PROMMAC

Na piątkowej gali PROMMAC: Po Prostu Walcz zakazane będą ciosy zadawane łokciami. Decyzja związana jest ze współpracą organizacji z telewizją Polsat Sport.

Przypomnijmy, że łokcie dozwolone były na pierwszej gali PROMMAC, którą transmitował TVN TURBO. Wydawało się, że na mniejszej gali w Lublinie zasady będą takie same, ale w związku z transmisją w Polsacie Sport regulamin uległ zmianie i łokcie są zakazane. Informacja wyszła dość przypadkowo w rozmowie Mateusza Borka z Antonim Chmielewskim w programie „Puncher” na antenie właśnie Polsat Sport.

Poproszony o wyjaśnienie tej sytuacji matchmaker PROMMAC Kamil Zawarski tak skomentował tę dość istotną zmianę w przepisach:

Zależy nam na tym, aby walki toczyły się u nas według Unified Rules i będziemy do tego dążyć, ale pewnych rzeczy po prostu nie da się wprowadzić od razu. Wspólnie z telewizją Polsat Sport i z uwagi na ewentalne kary ze strony Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zdecydowaliśmy się, że łokci w Lublinie nie będzie. Mam nadzieję, że uda się je wprowadzić przy kolejnych galach.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.