Zawodnikowi TNT Kobyłka grozi deportacja z Polski! Magomed Tulshaev ur. 05 grudnia 1991 r., jako obywatel Federacji Rosyjskiej narodowości Czeczeńskiej od marca 2005 r. przebywa w Polsce. Tulshaev mimo, że urodził się gdzie indziej, czuje się od dawna Polakiem i pragnie na stałe pozostać w naszym kraju. Od trzech lat jest związany z klubem sportowym – TNT Kobyłka gdzie pod okiem Pani trener Renaty Naczaj trenuje MMA. Uczy się, tu w naszym kraju rozpoczął treningi. W Polsce pokazał ponadprzeciętny talent w sportach walki. W każdej chwili może zostać deportowany do Rosji. Trudno byłoby się pogodzić z tym, że ta rozwijająca się kariera miałaby zostać przerwana przez bezduszne decyzje administracyjne, w których naprawdę trudno o uwzględnienie wszystkich aspektów ludzkich, życiowych, wszystkich okoliczności. Nie chcemy wchodzić w szczegóły sytuacji Machomeda, możemy mu jednak konkretnie pomóc.

Zwracamy się do mediów, sportowców i kibiców o udział w akcji zbierania podpisów pod apelem do odpowiednich władz, żeby stworzyły możliwość pobytu Magomeda w Polsce.

Formularz poparcia znajduje się na stronie www.spartanwear.pl – link.

102 KOMENTARZE

 1. No to trzeba sie dowiedziec co to za ludzie o tym decyduja i z nimi porozmawiac

 2. Poszło. Zauważyłem że w Polsce jak i w krajach zachodnich np. Holandia dużo Arabów i właśnie takich Czeczenów coś ćwiczy :P. No, ale jak się uczy i nie rozrabia po treningach to dla mnie może zostać w Polsce.

 3. Ale zes porównał, Araba z Czeczenem xD

  Done, mam nadzieje ze zostanie 😀

 4. @Madman
  W Holandii jestem od 5 lat to mi nie tłumacz. Marokańczyk to też Arab.

 5. Poszło 😉 Nie wiem na ile skuteczne są tego typu akcje ale zajmuje to całe 30 sekund chyba że ma ktoś wiele uwag. Więc do dzieła !

 6. Nie znam faceta ale jak mu u nas dobrze i czuje się Polakiem to niech tu zostanie. Ode mnie też ma i życzę powodzenia.

 7. @Prezes

  Akurat 75% ludności Maroka stanowią Berberowie a nie Arabowie jeśli już poruszyłeś kwestie etniczne…

  Poza tym ja napisałem, że raczej więcej tam Marokańczyków niż Czeczenów a nie że Marokańczyk to nie Arab…
  AKA 'Sobral’

 8. Nie wiem czy taka petycja może w ogóle coś zmienić, moja narzeczona jest Turczynką i wiem, że takie wizowe/pobytowe sprawy są trudne i bez podstawy do pozostania w kraju może być ciężko. Zamiast petycji warto by go zapisać na studia lub coś w tym stylu (może szybki ślub 😉 ). Nie jestem ekspertem ale miałem do czynienia z urzędnikami w oddziałach ds. cudzoziemców i myślę, że na taką petycję wzruszą ramionami.

 9. petycja poszła ale nie wydaje mi sie zeby to bylo jakies rozwiązanie. zgadzam się z Roylerem. Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to niech go zatrudnią w klubie przepuszczą jakąś większą kase przez jego konto i w ten sposób wykaże ze ma środki finansowe pozwalajace mu na pobyt w pl (wyprowadźcie mnie z błędu bo nie pamietam jak to szło z tą finansową klauzulą). Zostają raczej studia – jakaś zrzuta na zaoczne i luzowa sprawa. Ew jak nie chce brać slubu ani nie da rady ze studiami to niech znajdzie laske która go wskaże jako ojca swojego dziecka :P. To na tyle z moich pomysłów i wyskrobie podanie o pozwolenie na pobyt czasowy np na 2 lata i wtedy to juz z automatu przedłużą a potem obywatelstwo na zwykłych warunkach. to by bylo na tyle z moich pomysłów 😛

 10. Może lepiej taką petycje wysłać do prezydenta o nadanie obywatelstwa w trybie przyśpieszonym tak jak było z Rogerem czy Olisadebe. crazy

