Dziś jedna z najlepszych organizacji MMA na rynku europejskim, Superior Challenge ogłosiła, że jeden z najlepszych polskich zawodników w wadze średniej Robert Jocz (MMA 19-6, 5 w Rankingu PL) wystąpi na ich gali 30 kwietnia w Sztokholmie. Przeciwnkiem Polaka podczas Superior Challenge 7: Rise of Champions będzie czołowy Szwed w tej kategorii wagowej Tor Troeng (MMA 11-4-1).

Dla Jocza będzie to debiut w szwedzkiej organizacji po tym jak w październiku ubiegłego roku wycofał się z pojedynku z innym Szwedem Assanem Njie. Powodem rezygnacji najprawdopodobniej był brutalny nokaut zaserwowany Polakowi z rąk Hracho Darpinyana, raptem dwa tygodnie przed planowaną walką w Szwecji.

Najbliższy przeciwnik Polaka jest doświadczonym zawodnikiem, który w swojej karierze zdążył zwiedzić również polskie ringi. W 2007 roku miał okazję walczyć na gali Full Contact Prestige 3 z najlepszym obecnie polskim średnim Mamedem Chalidowem. Niestety dla niego już w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość trenującego w olsztyńskim Arrachionie fightera. Druga wizyta w Polsce okazała się dla Troenga dużo lepsza, ponieważ udało mu się odnieść zwycięstwo. Podczas gali Bałtycki Sztorm 3 poddał w drugiej rundzie jednego z pionierów polskiego MMA, Jacka Buczko.

10 KOMENTARZE

 1. no to Fusel wyjaśniły się nasze dywagacje co do Jocza 😉
  rywal wymagający, mam nadzieję, że Joczu po porażce wróci silniejszy i może jest szansa, że zobaczymy zaległe pojedynki z Nije i Carvalho 😉

 2. Nilg:
  Fakt, choc w sumie mialem watpliwosci, czy po ostatnim odwolaniu walki przez Jocza Szwedzi dadza mu jeszcze szanse. No, ale dali i teraz trzeba sie cieszyc.
  Co do zaleglych walk to w przypadku wygranej pewnie dostanie Njie, badz Carvalho (mozliwe, ze juz na nastepnej gali), o ile Carvalho nie bedzie juz w tym czasie w UFC.

 3. Ciekawa walka może być. Superior też ciśnie z tymi fightcardami dobrze 🙂 Konkurencja dla KSW i to niezła 🙂 jeżeli chodzi o Europejskie podwórko.

 4. Fajnie że Jocz wraca. Mam nadzieję że wygra i pokaże że KO z Darphinianem było przypadkowe. Powodzenia Jocz!

 5. powodzenia , trzymamy kciuki

  po ostatniej walce zapadła cisza ale fajnie, że Joczu wraca do gry

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.