza ciągłą aktywnością Damiana Milewskiego, sposób walki jego przeciwnika, który w drugiej i trzeciej rundzie przyjął postawę obronną wręcz pasywną i nie podejmował żadnych zarówno efektownych jak i efektywnych ataków.

Mając na uwadze powyższe, należy jednoznacznie stwierdzić, iż decyzja sędziowska jest krzywdząca dla Damiana Milewskiego, który na przestrzeni całej walki wykazał się większą aktywnością, skutecznością w zadawaniu ciosów oraz znacznie większą dominacją nad swoim przeciwnikiem. Z tych względów wnosimy jak w petitum.

Tomasz Drwal – Szkoła Walki Drwala

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

50 KOMENTARZE

 1. ma ktos link do  tej walki ? Jak ogladalem na zywo to 3 runde bardziej dla Nobregi bym dal

 2. hmmmmmmmm remis wydwal mi sie sprawiedliwy, jakos nie widze argumntow w tej petycji przemawiajacych za zmiana decyzji bo odczucia sztabutu zawodnika czy komentarze w Internecie na pewno nie sa podstawa do takiej zmiany.

 3. jak na moje oko
  1 runda 10 – 9 dla Nobregi
  2 runda 10 – 9 Milewski
  3 runda remis lub 10-9 Milewski

  i chyba właśnie o tą trzecią rundę się rozchodzi

 4. Osobiście nie jestem zwolennikiem zmiany werdyktów sędziowskich na kilka tygodni po gali.

 5. Według mnie może i Milewski szedł do przodu, ale w tej rundzie to Nobrega zadawał więcej uderzeń i częściej trafiał, w oczy rzuciła się też kondycja Damiana, który nie był w stanie nic robić w tej rundzie, nawet nie unikał uderzeń Nobregi.

 6. Damian może i więcej wiatru robił, ale mam wrażenie, że Nobrega trafiał bardziej czysto. Jednak nie widziałem walki drugi raz, po pierwszym obejrzeniu remis był raczej decyzją bez kontrowersji. Zobaczymy co na to FA.

 7. Starcie dość wyrownane i mogło pójść w każdą ze stron – remis wydaje się najwlaściwszym i najbardziej sprawiedliwym rezultatem.

  Nie można z każdym razem gdy walka jest wyrównana podważac punktacji sędziowskiej i żądać zmiany rezultatu – nie dajmy się zwariować.

  Jeżeli Miewski uważa się za lepszego zawodnika to niech udwowodni to w walce a nie protestach – niech Szkoła Drwala lobbuje za rewanżem.

 8. Guma, wiem, że była w piątek, bo ją oglądałem, ale przeczytaj uważnie, iż pracę sędziów nad weryfikacją będą trwały kilka dni. Naniesienie zmiany wyniku na sherdogu to kolejne kilka dni i tak dalej, i tak dalej…

 9. W USA protestu by mu nie uznali. Zresztą mamy co gale UFC przykłady podobnych decyzji o ile nie gorszych. Nie mniej ja widziałem w walce wygraną Milewskiego.

 10. @Pyrrus89 no jeśli się zmienia werdykt to chyba tylko po gali, a nie przed. Abstrachując czy to dobry czy zły ruch, chyba nastąpił szybko 🙂

 11. Mnie się osobiście wydaje, że to Damian wygrał minimalnie walkę. Staram się podchodzić obiektywnie.

 12. Takie protesty są bezzasadne. „Po przeanalizowaniu zapisów wideo” – po co zatem sędziowie na gali? Oceniajmy zapis wideo po trzech dniach od gali i głosem większości będziemy przyznawać zwycięstwo.

 13. @Tomasz

  Ale czy te zwycięstwo było na tyle przekonujace, że są podwaliny pod prostest i zmianę decyzji?

  Czy jednak walka była na tyle wyrownana, że remis też mozna zaakceptować?