 11. …w imieniu Magomeda jak i swoim oraz wszystkich zaangażowanych ludzi w tą akcję bardzo dziękuję redakcji MMA Rocks za umieszczenie tej prośby a Wam drodzy czytelnicy i fani sportów walki za włączenie się w akcję zbierania podpisów poparcia w celu uzyskania polskiego obywatelstwa przez Magomeda Tulshaeva . Padło kilka zapytań, na które w skrócie spróbuję odpowiedzieć – Magomed już miesiąc temu miał decyzję o deportacji z Polski ale złożył odwołanie. Gong – powtórna odmowa. W tym samym czasie jego mama z młodszym bratem przebywała w Polsce w obozie dla uchodźców i również oczekiwała na deportację. Kiedy dowiedzieliśmy się o losach tej rodziny od trenerki Magomeda, która w pojedynkę od roku o nich walczyła postanowiliśmy włączyć się w akcję, tym bardziej, że jak powiedziała Pani Naczaj – Magomed to jedyny Czeczen, którego nigdy nie musiałam wyciągać ani z policji ani z innego jakiegoś bagna. Uczy się, trenuję i rokuję nadzieje na wartościowego chłopaka. Te zapewnienia oraz jego postawa na MLS zadecydowały o naszym zaangażowaniu. Zwróciliśmy się o pomoc dla Tulshaeva do Wojewody Mazowieckiego, dyr. biura Pana wojewody skontaktowała nas z stosownym Stowarzyszeniem – http://www.interwencjaprawna.pl/kontakt.html , które w Polsce pomaga bezpłatnie uchodźcom. Dzięki działaniom w/w placówki obecnie mama i brat Magomeda są bezpieczni i po za obozem a Tulshaev na dniach otrzyma czasowe przedłużenie pobytu. Prawnik prowadzący sprawę Tulshaeva powiedział, że to wszystko jest doraźne i nie wyklucza deportacji, jedynie uzyskanie obywatelstwa (okres oczekiwania 15 lat?) załatwi problem. W drodze łaski czas oczekiwania może skrócić Prezydent Polski. Chcemy zebrać jak najwięcej poparcia i załączyć do prośby, którą niedługo Tulshaev będzie składał. Tak w żołnierskim skrócie na dziś to wygląda. Jesli ktoś miałby jakiś jeszcze inny pomysł i zechciałby się z nim podzielić to proszę o kontakt.

  Tadeusz Kopciński

 12. Cholera może jakiś medialny hałas w programach typu Interwencja,Uwaga,Magazyn Ekspresu Reporterów itp.

 13. …może z medialnym hałas typu Interwencja, Uwaga, Magazyn Ekspresu Reporterów itp., jeszcze nie jest pora, dopóki nie złoży wniosku z prośbą do Prezydenta. Moim zdaniem bardziej by przydał się chłopakowi rozgłos z jakiś dobrym medialnie zawodów sportowych

 14. @Madman
  To będę inteligencie mówił że MMA i KB ćwiczą w szczególności nie Araby tylko Berberowie. Dla mnie możesz poszerzać swoją wiedzę przez wycieczki do Maroka, szukanie na wikipedii czy słuchanie na lekcjach, ale nie mów mi że Maroko to nie jest kraj arabski i nie mylę tu z islamskim. I owszem jest tam więcej Marokańczyków niż Czeczenów, ale Czeczeni też są. Pozdro

 15. I owszem jest tam więcej Marokańczyków niż Czeczenów

  I o to mi chodziło w pierwszym komencie, nic więcej.

 16. @menadzer

  a nie macie możliwości go zatrudnić? w tedy miałby wizę pracowniczą i mógłby przebywać w kraju.

  ps: z tym rozgłosem przez występy sportowe to bym też nie spodziewał się sensacji – zobaczcie ile Mamed czekał na obywatelstwo

 17. Prezes, gdzie trenujesz w nl? i stójka czy parter?

  btw, arab, czy berber jeden chuj. i tak prędzej czy później skończy się to zamieszkami.

 18. Sa różne fundacje, stowarzyszenia pomocy cudzoziemcom, gdzie na pewno by pomogli, tam powinien szukać pomocy. Domyślam się, ze urząd odmówił mu pobytu w Polsce, ale odmawiając miał uzasadnienie, i tu pytanie jakie? Siedzie w prawie, i co nie co orientuje się w temacie. Podstawa przyznania pobytu, to źródło utrzymania się w Polsce, czy tez nauka, w jego przypadku to nauka.

