Organizatorzy opublikowali pełną rozpiskę gali Runda 2, która odbędzie się 24 listopada w Białogardzie, można ją zobaczyć pod tym linkiem. Co ciekawe większość zawodowych walk odbędzie się dystansie 3 x 5 minut. Poniżej informacja prasowa o gali:

„RUNDA 2” już za tydzień

24 listopada 2012 roku po raz drugi w Białogardzie odbędzie się Gala Sportów Walki. Po wielkim sukcesie ubiegłorocznej Gali organizatorzy zapowiadają na „RUNDZIE 2” jeszcze bardziej ciekawe pojedynki oraz świetne sportowe emocje. Zatem fani sportów walki, którzy postanowią uczestniczyć w tej imprezie powinni być zachwyceni.

W Białogardzie sporty walki od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest to z pewnością zasługą zapasów w stylu wolnym i lokalnego Atletycznego Klubu Sportowego. Na bazie białogardzkich zapasów zrodziło się kilka sportowych talentów, które swoją karierę z powodzeniem rozwijają właśnie w MMA. Wśród nich wymienić można Daniela Dowdę zawodnika najlepszej polskiej federacji KSW, Rafała Lewonia który ostatnio walczy w znanej rosyjskiej federacji M-1 Challenge czy Marcina Łazarza, który swoją najbliższą walkę stoczy 1 grudnia na gali angielskiej federacji BAMMA. O popularności mieszanych sztuk walki w Białogardzie może też świadczyć planowany występ aż czterech białogardzian 24 listopada na Gali Sportów Walki „RUNDA 2”. Początkowo miało być ich aż pięciu jednak z rozegrania pierwszej walki przed białogardzką publicznością z powodu kontuzji barku musiał wycofać się trenujący zapasy w AKS Białogard Mateusz Żyliński. Do grona białogardzian na „RUNDZIE 2” dołączył także Paweł Kamiński z Karlina oraz plejada polskich zawodników MMA.

W sobotę 24 listopada w hali sportowo – widowiskowej Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Grunwaldzkiej 46 zobaczymy 8 pojedynków w formule MMA. Dwa z nich rozegrane zostaną jako walki amatorskie. Zawodnicy w nich występujący będą toczyć walki na takich samych zasadach jak w pojedynkach zawodowych z tą różnicą, że wystąpią w kaskach ochronnych. W pierwszej amatorskiej walce w kategorii wagowej – 82 kg w ringu staną Adrian Dąbrowski reprezentujący Mighty Bulls Gdynia i białogardzianin Marek Woroncow trenujący w Ronin Gold Team Koszalin. Drugi amatorski pojedynek to starcie w kategorii – 66 kg pomiędzy Pawłem Kamińskim z KSW Róża Karlino i Jakubem Maszczakiem z AKS Grappling Białogard.

W pierwszej z zawodowych walk wystąpią zawodnicy w kategorii – 93 kg. W tej wadze zmierzą się Patryk Szczepaniak z Shooters Konin (rekord MMA 1wygrana – 2przegrane) i Bartosz Janik z Mighty Bulls Gdynia (3-2). Przypomnijmy, że Janik wystąpił już w Białogardzie na ubiegłorocznej „RUNDZIE 1” wygrywając swój pojedynek z czeczeńskim zawodnikiem Islamem Bokov. Następna walka to derby wielkopolski w kategorii piórkowej (-66kg). Do walki staną młody i utalentowany zawodnik Shooters Konin Krzysztof Klaczek (4-2) zajmujący obecnie 7 pozycję w rankingu portalu mmarocks.pl i debiutujący w tej kategorii ale doświadczony zawodnik Marcin „Samuraj” Kabat (5-2) z Linke Gold Team Piła. Kabat większość pojedynków w formule MMA stoczył w kategorii lekkiej – 70 kg, w której sklasyfikowano go obecnie na 12 pozycji. Starcie młodości z doświadczeniem może okazać się bardzo ciekawe. Smaczku tej walce dodaje fakt, że Kabat wygrał w tym roku z Ireneuszem Milą klubowym trenerem Krzysztofa Klaczka.

Następna walka gali organizowanej 24 listopada przez Białogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji to starcie w kategorii – 77 kg. Artur Bielecki (1-0) z Mighty Bulls Gdynia zmierzy się w nim z kolejnym białogardzianinem mieszkającym obecnie w Barcelonie Łukaszem Bochniarzem (2-1) z Absoluto Fight Team/Ronin Gold Team. Bochniarz po raz pierwszy wystąpi w Polsce i to przed rodzimą publicznością w Białogardzie. Po raz pierwszy w Białogardzie kibice zobaczą również zawodową walkę w formule MMA kobiet. W ringu stanie Mistrzyni Europy w K1 utytułowana zawodniczka Akademii Sarmatii Gdańsk Kamila Bałanda (rekord MMA 2-1) oraz młoda judoczka z Jasła Agnieszka Sobczyk (1-1).

