Romanowski

(foto Piotr Pędziszewski/MMARocks.pl) Sebastian Romanowski (7-1, #2 PL) i Michał Andryszak (9-3, #10PL) 24 sierpnia wystąpią na gali Cage Warriors 58, która odbędzie się w Groznym. Rywalem zawodnika Berserker’s Team będzie Alex Enlund (7-2). Z kolei „Longer” zmierzy się z Ionem Cutelabą (4-0)

Sebastian Romanowski notuje passę pięciu kolejnych zwycięstw. Tylko w tym roku pokonał już Martina Foudę na gali IRFA 4 w Sztokholmie oraz przed własną publicznością odprawił przed czasem Węgra Zsolta Fenyesa. Wydaje się, że w stolicy Czeczenii czeka go jednak trudniejsze wyzwanie. Alex Enlund wraca do kategorii piórkowej po niezbyt udanej przygodzie ze zbijaniem do 61 kilogramów. Zawodnik Sixth Sense MMA z pewnością nie zapamięta zbyt dobrze występu na Cage Warriors 52, gdzie przegrał przez balachę w pierwszej rundzie z Martinem McDonoughiem. Dodatkowo stracił 25% pensji za przekroczenie limitu wagowego o niespełna 2 funty. Enlund to zawodnik, który lepiej czuje się w parterze. Aż sześć zwycięstw zanotował dzięki poddaniom, ale i obie jego przegrane walki kończyły się w parterze.

Rywalem reprezentanta Fighting Division Bydgoszcz będzie z kolei Mołdawianin Ion Cutelaba. Niepokonany zawodnik wszystkie cztery swoje pojedynki zakończył przed czasem, tylko raz wypuszczając rywala poza pierwszą rundę. Starcie z 19-latkiem będzie dla Andryszaka już szóstym tegorocznym występem. Po dwóch zwycięstwach nad nisko notowanymi rywalami, „Longer” wygrał z Dariuszem Zimolągiem, przegrał z Nikitą Petrovsem i wreszcie wygrał z Michałem Pukinem. Walka Andryszak – Cutelaba będzie pierwszym pojedynkiem wagi ciężkiej na kartach Cage Warriors w 2013 roku.

Jak na razie zapowiedziano także pojedynki Pavla Kuscha (13-4) z Chrisem Scottem (6-2) w wadze średniej, Liama Jamesa (7-5) z Akhadem Mamedovem (3-1) w dywizji piórkowej oraz niedawno ogłoszony pojedynek Jamesa Bruma (12-2) z Ruslanem Albitarovem (10-1) w limicie do 61 kilogramów.

15 KOMENTARZE

 1. Szkoda, że Włodarka jeszcze nie wkręcili. Dla mnie on jest naszym największym talentem w HW. Szkoda tylko, że jak na talent liczy sobie już dużo wiosen.

   

  Oczywiście kibicuję też Longerowi i Sebastianowi Smile

 2. Applause

  „Mistrza można nie lubić,ale trzeba mieć do niego szacunek”
  Sailor Moon Trening Center(moi zawodnicy w FGMMA):Overeem,Teixeira,Lawlor,Hendricks,Marcello,Guida,Dillashaw
 3. Ktoś wie na ile walk podpisali z CW kontrakt Chmielewski, Chlewicki, Wrzosek? To jakiś kilkuwalkowy kontrakt czy tylko taka "przygoda".

 4. właśnie mnie też ciekawi czy tylko to na jedną walkę kontrakty czy na więcej

  PS:WAR SEBA I MICHAŁ!

 5. Liczę na zwycięstwa Polaków. Sebastian po wygranej powinien znaleźć swoje miejsce w KSW/MMAA. Laughing

 6. Świetna wiadomość. Longer pokazał się ostatnio z bardzo dobrej strony odprawiając solidnego Pukina, chętnie zobaczę powtórkę takiego występu na Cage Warriors.

 7. Cieszy mnie, że Polacy wystąpią na takiej gali. Ja sądzę, że obaj zawodnicy powinni się znaleźć na karcie MMAA4 i wierzę, że tak będzie.

 8. Policzyłem. Obecna ilość Polaków (wraz z tymi polskiego pochodzenia, np. Eddie Podolski) to aż 15 osób. Tyle jest na stronie CW. Niezła ilość! 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.