 19. I po co!? zeby mial mnie dojechac potem na jakis zawodach!? 😀

  Poszlo oczywiście i trzymam kciuki!

 20. Nie podpisze. Może to brutalne co powiem(przynajmniej szczere), ale dać komuś obywatelstwa, bo w MMA mu dobrze idzie? Mnie to nie przekonuje…

 21. Ja zacząłem wypełniać i jak dałem wyśli – wyskoczył "zakaz wjazdu" i info, że tylko raz można wysłać! WTF? Moze mama wysłała już także? crazy

 22. @bezimienny

  Oj mówilbys inaczej jakbys byl w jego położeniu.

  @prezes i perfumiarz

  U nas nie Maroko ani Holandia, nie potrzebni tez sa arabowie, u nas zamieszki sami tworzymy ;p

 23. @bezimienny A przekonuje cie to że jak go deportują to nie bedzie miał gdzie mieszkać, albo co robić ze swoim życiem i że wyrośnie taki typ co robi zamieszki w Londynie??

 24. … @bezimienny
  1. nigdy najedzony nie zrozumie głodnego!
  2. dla nie których ludzi MMA to całe ich życie! dla nie których!!

 25. tu nie chodzi o mma

  ja jestem za kazdym uchodźcą co stara się wkomponować w społeczeństwo i prowadzić normalne zycie

 26. nie wiem kto to, ale nie mam nic przeciwko by został w polsce, chociaż jak by do rosji pojechał to by mi się wydaje więcej osiągnął niż w polsce, tam lepsze szkolenie, ruski częściej z polakami wygrywają.

  spojrzałem na jego rekord ma 2 wygrane i 3 przegrane, wygrał z jakimiś debiutantami, nie wiem czmeu go tak chwalą wszyscy że taki dobry , no ale nic, niech zostaje w polsce podpiszę sie za nim.

 27. Bezimienny Ja cie rozumiem i częściowo popieram, masz racje! Dajcie ludzie spokój, co to by było gdyby tak każdemu rozdać obywatelstwo bo ma talent i czuje się polakiem… sorka ale mi to nie przekonuje! Jeśli się uczy, to niech się stara o pobyt tymczasowy, i się załapie gdzieś do pracy, i nie będzie miał z pobytem żadnego problemu, jeśli oczywiście będzie się uczył i pracował…

 28. Też nie podpiszę. Argument, że zajmuje się MMA czy grapplingiem do mnie nie przemawia i to, że jest on jedynym Czeczenem, którego jego trenerka nigdy nie musiała „wyciągać z policji czy innego bagna” potwierdza tylko regułę o tym co pokazują w Polsce. Zresztą, wcale talentem nie jest.

 29. noodles uwierz mi, ze jeśli ktoś prowadzi normalne życie, pracuje, czy tez się uczy to nie ma problemu w uzyskaniu pobytu! By moc uzyskać prawo pobytu stałego (nie obywatelstwo) to minimum 5 lat legalnego pobytu, i źródło dochodu i nie ma problemu.
  Nie jestem polakiem, ale wychowałem się w Polsce (prawie się urodziłem, bo mieszkam od 7roku życia) i jestem u Was w Polsce już prawie 20lt 😀 jak ktoś pisze bzdury, ze w urzędzie ma problemy, ze nie chcą go zrozumieć, nie chcą mu dać pobytu, czy tez obywatelstwa to rzygać się chce!
  Urząd jest w porządku, a Polakach nie mam slow, bo na własnym skórze przekonałem się ze są BARDZO OK wobec cudzoziemców! Żeby urząd wydal pobytu, czy tez obywatelstwo, potrzebna podstawa prawna, uzasadnienie a nie z powietrza się daje paszport polski 😉

 30. … ok., nic na siłę, to jest prośba o pomoc i wsparcie a każdy zachowa się według swojego sumienia i przekonania.

 31. musze iść do urzędu tutaj, może zrobią mnie holendrem bo lubię się kulać 😉

  prezes, chodzisz na asian party w rotterdamie? 🙂

 32. Wyslane, dopisalem w uwagach
  „W piłce namawiamy na przyjęcie obywatelstwa. Tu mamy chłopaka, który chcę reprezentować Polskę i być Polakiem. Powinniśmy się z tego cieszyć i dać mu szansę na realizację marzeń swoich, jak i wszystkich kibiców MMA w Polsce. Mamed udowodnił, że warto Czeczenom dać szansę, możemy nim się jedynie chwalić, więc nie widzę przeciwskazań by szanse na to dać również Magomedowi.”

