PPP_2857
Foto KSW

Czołowy fiński półciężki Toni Valtonen (MMA 24-12) chyba wyjątkowo upodobał sobie pojedynki z Polakami. W trzecim z rzędu starciu z zawodnikiem znad Wisły, uczestnik KSW 15 i 16 zmierzy się z byłym judoką, obecnie mieszkającym w Anglii Robertem Kręcickim (MMA 5-1) na gali WFC 2, 9 lipca w Cheshunt pod Londynen.

Czarny pas judo, trenujący w mocnym teamie Trojan Freefighters walczy zawodowo dopiero niecały rok. Po przegranym debiucie w sierpniu, Kręcicki wygrał pięć kolejnych pojedynków przed czasem, jednak żaden z jego rywali nie był nawet zbliżony klasą do Fina.

W Cheshunt wystąpi też drugi Polak Marcin Łazarz (MMA 2-0), jego przeciwnikiem będzie Szwed Johan Jorup (1-0).

8 KOMENTARZE

  1. Walka ta będzie o pas LHW.
    Zbyt dużo nie wiem o Kręcickim. Judoka z Olsztyna, po statsach z Sherdoga stwierdzam całkiem dobry parter, dobry camp. Czy ma on zadatki na czołowego zawodnika w polskiej półciężkiej?

  2. parę lat obserwuję scenę mma i sztuk walki w erłopie. i powiem tylko" z czym do ludzi? ok można czuć się silnym, ale to nie znaczy, że inni są leszczami:D

  3. Chyba za wysokie progi dla Polaka póki co.
    Choć zawsze są jakieś szanse na zwycięstwo co wybiło by Roberta wysoko w rankingach.

  4. XD Yagiel… trochę optymizmu 😛 Jeśli dobrze kojarzę to Kręcicki to całkiem obiecujący prospekt w sporcie z tego co słyszałem, ale raczej też nie sądzę że da radę powstrzymać zapasy Fina.

  5. Toni bez większych problemów. Po co porywać się na takiego zawodnika.

  6. panowie mówie to z czystą odpowiedzialnośćią Robert nie porywa sie za wysoko to naprawde poważny zawodnik

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.