 14. Jakub, skoro regulamin organizacji na to pozwala, to protesty są jak najbardziej zasadne. Punktowałem walkę 29-28 dla Milewskiego, ale remis raczej nie krzywdzi nikogo. Damian był aktywniejszy w trzeciej rundzie, czasem nadziewał się na kontry, ale to on narzucał tempo walki, poza tym skutecznie wybronił próbę obalenia – jeśli w ogóle to ma jakiś wpływ na ocenę walki.

  http://www.zlokcia.blogspot.com

 15. Hemiku, w ogóle nie jestem zwolennikiem zmian werdyktów, nawet tych "przed galowych". 😉

 16. Trzecia runda remisowa i nie ma co do tego watpliwosci. Moze i byl aktywniejszy, ale jesli by policzyc celne ciosy, to Nobrega czesciej trafial czysto. Jesli zmienia ten werdykt, to bedzie smieszne. Remis jest jak najbardziej zasluzony dla obu stron

 17. Jeśli regulamin FA pozwala na składanie protestu kiedy sędziowie nie popełnili błędów proceduralnych, kiedy nie było sytuacji niejasnych czy (w momencie walki) nieznanych to jest to regulamin do poprawki. Na takiej podstawie można podważyć wszystko, a sędziowie pracujący na gali nie mają żadnego autorytetu.

 18. Jakub, to pisz, że taki zapis w regulaminie jest niezsadany, a nie, że protest 😉

 19. Bez sensu ten protest. Muszą za tym stać pieniądze, inaczej nikt by się o to nie kłócił.

 20. Nie Milewski wygrał, tylko był remis. Słuszny remis. Niech tak zostanie. Jakoś po walce nie było widać wielkich pretensji, więc pewni pomysł sztabu. Po co takie zamieszanie robić. Nawet jeśli była przewaga po jego stronie, to nie na tyle widoczna żeby protestować. Są przecież walki w ostatnim czasie, gdzie protesty były by bardziej podstawne a ich nie ma. Walka raz jeszcze i po problemie.

 21. Podczas oglądania walki na żywo, też dawałem wygraną Damianowi. A czy tak wypada czy nie wypada to niech Panowie Redaktorzy w SSS opowiedzą 🙂

 22. Redakcja to więcej osó niż Paweł i Wojek więc nawet jeżeli to głos może zabrać ktoś inny 😉

 23. Rozumiem taki protest, gdyby Damiana ewidentnie wyruchano i sędziowe orzekliby przegraną. A tak to niepotrzebny szum.

 24. Dla mnie protest bezzasadny. W czasie transmisji sam pisałem, że remis byłby najbardziej sprawiedliwy.

 25. Remis był jak najbardziej słuszny. Jakby się uważnie przyjrzeć ciosom Damiana w trzeicej rundzie to bardzo dużo z nich nie dochodziło do celu, Nobrega uderzał mniej, ale celniej. Na żywo punktowaliśmy tą walkę z kolegą i oboje daliśmy 29-29, więc nie uważam żeby ten wynik był w jakiś sposób krzywdzący. 

  Wobec takich protestów nie dziwie się, że w USA nie chcą przyznawać punktacji 10-10. Prostestować to mógł hmm, Larkin po walce z Carmontem, czy nawet Holloway po ostatnim UFC. Niech Damian zażąda rewanżu, skoro czuje się skrzywdzony, drugie ich starcie chętnie obejrzę. 

  W ogóle to sama idea tego jest bezsensowna. Sztab Damiana może myśleć że zwycięstwo jest dla niego, sztab Nobregi że dla Brazola. Powinni tego podanai nawet nie brać pod uwagę, bo wyjdzie smród jak to zaakceptują, albo chociaż zaczną rozpatrywać. . 

 26. Moim zdaniem wygrać powinien Milewski ale mam nadzieję, że ten protest rozważą jednak negatywnie. Inaczej niedługo po każdej w miarę wyrównanej walce kończonej punktami, zaraz zaczynałyby się protesty i odwołania.

 27. ja bym powiedział że protest kompletnie bezzasadny. 1 runda nobrega 2runda milewski 3runda remis i o tą rundę sie pewnie rozchodzi. 3 runde należy wg mnie rozpatrywać nie jako starcie milewski nobrega ale jako dwie filozofie walki milewski dużo uderzał był aktywniejszy ale co z tego skoro większość ciosów szła w powietrze albo na garde, nobrega uderzał z kontry rzadziej ale celniej (patrz rozbity nos milewskiego). remis jak najbardziej sprawiedliwy

 28. jakby z jakiegos powodu zaakceptowali te podanie, to wyjdzie maly smrodek, bo wlasciciel, zyczyl nobredze porazki Laughing

 29. Właściciel niczym w Nobrege nie przyjeb… więć protest nie będzie uznany.

 30. Nie powinno być żadnej zmiany werdyktu. według mnie runda 3 była minimalnie dla Damiana, ale przynajmniej widać tutaj, że sędziowie podchodzą do pracy profesjonalnie, bo ocenili walkę na remis kiedy można było dać wygraną Polakowi i myślę, że nie byłoby wtedy wielkich kontrowersji. Taka jest decyzja sędziów i tak ma zostać. Nike tutaj nie został skrzywdzony. Milewski nie zrobił w tej walce dużej przewagi aby teraz kłócić się o wynik.