  Z drugiej strony, będąc Polakiem zobaczy jak wygląda nasza, smutna polska administracja, od tej strony patrząc to lepiej być bezpaństwowcem ;]

 33. brawo! niedlugo bedziemy mieli w polsce drugie niemcy albo francje, oby tak dalej!:)

 34. @ menadzer – byłoby fair napisać dlaczego konkretnie dostaje odmowę, a nie używac sloganu o bezduszności urzedników

  Czeczen deportowany do Rosji to nie to samo co Polak deportowany do Polski, wiec ma moje poparcie

   

  @shogunteam – ta, breivik to lepsza opcja….

 35. shogunteam zapomniałeś dodać Holandię gdzie co drugie dziecko to Ahmed, Mehmed albo Belgię! „…Mamed udowodnił, że warto Czeczenom dać szansę…” hahaha padłem qrwa z śmiechu 😀

 36. @endrju Życze ci żebyś osiągnął 1/4 tego co Mamed! Bo czytając twoje komentarze to mi ciebie szkoda….

 37. endrju nie pierdol stary! jestes grekiem a to UE, wiec nie miales problemu. Ja tez nie mialem problemy w Urzedach, BO przebywalem w Polsce nie jako uchodziec, a jako STUDENT i po studiach juz wyjechalem) Uchodziec to inna sprawa, jak nie wiesz lepiej milcz. Te podpisy nic nie dadza menadzer, tylko otrzymasz te debilne komentarze.

 38. Terek, osobiście nie uważam, że endrju „pier…”, bardziej skłaniam się do stwierdzenia, że to właśnie Ty opowiadasz bzdury. Jak dla mnie cała ta akcja jest dziwna. Są odpowiednie procedury, które regulują całe postępowanie i nie widzę powodu dla którego miały by być pominięte właśnie w tym przypadku. Oczywiście, żebym był dobrze zrozumiany pragnę dodać, że możemy wspomóc pozytywnym komentarzem ludzi starających się polepszyć swą trudną sytuację życiową ale kierować owe wypowiedzi do władz, w celu wpłynięcia na ich decyzję uważam za niestosowne.
  pozdrawiam

 39. endrju, nikt Ci nie broni. Tak jak mi miec swojego zdania w tej sprawie. Dla mnie pokazał wystarczajaco, ze jestem dumny, ze nawet jak w sercu mialby inaczej reprezentuje Polske i wiecznie o tym mowi. Fighterem jest zajebistym (nie wykrecac kota ogonem i teraz o tym,ze za Ocean nie jedzie nie mowic), a i przedstawicielem swojej religii o milion razy lepszym niż kur co drugi Polak- niby katolik.
  PS: Aslambek nie bedzie mial problemow z tym?Jaka jest z nim sytuacja?

 40. ta babka, jego opiekunka mówi ze zadnych z nim problemów nie ma a jest wręcz przeciwnie to dlaczego mamy jej nie wierzyć ?

  Różnica tez jest taka ze ty jesteś Grekiem a on Czeczenem. Na Ciebie spojrzą z zaciekawieniem a jego 8 razy prześwietlą.

 41. @Quick Swick a czy mowie coś w kierunku Mameda? Jako zawodnika podziwiam, Mamed jest wielkim talentem, i co do tego nikt nie moze miec wątpliwości ale mnie wqurwia to, żeby każdego czeczena i pod każdym czeczenem podpisać Mameda.

  @terek80 Tate mam Greka, Mame rosjankę a obywatelstwo rosyjskie, wiec proszę Cie nie madrzyj sie, chyba ze rowniez jestes po prawie i siedzisz w temacie, to mozemy po dyskutowac! 🙂

 42. stalker sa procedury ale kogo to obchodzi? Padaja takie decyzje ze nie ma w tym logyki i to dosc czesto. Po prostu nie lubie takich o to prosb, jak NIE to NIE.