Pierwsza z walk wieczoru „RUNDY 2” to pojedynek w bardzo rzadko rozgrywanej w naszym kraju kategorii wagowej koguciej -61kg. Obydwaj zawodnicy to ścisła czołówka polskiego MMA, dotychczas sklasyfikowani w kategorii piórkowej – 66kg. Naprzeciw siebie w ringu pojawią się Aleksander Georgas z Mighty Bulls Gdynia (5-1) i niepokonany dotąd na zawodowych ringach Marcin „BJ” Lasota (4-0) reprezentujący Gracie Barra Łódź. Wynik tego pojedynku z pewnością ustali najlepszego polskiego zawodnika kategorii koguciej. Dla obydwu może też stać się przepustką do rozpoczęcia międzynarodowej kariery w tej kategorii wagowej.

Drugą walką wieczoru i jednocześnie „daniem głównym” będzie pojedynek w kategorii -77kg do którego staną Paweł Hyżewicz (3-0) z Espadonu Bydgoszcz i białogardzianin Artur „ZYLI” Piotrowski (3-0) trenujący w Ronin Gold Team Koszalin. Pierwszy z nich to mistrz Bydgoszczy w mieszanych sportach walki. Piotrowski to doświadczony zawodnik brazylijskiego jujitsu, który świetnie bije się także stójce. Wydaje się więc, że walka zawodników z identycznymi rekordami w zawodowym MMA dostarczy kibicom „RUNDY 2” w Białogardzie sporych emocji.

Sędzim ringowym i zarazem gościem specjalnym Gali Sportów Walki „RUNDA” będzie Krzysztof Kułak zawodnik Federacji KSW, który już tydzień później 1 grudnia 2012 roku zmierzy się na warszawskim Torwarze podczas gali KSW 21 z Piotrem Strusem.

W piątek 23 listopada 2012 roku w hali sportowej Białogardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Moniuszki 49 w Białogardzie o godz. 1900 oficjalne ważenie zawodników przed Galą Sportów Walki „RUNDA 2”. Wstęp bezpłatny.

Bilety na galę dostępne są w przedsprzedaży w cenie: 25 zł normalny / 40 zł VIP. W dniu imprezy kosztować będą odpowiednio 35 zł normalny / 50 zł VIP. Kupić je można w Białogardzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w godz. 700-2300 i w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich przy ul. 1 Maja w Białogardzie w godz. 700-1700. Dla kibiców z poza Białogardu istnieje możliwość rezerwacji lub zakupu biletów. W tym celu należy skontaktować się z biurem BOSiR w dni powszednie godz. 700-1500 tel. 94 312 32 11.
(BOSiR)

KARTA WALK
GALA SPORTÓW WALKI „RUNDA 2”
HALA WIDOWISKOWO- SPORTOWA LICEUM OGÓLNOSZKSZTAŁCĄCEGO UL. GRUNWALDZKA 46 BIAŁOGARD GODZ. 1900

Walki wieczoru:
77 kg.: Paweł Hyżewicz (3-0) Espadon Bydgoszcz vs. Artur „Zyli” Piotrowski (3-0) Ronin Gold Team Koszalin
(walka na dystansie 3 x 5 minut)

61 kg.: Aleksander Georgas (5-1) vs. Marcin „BJ” Lasota (4-0) Gracie Barra Łódź
(walka na dystansie 3 x 5 minut)

Pozostałe walki:

65 kg.: Agnieszka Sobczyk UKS ASW Judo Jasło (1-1) vs. Kamila Bałanda (2-1) Akademia Sarmatia Gdańsk
(walka na dystansie 2 x 5 minut + ewentualna 3 minutowa dogrywka)

77 kg.: Artur Bielecki (1-0) Mighty Bulls Gdynia vs. Łukasz Bochniarz (2-1) Absoluto Fight Team/RGT Koszalin
(walka na dystansie 2 x 5 minut + ewentualna 3 minutowa dogrywka)

66 kg.: Krzysztof Klaczek (4-2) Shooters Konin vs. Marcin „Samuraj” Kabat (5-2) Linke Gold Team Piła
(walka na dystansie 3 x 5 minut)

93 kg.: Patryk Szczepaniak (1-2) Shooters Konin vs. Bartosz Janik (3-2) Mighty Bulls Gdynia
(walka na dystansie 3 x 5 minut)

Walki amatorskie:

66 kg.: Paweł Kamiński KSW Róża Karlino vs. Jakub Maszczak AKS Grappling Białogard
82 kg.: Adrian Dąbrowski Mighty Bulls Gdynia vs. Marek Woroncow Ronin Gold Team Koszalin
(walki na dystansie 2 x 5 minut + ewentualna 3 minutowa dogrywka)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.