 31. Dla mnie to jest chore by promować postawę Vitora z 2 czy 3 rundy. Ani na remis, ani tym bardziej dla niego. Może Damian wiele trafiał w gardę, może to nie do końca sportowe podejście, bo niektóre sporty walki potrafią pozanudzać typową publikę, ale jednak docenić kogoś kto bierze walkę i ją faktycznie "daje" według mnie trzeba. Tym bardziej, że to Damian brał walkę na chwilę przed i z tak doświadczonym rywalem, a nie odwrotnie…

  Prędzej dadzą NC niż wygraną, choć już mnie nic nie zdziwi po tym co w życiu doświadczyłem w kwestii decyzji i ich obalania po gali.

 32. Też punktowałem zwycięstwo Milewskiego, ale było to zwycięstwo minimalne i żadnego wałka nie widzęw decyzji sędziów.

 33. @Born

  Jest taki pewien piórkowy i nazwisko ma jak sierżant z Zorra, który powinien się z Toba zgodzić

  Promowanie postawynijak się ma do punktowania. Jak lubię oglądać takich zawodników jak Damian, tak w parze z efektownością powinna iść celność. W drugiej rundzie też większość ciosów Damiana nie trafiało głowy Brazola, ale nikt nie zaprzeczy że runda była jego. Tutaj Nobrega również zadawał ciosy, i robił to celnie, co skłoniło sędziów do podyktowania remisu. 

 34. Mówisz o Leo Garcii? Cóż, tamtą walkę punktowałem dla Nama…To był jeden z większych wałków jakie widziałem, bo wręcz to wynikało z jakiejś ślepoty sędziów, a nie ich podejścia. Z resztą zadawanie tylu celnych ciosów chodząc do tyłu to już inna bajka + ciosy Leo nie trafiały w rywala wcale, przelatywały obok, ciosy Damiana trafiały…ale w gardę. Jednak niejedna ręka się łamała od przyjmowania czy zadawania ciosów w taką "gardę" w MMA, także przede wszystkim powinna się liczyć celna ofensywa, a nie skuteczne unikanie ciosów w samą głowę.

  Cios w ręce się nie liczy, bo to jakaś "garda" (choć garda w boksie to faktycznie może byćobroną, w MMA nie tak do końca), nawet gdy rywalowi połamiesz palce…a cios/kopnięcie na nogi już tak? Też dziwny paradoks jakby się zastanowić;-)

 35. Nieznacznie dałbym wygraną Milewskiego. Był zdecydowanie bardziej aktywny w ringu.

  Po obejrzeniu Lasoty „siedmiomilowe buty” mam uczulenie na pasywność w ringu.
  Tu jest MMA a nie szachy.

 36. 29-28 dla Polaka. Ale rzucić kogoś na seoi-nage w MMA to jest sztuka, Nobrega mega kot.

 37. Tak na żywo to też dawałem w tej walce remis. Milewski nie został tym wynikem jakoś tam oszukany, więc powinni zostać przy tym remisie.

 38. W szczenie Escobar i Tidzej nie zgadzaja sie ze zdaniem legendy UFC i punktuja czemu remis jest slusznym werdyktem

 39. Przed chwilą obejrzałem walkę, 1 runda dla Nobregi, 2 dla Milewskiego to oczywiste. 3 rundę można dać na remis lub dla Milewskiego. Ja sklanalbym się to drugiego rozwiązania, ale najchętniej dałbym 10-9,5 🙂

   

  Milewski po prostu był aktywniejszy i sprawiał wrażenie jakby bardziej chcial wygrać niż Nobrega, który inicjował bardzo mało akcji ofensywnych.

 40. Jak Jesiotr zmieni teraz wynik, po takich akcjach jak na FA8, Paweł będzie miał duże problemy z kontraktowaniem zawodników z zagranicy dla tej organizacji.

 41. No i wynik zmieniony – średnio mi sie to podoba i na zawsze bedzie to "zwyciestwo" wypominane Milewskiemu

 42. Kompromitująca decyzja – uważałem że remis był dobrym werdyktem. Zmiany powinny być tylko w przypadku błędu organizacyjnego itp …..

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.