 43. A tak dla rozluźnienia atmosfery i odnośnie troszkę Mameda. Jestem mieszkańcem Olsztyna, byłem ostatnio z dziewczyną odwiedzić jej koleżankę. Nowe, ładne mieszkanko, zapytałem ją jak jej się mieszka. Odpowiedziała, że fajnie tylko w drugiej klatce mieszkają ci od MMA, często przyjeżdża do nich ten cały Mamed i jest wtedy stanowczo za głośno 🙂

 44. Tak jak wcześniej napisałem, niech On a najlepiej z opiekunem zgłosił się do fundacji, do stowarzyszeń, które zajmują się cudzoziemcami, i na pewno pomogą! Ja mam wiele klientów cudzoziemców w sprawach pobytu ale ze widzę ze człowieka nie stać by opłacić prawnika, to nie mowie ze nie załatwię bo nie masz kasy, tylko kieruje do rożnych stowarzyszeń, gdzie bezpłatnie pomagają a znam wielu co pomogli i bezproblemowo po dostawali pobyty, pracują, uczą się i normalnie funkcjonują w Polsce, ale są warunki i te warunki trzeba spełniać przy uzyskaniu pobytu.

 45. @Prezes 3464575

  ja wczoraj byłem po raz pierwszy, jaja dopiero przestają boleć xD

 46. talent, zamiłowanie do MMA czy w ogóle sportu, jak również zamiłowanie do Polski,
  nigdy nie było i nie może być podstawą przyznania obywatelstwa !
  w przypadku przyznania obywatelstwa obowiązuje pewna procedura, która występuję w każdym cywilizowanym kraju na świecie , w przypadku Polski jest i tak moim zdaniem dość liberalna

 47. Ta w przypadku Polski zboczency wychodzą po paru latach na wolnosc, a nieodwracalnie chorzy mordercy po 10-15, bo ktos stwierdzil, ze dobrze sie zachowywali wsrod wiezniow. Prawo trzeba zmieniac, a nie je wychwalac, nawet stosowanie go dla mnie jest zenujace, chyba, ze w obronie samego siebie posiadac umiejetnosci by dzieki niemu sie obronić, gdy zarzucają Ci coś bezpodstawnie.
  Prawo powinno byc, ale ustanawiac je powinny mądre glowy, a nie wiesniaki, którę chcą się nachapać i porządzić.

 48. @endrju Wolał bym żeby Czeczen był kojarzony z Mamedem niż z czymś gorszym.
  @Stalker Masz racje wyrzućmy ich z Polski bo sie głośno zachowują….

 49. Born2kill a co mają przepisy KK do przepisów dotyczących przyznawania obywatelstwa……
  to są dwie odległe gałęzie prawa
  ludzie nie piszcie o czymś o czym nie macie nawet minimalnego pojęcia

 50. Quick totalnie mnie źle zrozumiałeś, zaznaczyłem, że to ma być na rozluźnienie atmosfery. Aż dziwie się, że tak to odebrałeś. Po prostu bawią się chłopaki i tyle, to nie miało nic wspólnego z tematem. Świetnej lasce przeszkadzają imprezy 🙂 to wszystko

 51. born2kill zostań posłem, zmień prawo. Głupie narzekanie, że rządzą osły co się chcą nachapać. Takich sobie wybraliśmy i taki naród reprezentują.

 52. Wiedzialem, ze bedzie kwestia kwestia podzialu prawa…W kazdej jego czesci są tego banialuki, że szok. Mialem karne,karno-skarbowe,finansowe,pracy,cywilne i administracyjne, to trochę liznałęm. Tak czy siak chlopak jeszcze 20 lat nawet nie ma, teraz moze pracowac,walczyc zawodowo i placic podatek,wiec powod ma. “Stażowe”, od 6 lat jest w Polsce, jak na ten wiek to powinno to starczyc i motywacja jaką ma do reprezentowania Polski. Szeregowego pracownika zawsze mozna kims zastapic, ale jesli ktos sie dobrze spisuje w swojej branzy trzeba sie tym cieszyc, jesli wszyscy myslimy o dobrze narodowym, dobrach Polski.

  I tu się mylisz, od kiedy zrozumialem kto rządzi…dosc niedawno przyznam mimo calych stereotypow przestalem glosowac, nie bede decydowal meidzy zlem, a zlem i juz im nie uwierzę, że chcą dobrze dla nas, nie dla nich przede wszystkim.

 53. Quick Swick
  „że jak powiedziała Pani Naczaj – Magomed to jedyny Czeczen, którego nigdy nie musiałam wyciągać ani z policji ani z innego jakiegoś bagna.”
  To nie Mamed tworzy opinie o Czeczenach, ale uchodźcy z Czeczeni.
  A dzieje się tak dlatego, że państwo polskie daje duże pieniądze, za nieróbstwo z tytułu uchodźstwa, co powoduje że do Polski ściągają w większości Czeczeni o mentalności przestępczej.

  Dla mnie jeśli obcokrajowiec w Polsce nie popełnia przestępstw i potrafi się utrzymać to może zostać.

  terek80 decyzje urzędników są racjonalnie. Otóż od pewnego czasu, kiedy do Polski przyjechała w większości Czeczeni zainteresowani pobieraniem socjalu, a nie podejmowaniem pracy. To oni wytworzyli opinie o Czeczenach.
  A urzędnicy tez ludzie, widząc jak zachowują się Czeczeni są zainteresowani ich wydaleniem i czasami „wylewają dziecko z kąpielą”.

  Podobnie jak swego czasu Polacy w Niemczech dali się poznać jako złodzieje (tzw. juma), gdyż spora część moich rodaków jechała tam po prostu kraść. I opinia w Niemczech o Polakach jest taka a nie inna.

 54. Smuda pewnie zaraz go powola do reprezentacji.Taka moda na obywatelstwo Polskie nastala 🙂

 55. ^
  koleś jest moim kandydatem do bana za głupotę z nickiem
  ,,@bezimienny A przekonuje cie to że jak go deportują to nie bedzie miał gdzie mieszkać, albo co robić ze swoim życiem i że wyrośnie taki typ co robi zamieszki w Londynie??”
  A skąd wiesz, że nie będzie miał gdzie mieszkać? Nie ma rodzinny czy co?
  Ktoś napisał, że jak go deportują to nie wiadomo co. To on przyjechał to Polski jako uchodźca polityczny czy co?
  Oczywiście, że gdybym był w jego sytuacji też bym marzył o polskim paszporcie, ale jako Polak nie chce aby obywatelstwa była rozdawane ,,bo ten dobrze sie bije”, ,,tego w jego kraju nie lubią”, ,,ten nie ma pracy w kraju x”.
  We Francji i UK kompletnie się to nie sprawdziło.
  W UK pracuje całe mnóstwo Polaków. Niektórym nawet uzbierałoby się te 5 lat legalnego pobytu. Nikt im obywatelstwa nie daje…
  Imigranci mogą w Polsce istnieć. Nikt tego nie neguje, ale obywatelstwo, bo Czeczenowi kończy się wiza(czy jak to się nazywa). Jestem na nie. Bez powodu nie chcą go deportować. Musi nie spełniać jakiś warunków.
  ,,trudno byłoby się pogodzić z tym, że ta rozwijająca się kariera miałaby zostać przerwana przez bezduszne decyzje administracyjne”
  W Rosji też można trenować MMA…

 56. @Anders_Breivik

  ,,ściągajcie Polaczki tak was nazwe bo niejestescie prawdziwymi Polakami dalej czeczenów to bedziemy

  mieli drugi londyn ''

  Prawdziwy Polaku 

 57. Dazz czeczeni w Polsce raczej malo zostaja, zazwyczaj jada dalej na zachod. NIe pieprz tu o Londynie! Czecznow w ogole 1.5 million w Europie mieszka 50-70 tys a wiesz ile polakow w Anglii, Francii, w Nemczech…po calej europie i na innych kontynentach? Milliony i milliony i uwierz mi ze nie wszyscy sa aniolkami jak i w kazdym narodzie, wiec pierdol sie ty i kazdy kto z toba ma wspolne zdanie!

 58. @terek80
  to jest odpowiedź dla gościa o takim beznadziejnym nicku Anders Breivik.
  2 posty nade mną.I nie mogę zrozumieć jak robisz mi taką wrzutkę skoro to są słowa tego barana ?????? biorąc je jako moje. 

 59. Ludzie w każdym narodzie są ludzie i ludziska! Nie można wszystkich do jednego worka! Jak czytam tu nie których bezmózgowców, co tu się tak mądrzą a w temacie maja wiedzie zero, to aż mi Was zal!

 60. Jeżeli ktoś chce uczciwie pracować itp. to jak najbardziej powinien w kraju X przebywać.

  Niestety, z przybyszami z innego kręgu kulturowego są problemy, choć oczywiście nie zawsze.

  Świetnie w Polsce, od setek lat, radzą sobie Ormianie. Oczywiście nie wszyscy to aniołki, ale sam osobiście znam kilka przykładów bardzo pozytywnych, ciężko i uczciwie pracujących. Świetnie mówią po polsku i wrośli w lokalną społeczność.

  Co do przybyszów z innej części Kaukazu, to mogę posłużyć się przykładem z Łomży. Tam są z nimi ciągłe problemy, od tak oczywistych w naszym kraju spraw, jak posługiwanie się prawem jazdy, OC itp. Oni tego nie wiedzą albo tak to sobie wymyślili.

  Jeśli wiadome służby chcą zatrzymać kogoś z "ichniejszych" bloków to… najpierw pertraktują z przywódcą tej społeczności. Gdyby działo się coś poważnego, mają zakaz interwencji i muszą czekać na "czarnych" z większego miasta. To chyba nie jest do końca normalne?

  Terek, przy całej mojej sympatii do waszej waleczności, wyzywaniem wszystkich, często także z powodu, że chyba nie do końca rozumiesz co dana osoba chciała przekazać, sympatii sobie i tylko nie przysporzysz.

  Wam i tak się przyzwala na więcej. Nawet tutaj (no już widzę co byłoby jakby ktoś do Ciebie napisał "pie%dol się", tak jak Ty zrobiłeś…).

 61. Jeszcze jedno Terek…

  Zrozum, że u nas nie każdego Czeczena można traktować jako prześladowanego przez Rosjan. Kadyrow przecież jest Czeczenem i co tam u Was wyprawiają jego ludzie? Tak samo, nie chciałbym, żeby najemnicy czeczeńscy, pacyfikujący Gruzję, do nas przyjeżdzali na kwitach uchodźców.

  No ale, jeżeli jakiś Czeczen chce tutaj przyjechać, pracować, uczyć się języka – zapraszam!

 62. "a wiesz ile polakow w Anglii, Francii, w Nemczech…po calej europie i na innych kontynentach? Milliony i milliony i uwierz mi ze nie wszyscy sa aniolkami jak i w kazdym narodzie,"

  Nas to jest chyba tyle samo w kraju co i poza nim 😀

  „Piorun to Absolutny fenomen, taki GSP komentowania.”
 63. Ostatnio GUS już wprost stwierdził, że trzeba "zredukować" liczbę mieszkańców Polski. Obecnie jest Nas ok. 36 mln, reszta na wczasach 🙂

 64. W razie by nam się nie udało w ten sposób to może niech redakcja ogłosi cating na żonę dla Magomeda 😉
  Oczywiście mam nadzieję, że zostanie.

 65. @Przemys_law tak jak napisałeś, jeżeli ktoś chce uczciwie pracować, i pracuje to nie ma żadnego problemu z pobytem! Ja tez znam wielu ormian, są bardzo porządku, choć na pewno zdarzają się i tacy powiedzmy „ludziska” choć ja nie spotkałem się z takimi! Pomagałem wielu z nich przy formalnościach z pobytem. Tak jak tu jeden z użytkowników mądrze napisał, wiele czeczenów pobiera socjalne, i nie podejmują pracy, i zaznaczyć należy, iż cudzoziemcy pobierający socjalne to 90% narodowość czeczeńska.

 66. Nie chciało mi się czytać tego wszystkiego co napisaliście (pewnie niewiele mnie omineło) ale swoje poparcie również oddałem na tamtej stronce.
  Towarzyszu Machomed Tulshaeva witajcie w pięknej polsce – kobiety są u nas przednie ^^

 67. Przemys law, wybac ale z tekstem mnie rozmieszyles. Najemnicy w Gruzji ))) NIe macze zelonego pojecia o co chodzi i to normalka, bo skad z gazet, tv?)) Cala polityka i politycy to gowno, nie wazne jakie polskie czeczenskie rosyjskie czy amerikanskie, ludzie od dawna juz nie maja swojego wlasnego puknty widzenia, gazety i tv tworza stereopypy itd .

 68. Endrju a co powesz jesli cie powiem ze 95% zyjacych tu na Zachodniej Europie to pracujacy czeczeni, placa podadki, wiecej tu miejscowych w domach siedza. Tam w Polsce dla polakow nawet nie ma pracy a co tam uchodziec ktory nie zna jezyka i jest wogole na nowym miejcu. Twoja Grecja pochlania milliardy z budzetu EU ))

 69. Terek, owszem z zazwyczaj wiarygodnych mediów. Tak pisano, że to właśnie tych najemników i Kozaków (przy czym Rosjanie mieli problem żeby im się ich sojusznicy nie wzięli za łby – wiadomo dlaczego) miejscowi bali się najbardziej. Jeżeli masz jakieś źródła, które temu zaprzeczają, to napisz do redakcji (na 100%) Rzeczpospolitej i (na 99%) Gazety Wyborczej. W obszernych relacjach z wojny z 2008 pisano o tym wielokrotnie.

  Wybacz, ale nie jestem pewien tej Wyborczej, jednak minęło ponad 2 lata od tego jak to przeczytałem (i straszliwie się zdziwiłem tak przy okazji). Ona jak wiesz lub nie jest gazetą lewicową, także źle bez twardych kwitów w życiu nie napisałby o kimkolwiek obcym.

  Co do Łomży, Kadyrowa rozumiem, że się zgadasz skoro bez odzewu to zostawiasz. Przecież Kadyrow to Czeczen i co wyprawia? Za takich akurat gości to ja dziękuję!

  U mnie w rodzinie były osoby, które ucierpiały/zginęły z rąk waszych największych wrogów – Rosjan. Niestety, tak jak w każdym narodzie, w polskim oczywiście też, są różne osoby. Są tacy co walczą o niepodległość, są tacy, którzy tworzą grupy przestępcze, są najemnicy żyjący z wojny. Są też tacy, którzy mają wszystko gdzieś (takich jest najwięcej) i polują na mannę z nieba w postaci wszelkich zasiłów.

  Polska powinna pomagać autentycznym ofiarom walki o niepodległośc i ich rodzinom – pozostałe grupy niech szukają szczęścia gdzie indziej.

  Jak ktoś chce uczciwie pracować, coś sobą reprezentuje, uczy się języka – to może być skądkolwiek.

  W Polsce, na fali relacji z Czeczeni i wiadomych spraw, przymuje się Was z otwartymi rękami. Niestety, jeszcze trochę "akcji" i to się skończy. Jesteście z kompletnie innego kręgu kulturowego – ja to mogę zrozumieć – ale większość społeczeństwa na dłuższą metę już nie.

 70. Jedno mnie tylko zastanawia: gdzie autorzy tego pomysłu chcą wysłać ten apel ,,do odpowiednich władz, żeby stworzyły możliwość pobytu Magomeda w Polsce.” Bo jeśli do poważniejszego urzędu to ten apel zostanie od razu wyrzucony do śmieci z jednego prostego powodu: jeśli ktoś zbiera jakieś podpisy np. za kandydowaniem ,,x” na prezydenta to potrzebuje danych dużo bardziej szczegółowych niż imię i nazwisko ludzi którzy są ,,za”. Inaczej te podpisy są mało wiarygodne…
  Chyba że prośba o konkretniejsze dane jest wysyłana na maila ludzi którzy się zgłosili: wtedy zwracam honor.

 71. jacy wszyscy swiatowi, wspanialobezmyslni,

  za max pare lat bedziece zalowac

 72. Jesli wygra w walce o pas UFC z rodowitym Polakiem to moze i tak, ale znajac zycie to on w UFC moze bedzie, a Polak nie;P

 73. Wstawiłem ten apel na stronę PRO FIGHT i rozesłałem po swoich znajomych. Zaraz odezwało się kilka osób, z których większość poparła inicjatywę, kilka odmówiło poparcia, zaś jeden z przyjaciół wyraził mocne zdziwienie dlaczego przyłączam się do takich działań.
  Od 13-go do dziś rozwinęła się tu dyskusja „obywatelska” i bardzo dobrze.
  Chciałbym tylko przypomnieć, że tutaj chodzi o jednego zawodnika, o jednego dwudziestolatka, a nie o całość problemów z obywatelami innych krajów. Tu, w tej akcji sprawa dotyczy tylko i wyłącznie Magomeda, którego wielu z nas dobrze zna i po prostu postanowiło mu pomóc.
  Prawo i system działania administracji są takie, że w jego trybach „gubią się” jednostki. Jedni się z tym godzą i poddają, nie mają żadnej pomocy i muszą wyjechać. Inni starają się i szukają pomocy.
  Jeśli uważamy, jeśli uważacie, że akurat Magomed jest osobą, która powinna pozostać w Polsce to po prostu szukajmy razem konkretnych rozwiązań. Jeśli popieramy tą akcję to musimy też czuwać nad jej wykonaniem. Żeby nie było tak, jak z wydaniem danych bankowych białoruskich opozycjonistów przez polską prokuraturę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.